“Březnové Idy” Pentagonu: Nejlepší měsíc pro vstup do války

Je to jen náhoda? V nedávné historii počínaje Vietnamskou válku až k současnosti, si měsíc březen plánovači  Pentagonu a NATO vybírali jako „nejlepší měsíc“, kdy se chodí do války. S výjimkou Války v Afghánistánu (říjen 2001), všechny hlavní US-NATO vedené vojenské operace v období skoro půl století – od invaze US pozemních sil do Vietnamu 8. března 1965 – byly zahájeny v měsíci březnu.

Březnové Idy (Idus Martine) je dnem v Římském kalendáři, který zhruba koresponduje s 15. březnem. Březnové Idy jsou rovněž známy jako datum, kdy byl v roce 44 před Kristem zavražděn Julius Caesar.

Skoro jsme zapomněli, že měsíc březen byl (v Římském kalendáři) věnován Marsovi (Martius), římskému bohu války.

Pro Římany znamenal měsíc březen (Martius) „čas k zahájení nových vojenských kampaní.“

[

Stejně jako za časů rozkvětu Římského impéria má i US ministerstvo obrany mandát k plánování a realizaci přesného „načasování“ vojenských operací.

Odráží se římská identifikace března jako „dobrého času“ k zahajování nových vojenských podniků  v současných vojenských doktrínách?

Po celou historii sezóna, do které patřil přechod od zimy do jara hrála v načasování vojenských operací strategickou roli.

Dávali i vojenští plánovači Pentagonu měsíci březnu přednost?

Je snad – v nějakém mysteriózním zaslíbení – Mars „idolem“ jako bůh války u Římanů?

23. březen (což je v souběhu se začátkem jara) býval dnem, kdy „Římané oslavovali začátek vojenských kampaní a začátek sezóny války a boje.“

„Martovi, bohu války, skládali hold při festivalech a oslavách. … U Římanů byla 23. března ohromná oslava známá jako Tubilustrium.“

Během těchto oslav, při nichž se oslavoval římský bůh války, byla velká část měsíce března „věnována vojenským oslavám a přípravám.“

Časový rozvrh březnových vojenských intervencí (1965-2011)

Nedávná historie potvrzuje, že s výjimkou Afghánistánu (říjen 2011), všechny hlavní US-NATO vedené vojenské operace v období téměř půl století – od invaze US pozemních vojsk do Vietnamu 8. března 1965 – byly zahájeny v měsíci březnu.

Vietnamská válka

US Kongres přijal Rezoluci o Tonkinském zálivu, která dala presidentovi Lyndon Johnsonovi pravomoc vyslat do Vietnamu pozemní síly 8. března 1965.

8. března 1965 bylo vysláno 3 500 US mariňáků do Jižního Vietnamu, což znamená začátek „Americké pozemní války.“

Jugoslávská válka NATO

Válka NATO v Jugoslávii byla zahájena 24. března 1999.

Bombardování Jugoslávie od NATO s kódovým názvem US Operace „Ušlechtilá kovadlina“ začalo  24. března 1999 a trvala do 10. června 1999.

Irácká válka

Irácká válka byla zahájena 20. března 2003. (Bagdádského času)

US-NATO vedená invaze začala 20. března 2003 pod záminkou, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení (WMD).

(Válka v Zálivu proti Iráku z roku 1991 začala sice 17. března. Ovšem poté bylo 28. února dohodnuto a podepsáno zastavení palby – což následoval po Silničním masakru u Basry, kdy se ničila stahovaná vojska a prchající civilisté, ten proběhl 26. – 27. února – a 24. divize US Motorizované pěchoty pozabíjela tisíce lidí ještě 2. března.“)

Skrytá válka proti Sýrii

US-NATO Skrytá válka proti Sýrii byla zahájena 15. března 2011 vplížením islamistických žoldnéřů a komand smrti do jižního města Daraa na hranici s Jordánskem. Teroristé se zapojili do akcí žhářství a také vraždění civilistů. Tito terorističtí vetřelci byli od samého počátku skrytě podporováni US, NATO a spojenci z Perského zálivu: Saúdskou Arábií a Katarem.

„Humanitární“ válka NATO R2P proti Libyi

NATO rozběhlo své bombardování Libye 19. března 2011. Rada bezpečnosti Spojených národů schválila zahajovací rezoluci 26. února 2011 (UNSC rezoluce 1970) – přijatá jednohlasně.

Následná Rezoluce Rady bezpečnosti Spojených národů 1973 byla přijata 17. března 2011. Ta autorizovala ke zřízení „bezletové zóny“ nad Libyí a k využití „všech nezbytných prostředků k ochraně životů civilistů.“

Bezohledné vybombardování Libye válečnými letouny NATO začalo 19. března 2011 a mělo trvání přibližně sedm měsíců.

US a jejich spojenci v NATO, ani nemluvě o Izraeli, mají už válečné obutí.

Pentagon má v současnosti na rýsovacím prkně několik vojenských operací.

Nemůžeme spekulovat, ale co se týče US-NATO válečných plánů jsou tu Březnové Idy 2013.

By Prof Michel Chossudovsky
Global Research, March 13, 2013

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/the-pentagons-ides-of-march-best-month-to-go-to-war/5326464
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!