Koho obvinit z Irácké války

Tento měsíc si připomínáme sedmé výročí invaze do Iráku. Navzdory času, je ještě hodně zmatku, možná úmyslného, ohledně toho proč Amerika udělala to osudové rozhodnutí. Následující otázky jsou určeny k objasnění toho, kdo nese vinu za válku v Iráku.

1. Ahmed Chalabi zdroj mnoha falešných zpráv o iráckých zbraních hromadného ničení, byl představen jeho největším podporovatelům Richardovi Perlemu a Paulu Wolfowitzovi jejich učitelem, profesorem University of Chicago, který znal toho iráckého podfukáře od 60-tých let. Kdo byl tento vlivný jestřáb Studené války?

2. V roce 1982 se objevila "Strategie pro Izrael v roce 1980" v časopisu Kivunim vydávaném Světovou sionistickou organizaci, a ta uvedla: "Irák, bohatý na ropu na jedné straně a vnitřně roztrhaný na straně druhé, je zaručeně kandidátem jako izraelský cíl. Jeho rozklad je pro nás mnohem důležitější než rozklad Sýrie. Irák je silnější než Sýrie. V krátkodobém horizontu představuje irácká síla největší hrozbu pro Izrael." Kdo napsal tento klíčový článek?

3."Clean Break: Nová strategie pro zajištění Říše" - zpráva připravená pro izraelského premiéra Benjamina Netanjahu v roce 1996, doporučovala odstranění Saddáma Husajna od moci v Iráku - jako důležitý izraelský strategický cíl sám o sobě. Který člen Rady zahraniční politiky Pentagonu byl vedoucí skupiny této studie?

4.Úvodník ve Weekly Standard z listopadu 1997 nazvaný "Saddám musí jít" uvedl: "Víme že se to zdá nemyslitelné navrhovat pozemní útok k převzetí Bagdádu. Ale je čas začít zvažovat nemyslitelné" Následující rok zveřejnil Projekt pro Nové americké století (PNAC), vlivný neokonzervativní politický institut, dopis prezidentu Clintonovi, kde naléhal na válku proti Iráku a odstranění Saddáma Husajna, protože je "nebezpečím" pro významnou část světových zásob ropy". Kdo jsou tito spoluzakladatelé PNAC a také autoři úvodníku "Saddám musí jít"?

5. V knize Tyranovi přátelé: Selhání ameriky při poražení Saddáma Husajna, publikované AEI Press v r. 1999 tvrdil, že Clintonova politika v Iráku selhávala v ovládnutí země a navrhnul, aby USA použily svojí armádu k překreslení mapy Středního východu. Kdo byl tento Blízko-východní poradce Víceprezidenta Dicka Cheneyho od roku 2003 do poloviny roku 2007?

6. Dne 15. září 2001 se v Camp Davidu náměstek ministr obrany pokusil ospravedlnit útok USA na Irák spíše než na Afghánistán, protože to bylo "uskutečnitelné". Při přípravě války řekl, že to bylo "naprosto mimo obraz" myslet si, že by blo zapotřebí stovky tisíc vojáků k zpacifikování poválečného Iráku. Že iráčané "nás budou vítat jako osvoboditele" a že "je prostě špatné" předpokládat že by Spojené státy musely financovat iráckou válku. Kdo je tento hlavní architekt války v Iráku?

7. Který americký senátor, dříve usilující o Iraq Liberation Act(1998) dne 23. září 2001 řekl NBC, že existuje důkaz, který "naznačuje, že Saddám Husajn mohl mít kontakt s Usámou bin Ládinem a al-Kajdou a možná byl dokonce zapojen do útoků z 11. září.

8. Editorial New York Times 12.11.2001 nazval údajné setkání mezi Mohammedem Attou a iráckým agentem v Praze jako "nesporný fakt"? Kdo byl ten publicista, oslavovaný pro jeho jazykovou obratnost, kterou zde ale zanedbal?

9. Editorial Wall Street Journalu z 20.11.2001 tvrdil, že USA by se měly nadále soustředit na režimy, které sponzorují terorismus, prohlašujíc "Irák je jasným kandidátem, který nejen pomáhla Al-Kajdě, ale zaútočil na Američany přímo (včetně pokusu o atentát prvního prezidenta Bushe) a vyvinul zbraně hromadného ničení." Kdo je profesorem strategických studií na Nitzeho School pokročilých mezinárodních studií, na Johns Hopkins University, který pronesl tyto falešné výroky?

