Vysvětlení pojmu antisemitismus

Být "semita" znamená náležet k národům, které jsou potomky Sema, syna Noeho ze Starého zákona (Tóry). Místem kde semitské národy žijí je Blízký východ a jejich jazyky jsou akkadština, aramejština, arabština a hebrejština. Všechny arabské národy jsou řazeny mezi semitské. Podle biblické tradice mají tmavou kůži, protože Sem měl tmavou pleť. Noe ze Starého zákona je uctíván jako islámský prorok. Židé opustitli oblast, která se stala provincií Římského impéria, ze své vlastní vůle.

Několik potomků původních židů, ti, co jsou dnes známi jako Sephardi a Mizrahi Židé se usadili zejména v okolí Středozemního moře a v arabských zemích. Tyto dvě skupiny jsou jediní Židé, kteří mohou být nazýváni "semitskými" v každém slova smyslu. Hlavní linie dnešních Židů jsou Aškenázové, kteří představují asi 95% dnešních Židů. Slovo "Ashkenazi" znamená v jidiš "něměcký žid" a označuje evropské židy obecně. V rámci tradice Starého zákona Aškenázové nejsou potomky Sema, ale jsou z rodu jeho bratra Jefeta, Noemova syna, který je praotcem národů žluté a bíle pleti.

Ve světských termínech jsou potomky Chazarů, turkického národa, sídlícím v regionu dnes známém jako Kavkaz a který konvertoval k Judaismu kolem roku 800, stovky či dokonce tisíce let po událostech popsaných v Tóře. Chazaři nakonec migrovali na západ a míchali se s jinými evropskými národy a stali se evropskými Židy, Aškenázy, sídlícími hlavně v Rusku, Polsku, Německu a zemích bývalého Rakouska-Uherska a v nedávné době také v Severní a Jižní Americe, soustředění v USA, Kanadě, Chile a Argentině a dále v Austrálii.

Přídavné jméno "semitský" a pojem "anti-semitský" byly poprvé použity ve vztahu k (evropským) Židům v 70-tých letech 19. století v Německu v literatuře hanlivé k Židům, pravděpodobně z neznalosti. Vznikající sionistické hnutí té doby, které si bylo vědomé, že postrádá legitmní požadavek na "svatou zemi", udržovalo toto označení s cílem zařídit si semitskou identitu z čehož by vyplvalo falešné "právo na návrat" do Palestiny. Knihy, které jdou více do hloubky dějin Židů jsou "Třináctý kmen"(The Thirteenth Tribe) od Arthur Köstler a "The Invention of the Jewish People" od Shlomo Sand. Kniha "The Controversy of Zion" od Douglase Reeda je také vysoce doporučena.

Lidé, kteří vřískají nesmyslné heslo "antisemitismus", to dělají protože používáním tohoto nesmyslného hanlivého pojmu mohou něco získat, nebo protože nechápou kdo je semita a kdo ne a protože jsou skutečně zmýleni sionistickou propagandou.

Jako žena náležící k semitskému národu Palestinců, odsuzuji zneužívání našeho dobrého jména, a odpouštím komukoliv, kdo byl nazván "antisemitou".

Zdroj:
http://www.kawther.info/wpr/2010/06/23/an-explanation-of-anti-semitism
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!