Itálie se přidává k euroskeptickému vzepětí

Italské hnutí Pěti hvězd vedené sžíravě zesměšňujícím komikem Beppem Grillem, který EU podporujícího sociálně demokratického ministerského předsedu Renziho strhal jako „malého pitomečka“, se přidává k vzepětí euroskeptických stran po celé Evropské unii.

Podle @electionista ukazují průměry z odchodových průzkumů, že hnutí Pěti hvězd s 25,6 procenty je druhé za Renziho Demokratickou stranou s 32,87 procenty.

To může ale být i tak pro Grilla zklamáním, ten doufal, že hnutí Pěti hvězd zformované teprve v roce 2009 Renziho vládnoucí stranu překoná.

Forza Italia Silvia Berlusconiho se drží na 19,20 procenta i přesto, že Nejvyšší soud loni v srpnu potvrdil rozsudek pro Berlusconiho za daňový podvod. Tento miliardář a bývalý ministerský předseda unikl vězení kvůli svému věku, musí si ale odsloužit rok veřejných prací, to ale doma, protože trpí Alzheimerovou chorobou.

Lega Nord (Liga severu), menší euroskeptická strana, která chce nezávislost pro sever Itálie, získala 5,03 procenta.

Zdejší inspirující článek o tom, jak hnutí Beppe Grilla bez podpory médií a mocných mecenášů během chvíle prorazilo proti vůli establišmentu do čela italské politiky:

Jak politika sociálních médií Beppe Grilla vzala Itálii ztečí

Zdroj: http://www.breitbart.com/Breitbart-London/2014/05/25/Italy-joins-eurosceptic-surge
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!