Umírání v hojnosti

sshot-1

Dokument o riskantnej potravinovej politike Západu, prinášajúcej utrpenie a smrť miliónom ľudí.
"Keď ovládate ropu, ovládate národy. Keď ovládate jedlo, ovládate ľudí." Henry Kissinger, 1974
Niekoľko nadnárodných spoločností kontroluje základné zdroje jedla, ktoré každý deň kladieme na náš stôl. Každé semienko a prostredníctvom neho aj celosvetovú poľnohospodársku produkciu. Burzoví makléri v západnom svete obchodujú s potravinovými zdrojmi, zvyšujú a znižujú ceny a zahrávajú sa tak so základným právom miliónov ľudí na dostupné jedlo. Takmer miliarda ľudí na Zemi pritom trpí podvýživou a 25 000 z nich každý deň zomiera od hladu.
Nedokáže snáď naša planéta viac uživiť svojich obyvateľov? Dôkazy hovoria o opaku. Potravinová kríza, ktorá sa zapíše do histórie, prichádza v čase, kedy sa na Zemi produkuje viac jedla, než kedykoľvek predtým. Film Zomieranie v hojnosti pred nami odhaľuje absurdný systém, v ktorom je síce dostatok jedla pre všetkých, chudobní si ho však nemôžu dovoliť.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!