10. Projev George W. Bushe v lednu 2002 popisoval Irák jako součást "osy zla". Kdo byl Bushův autor projevů, který vymyslel tento provakativní výraz?

11. Ať už se Irák stane nebo nestane druhou frontu ve válce proti terorismu, jedno je jisté: v této válce nemůže existovat vítězství, pokud bude Saddam Hussein stále u moci. Kdo je dlouholetým redaktorem časopisu Commentary, který toto tvrdil v únoru 2002 ve článku "Jak vyhrát čtvrtou světovou válku"?

12. Který člen rady Obranné politiky Pentagonu a signatář PNAC napsal ve Washington Postu 13. února 2002_ "Věřím, že zničení Hussajnovy vojenské síly a osvobození Iráku bude procházka růžovým sadem"?

13. "Pokud vyhrajeme válku, máme pod kontrolou Irák, což je největší zdroj ropy na světě... Budeme mít finanční zlatý důl, pokud bude válka úspěšná." Kdo je publicista Washington Postu, ketrý pokoušel američany touto iluzorní návnadou v sprnu 2002?

14. Který současný představitel národa uvedl v editorialu Wall street journal z 20.9.2002 nazvaném "Případ svržení Saddáma", že Saddám Hussein by mohl skrývat jaderný materiál v "centirugách o velikosti pračky po celé zemi"?

15. "Proč by Irák útočil na Ameriku, nebo proti ní použil jaderné zbraně? Já vám řeknu, co si myslím, že je reálnou hrozbou , už od roku 1990 - je to hrozba vůči Izraeli." Navzdory tomuto upřímnému přiznání na konferenci o zahraniční politice na University of Virginia v září 2002, napsal Národní bezpečnostní strategii ze září 2002, která stanovila důvod pro preventivní válku proti Iráku. Kdo byl tento člen poradního orgánu prezidentské zpravodajské služby?

16. Podle článku New York Times ze 7.prosince 2002, během snad ministra zahraničí Colina Powella o vyjenání rezoluce o Iráku v OSN, role tohoto proti-íránský konspirátora byla, "ujistit se, aby ministr Powell neudělal evropanům příliš mnoho ústupků ohledně znění rezoluce, naléhal na nekompromisní postoj." Kdo byl tento ředitel záležitostí Blízkého východu a severní Afriky v rámci Rady pro národní bezpečnost během vlády G.Bushe?

17. Kdo byl náčelník štábu víceprezidenta Cheneyho (dokud nebyl obviněn z lhaná federálním vyšetřovatelům v případu Valerie Plame), který navrhl Colinovu Powellovu klamnou řeč v OSN 5. února 2003?

18. Podle článku Juliana Borgera z 17.7.2003 v Guardianu nazvaném "Špioni, kteří usilovali o válku," pentagonský Úřad speciálních plánů (OSP) " vytvořil úzké vazby na paralelní, v tomto případě zpravodajské operace uvnitř úřadu Ariela Sharona v Izraeli" aby poskytoval Bushově administrativě poplašné zprávy o Saddámově Iráku. Kdo byl ten pod ministrem obrany, který šéfoval OSP?

19. Který v Británii narozený emeritní profesor studií Blízkého východu na Princetonské univerzitě, jehož esej z r. 1990 "Kořeny muslimské nenávisti" uvedla pochybný koncept "střetu civilizací", byl označen za "snad nejvýznamnější intelektuální vliv za invazi do Iráku "?

20. Kromě jejich klíčové role při uchvácení Ameriky do války s Irákem, co mají odpovědi na otázky 1 až 19 společného?

Odpovědi: 1. Albert Wohlstetter 2. Oded Yinon 3. Richard Perle 4. William Kristol and Robert Kagan 5. David Wurmser 6. Paul Wolfowitz 7. Joseph Lieberman 8. William Safire 9. Eliot Cohen 10. David Frum 11. Norman Podhoretz 12. Kenneth Adelman 13. Charles Krauthammer 14. Benjamin Netanyahu 15. Philip Zelikow 16. Elliott Abrams 17. Lewis “Scooter” Libby 18. Douglas Feith 19. Bernard Lewis 20. Všichni jsou to ███ovští sionisté.

Zdroj

Autor: Maidhc Ó Cathail
Překlad: Bejbous
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!