Palestina je stále problém (cz titulky)

sshot-3

Palestine Is Still the Issue – Palestina je stále problém – české titulky

Dokument britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002.Film umožňuje nahlédnout na to, co se z médií zpravidla nedozvídáme, na opomíjené utrpení okupovaných Palestinců. Pilger se dotýká všech palčivých problémů izraelsko-palestinského sporu: ilegální okupace pásma Gazy (za natáčení ještě oficiálně okupovaného) a Západního břehu Jordánu, neexistence palestinského státu, ilegálních izraelských osad, terorismu, palestinských sebevražedných útoků, teroristické minulosti některých izraelských předáků, vojenského a finančního zaštítění Izraele Spojenými státy, atd. Ve filmu hovoří Palestinci i Izraelci a jejich autentické výpovědi vykreslují velmi svízelnou situaci na Blízkém Východě.

Kamala:
Ahoj, doporučuji shlédnout. Izraelských vojáků, kteří odmítli uposlechnout rozkazy na další okupaci a vraždění, přibývá. Jsou za své neuposlechnutí vězněni.

Sionismus není to samé co judaismus. Kritizovat chování Izraele není antisemitismus. Každý Žid není sionista. A každý sionista není nutně Žid.

Obdivuji Palestince pro jejich pevnost a duchovní napojení. Bez spojení se Stvořitelem by už zřejmě byli dávno zlomeni a prosyceni nenávistí. Ano, Alláh je veliký.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!