Rezignace francouzského ministra kvůli tajnému švýcarskému konto a Schauebleho kyperské anotace – post-mortem

Zatímco všichni v oněmělém tichu zírají, co to udělá s akciemi v Citadel, GETCO a samozřejmě v NY Fedu po tom šokujícím kyperském rozhodnutí, na něž nikdo nemá ponětí jak reagovat, protože Evropa jasně už před hlasováním řekla, že neexistuje žádný „Plán B“, tak sem přichází taková komická mezihra. Jméno Jerome Cahuzac byl mělo být našim čtenářům známo: je to francouzský ministr rozpočtu, který je pověřen bojem s daňovými podvody.

No, technicky to už není je, nýbrž byl: Monsiere Cahuzac před chviličkou rezignoval ze stejného důvodu, pro nějž byl před měsíci vyšetřován. Jmenovitě proto, že měl „nepřiznaný“ švýcarský bankovní účet. Ministr pověřený bojem s daňovými podfuky … rezignuje, že má tajné švýcarské konto. Tak ať se v tom trochu vykoupe, než se vrátíme zase k té další frašce ve východním Středomoří.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-19/french-minister- tasked-fighting-tax-fraud-resigns-having-secret-swiss-account
Schauebleho kyperské anotace – post-mortem

Jste zmateni litaniemi hrozeb, utišováním, naléháním, sliby i o otevřeným lhaním, které právě pronášel německý ministr financí – maestro z kolečkového křesla? Nebojte, jsme tu, abychom to všechno vysvětlili:

  • Schauble říká, je to “vážná situace” – O níž nám Juncker říká, že to znamená „že musíte lhát.“
  • Schauble říká, že Německo lituje kyperského rozhodnutí. – Kypr lituje německou lítost.
  • Schauble říká, že Kypr nedostane žádné peníze, když neakceptuje naše nabídky. – Pokud Rusko a Čína nepředloží své vlastní lepší „nabídky“.
  • Schauble říká, že když dojde na insolvenci, musí se do toho zapojit i věřitelé. – Ti obvykle jsou a obvykle skončí s tím, že nemají nic nebo jen více než nic.
  • Schauble říká, že z jejich současné situace nelze vinit nikoho kromě Kypru. – Podobně i jeho věřitele.
  • Schauble říká, že kyperská vláda si snad myslí, že po svém rozhodnutí může v budoucnu na Kypr přilákat velké investory. – Rusko je šťastné, že Německo si myslí, že je velké.
  • Schauble říká, že kyperský „business model“ už nefunguje a ratingové agentury je degradovaly na úroveň braku. – Modely Itálie a Španělska se tudíž zhroutí další.
  • Schauble říká, že 2 velké kyperské banky jsou v podstatě bez pomoci už insolventní. – Všechny velké banky jsou bez pomoci insolventní.
  • Schauble říká, že si myslí, že Kypr musí jednat rychle, že není dost času, aby se čekalo do června. – A určitě není do září, kdy jsou německé volby.
  • Schuble říká, že euro-zóna je daleko stabilnější, než před tím. – Začněte s prodejem munice.

Submitted by Tyler Durden on 03/19/2013

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-19/annotated-schaeuble-cyprus-post-mortem
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!