Ředitelka Facebooku vyzývá ke konci anonymity na internetu

Marketingová ředitelka Facebooku vyzvala k ukončení on-line anonymity. Říká, že uživatelé internetu se "chovají mnohem lépe", pokud každý musí užívat své skutečné jméno při serfování nebo psaní na internetu.

Randi Zuckerberg, marketingová ředitelka Facebooku a sestra multimilionáře a zakladatele Marka, pronesla tyto poznámky při diskusi u kulatého stolu na téma kybernetické šikany.

Všudypřítomné sociální sítě, které byly v centru současné kontroverzní situace ohledně ochrany soukromí na internetu a problémech s šikanou, v současné době požadují, aby všichni jejich členové při registraci používali své skutečné jméno a e-mail.

Zuckerbergová tvrdila, že konec on-line anonymity může pomoci omezit trend provokování a obtěžování na webu.

Ve svém projevu na panelové diskuzi Marie Claire o sociálních médiích řekla: "Myslím, že anonymita na internetu musí zmizet.

"Lidé se chovají mnohem lépe, když mají u sebe svá skutečná jména ... Myslím, že lidé se schovávají za anonymitu a cítí se, jako kdyby mohli říkat, co chtějí za zavřenými dveřmi. "

Připomínky se podobají těm od bývalého ředitele Googlu Erica Schmidta, který v minulosti označil internetovou anonymitu za "nebezpečný" precedens, předtím, než předpověděl že vládní intervence jednoho dne povedou k jejímu zániku.

Obhájci soukromí ale předchozí pokusy o demontáž on-line anonymity odsoudili.

Kritikové si stěžují, že nucené zavedení jakéhosi "on-line pasu" by poškodilo svobodu slova a utlumilo internet jako nástroj disidentů k vyjádření se proti tyranským vládám.

Panel rovněž žádal po Zuckerbergové, aby uvedla chystaná zabezpeční, které má stránka k ochraně bezpečnosti, ta to odmítla.

Dodala jen: "Jsme toho schopni dělat mnohem více."

"Aktivně spolupracujeme s partnery jako Common Sense Media a naším bezpečnostním poradním výborem."

K panelu se připojila Erin Andrews, reportérka ESPN, jejíž nahé video bylo zveřejněné na internetu stalkerem.

Andrewsová se zeptala pana Schmidta, proč vyhledáním svého jména stále nachází urážející obrázky a videa i přes její opakované žádosti o jejich odstranění.

"Někdo musí zakročit. Jako rodina se stále ptáme, jak dlouho to bude trvat."

Facebook se již dříve dostal pod palbu poté, co jeho zakladatel Mark Zuckerberg řekl, že bude "bojovat" za povolení používat webové stránky sociálních sítí mladším třinácti let - navzdory varování, že tím ohrozí ty nejvíce zranitelné.

V Americe je tato věková hranice, do 13 let, diktovaná zákonem k ochraně mladých dětí, ale Facebookový tvůrce a 27-letý miliardář se domnívá, že vzdělávací prospěch z používání stránky znamená, že by omezení mělo být zrušeno.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!