Kypr je holdem, který Evropa skládá popírání systémové krize

         Před třemi měsíci vysvětloval Yanis Vourafakis jaká je to atrapa ten Evropský pak růstu a jak jsou ty trhliny, které to uštědřilo MMF a ECB zakrývány papírem. „Nosnou myšlenkou tohoto je, že aliance Eurogrupa-ECB-MMF opět není politicky připravena svým různým klientům odhalit skutečnost.“ A měl evidentně pravdu. Tento týden během krátkého interview v rádiu BBC (níže), jelikož Kypr vybuchl a přivedl ten Euro-cirkus zpátky do města, Varoufakis vykřikl, „každá dohoda o výkupu dluhů počínaje Řeckem v květnu 2010, vypadala vždy méně logicky a více toxicky než ta předchozí.“

Ve třech minutách tento řecký ekonom ilustroval, jak tito vůdci přetváří ty údajné pilíře, na nichž byla Evropská unie založena, na hromádky odpadní suti. 

Via Yanis Varafoukis,

Zde je pár needitovaných myšlenek, které jsem prostě sdělil na BBC Radio 4 o Kypru, když jsme všichni čekali, až se vyjeví nová dohoda:

Kyperský bankovní sektor se musí zmenšit. Jako se to drsně stalo s tím irským. Co je při tom podstatné vám řekne každý Ir či Irka, a to je, aby politici nenakládali na slábnoucí bedra občanských daňových poplatníků ohromné dluhové zatížení místo bankéřů, kteří se odmítají uskrovnit.

Každá dohoda o výkupu z dluhů počínaje Řeckem v květnu 2010 vypadala vždy méně logicky a více toxicky než ta předchozí. Kulminovalo to pak samozřejmě minulý týden Kyprem. Zamyslete se nad tím: Během jediného krátkého týdne se Evropě povedlo ohrozit:

  • Někdejší posvátný koncept státem garantovaného pojištění vkladů
  • Monetární integritu Eurozóny
  • Princip jednotného trhu Evropské unie, podle nějž jsou kapitálové kontroly eklhaft.

Kdyby bylo bývalo loni v červnu na EU Summitu realizováno oddělení bankovní krize od krize veřejného zadlužení, nemuseli jsme teď vést tyhle řeči.

Ten debakl z Kypru je holdem popírání systémové povahy eurokrize, jako by nešlo o systémovou krizi.

Kyperský parlament nabídl Eurozóně ústup z toho nejstupidnějšího potenciálně nejnebezpečnějšího rozhodnutí Eurogrupy od počátku této Krize před třemi lety. Teď se ještě uvidí, jestli oni vyděšení svým vlastním NE i teď podlehnou lákadlu ještě iracionálnější dohody.

Submitted by Tyler Durden on 03/24/2013

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-24/cyprus-homage-europe-pays-denial-systemic-crisis
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!