ČT – Máte slovo – Vládnoucí garnitura se bojí referenda jako čert kříže

sshot-2

Před týdnem 27.2.2014 jsem se zúčastnil jako divák v hledišti živého vysílání pořadu Michaely Jílkové v České televizi "Máte slovo". Téma bylo obzvláště důležité, jednalo se o diskuzi na téma návrhu zákona všeobecného celostátního referenda, který předkládá hnutí Úsvit a jeho předseda Tomio Okamura. Diskuze byla velmi vypjatá a o mnohém vypovídá.Pokud jste se už někdy věnovali problematice referenda podrobněji, tak snadno uvidíte, že na všechny námitky, které protivníci referenda a pozvaní diskutéři poslanec Stanislav Polčák (STAN/TOP09), Milan Knížák a Jan Čižínský (KDU/ČSL) vznesli, zodpověděl Tomio Okamura naprosto věcně, úplně a dle mého názoru zcela správně. A protože návrhu referenda, který Úsvit předkládá se nedá prakticky nic vytknout, tak neměli protivníci jinou možnost, než vznášet pouze demagogické a vylhané námitky. Z celého pořadu tak můžete vidět obrovský strach, který má vládnoucí mafiánská třída z toho, že by občané dostali do ruky nástroj, kterým by mohli svrchovaně rozhodovat o dění v našem státě. Myslím, že i některým z nás se podařilo v rámci možností vyjádřit názor mnohých občanů.

Co mne šokovalo, byl obsah následných diskuzí k tomuto dílu jak na stránkách pořadu na webu ČT, tak na Facebookové stránce. Nečekal jsem takový počet lidí, kteří se k referendu staví v diskuzích odmítavě. Často jde o mnohokrát zodpovězené otázky, které lze odpovědět při bližším seznámení s návrhem referenda. Ale nejvíce se objevuje názor toho druhu, že český národ je příliš hloupý na to, aby o sobě sám rozhodoval.

Nevím, do jaké míry se mohlo jednat o najaté diskutéry se zadáním prezentovat v diskuzích tento názor, ale i kdyby jen část z těchto lidí prezentovala vlastní autentický postoj, tak je doslova PŘÍŠERNÉ, že může vůbec někdo uvažovat tímto způsobem. Doufám, že přibližně vyrovnaný počet příznivců i odpůrců referenda v uvedených diskuzích ve skutečnosti reálnému stavu neodpovídá skutečnosti.

Celkově mohu doporučit čtenářům a divákům aktivně se hlásit do tohoto pořadu, protože je to jedna z velmi mála možností, možná skoro jediná, jak je možné vyjádřit na obrazovce České televize vlastní názor. Diskutéři nejsou při pokládání dotazů nijak omezováni, stačí být pohotový a včas se přihlásit o mikrofon. Je třeba samozřejmě dbát na formát pořadu a pokud možno položit jasnou a stručnou otázku, protože času není nazbyt.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!