Důkaz, že audio rádiové komunikace izraelské armády s Mavi Marmarou je vykonstruovaná.

Izrael zveřejnil to, o čem tvrdí, že je audio nahrávka konverzace mezi izraelskými námořními loděmi a tureckou lodí Mavi Marmara, která se odehrála před izraelským zásahem v ranních hodninách 31. května v mezinárodních vodách ve východním středomoří při kterém bylo zabito nejméně 9 pasažérů a několik desítek bylo zraněno. Tato audio nahrívka, kterou izraelci nazvali "Rádiové vysílání z Mavi Marmary izraelskému námořnictvu" se zdá být falešná.

Toto je transkript audia:

Izraelská loď: "Tady izraelské námořnictvo, blížíte se do oblasti, která je pod námořní blokádou"

Mužský hlas 1: "Drž hubu, vrať se do Osvětimi"

ženský hlas: "Máme povolení ke vstupu od přístavního úřadu v Gaze"

Mužský hlas 2: "Pomáháme arabům proti USA, nezapomeň na 11.září, chlapi"

Při výslechu Adam Shapiro, spoluzakladatel Mezinárodního hnutí solidarity, identifikoval ženský hlas jako jeho ženy Huwaidy Arraf, předsedkyni Hnutí za sovbodnou Gazu. Ale Arraf nebyla na lodi Mavi Marmara. Byla na palubě jedné z malých lodí pro cestující ve flotile šesti lodí zvané Challenger 1. To, co zažila popsala stanici Russia Today(video níže). Zdá se že Izrael byl znovu chycen při falšování důkazů při jeho zoufalé snaze ospravedlnit jeho násilný útok na flotilu Hnutí za svobodnou Gazu, civilní konvoj přepravující humanitární pomoc do blokovaného pásma Gazy.

Aktualizace 1

Díky Marianu Houkovi jsem zjistil, že Izraelská armáda původně nahrála video (níže) ve kterém stejný námořní důstojník jako ten výše uvedený měl neškodnou konverzaci s lodí, ve které je jedinou odpovědí z lodi "negativní, negativní, náš cíl je Gaza". Žádný antisemitismus nebo cokoliv, co by onačovalo pasažéry flotily jako nepříčetné fanatiky. Původní video zobrazuje pohybujícího se důstojníka, zatímco ve videu, kde osoba řekne "Vraťte se do Osvětimi" vidíme stálý obrázek stejného námořního důstojníka, zatímco hraje audio. To je dalším důkazem kompletního zfalšování.

Aktualizace 2

Podívejte se také na článek IDF zveřejnila zřejmě vykonstruované audio z flotily, tiskem představené jako fakt (anglicky)

Aktualizace 3

Izrael připouští úpravu audia, zveřejňuje nové audio, které je také podezřelé.

Po odhalení falšeného audio tímto a dalšími blogy zveřejnila izraelská armáda to, o čem tvdí, že je to celý audio klip a transkripce. Nicméně jak Max Blumenthal ukazuje, i izraelské objasnění a celá nahrávka se zdají být upravené. Blumenthal dospěl k závěru - se kterým souhlasím, že "Poučení z debaklu je, že ničemu co IDF říká se nedá věřit. Nikdy."

Zdroj
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!