Zabije Rusko výkup Kypru z dluhů?

Ač pořád ještě přežívá naděje, že kyperská vláda vydá svoje přírodní zdroje bohatým Rusům (čili Gazproomii) a všichni vkladatelé (jak ruští, tak kyperští budou zachráněni), máme podezření, že od Ruska hrozí daleko horší nebezpečí, o kterém se nediskutovalo.

Jak uvádí Marc Ostwald z Monument Securities, „existuje šance 50/50, že kyperský výkup z dluhů selže, protože je tu ‚obrovité nebezpečí‘, že po uskutečnění plánu na zdanění vkladů z Kypru uteče neskutečné množství ruských peněz.“

Ruská finanční expozice na Kypru obnáší asi 60 miliard dolarů včetně půjček společnostem registrovaným v této zemi a po 90% zkrácení ruských vkladů budou tyto nadále mít možnost volně ze země odcházet i po schválení tohoto tributu.

Kritický aspekt spočívá v tom, že pokud k tomu dojde (tak tento obrovský odtok peněz –ve skutečnosti zastíní i samotný balíček výkupů z dluhů jako drobnost), a lze si těžko představit, že kyperský bankovní systém by to mohl přežít (byť i třebas s pomocí ELA od ECB). Ruský ministr financí Siluanov vyjádřil zklamání z toho, že Rusko nebylo součástí dohody, a tak je jasné, že pokud dojde k tomuto odtoku z Kypru, je nepravděpodobné, že skončí v bankách evropských zemí.

Vypadá to, že nákaza preventivních opatření ze strachu z takovéhoto ‚tributu‘ právě začala.

Zero Hedge
March 18, 2013

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/will-russia-kill-the-cyprus-bailout.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!