Důvody, proč až dosud bylo memorandum Bílého domu o dronech tajné

Liberální profesoři, lidsko-právní organizace a OSN dosud tvrdili, že nejsou schopni posoudit, zda vraždy pomocí dronů jsou legální nebo ne, protože neviděli zprávu, ve které by Bílý dům oznámil, že legální jsou. Někteří mohou i nadále tvrdit, že dotyčná zpráva to neumožňuje posoudit.

Očekávám nicméně, že většina těchto organizací nyní klesne k tomu, že jakékoliv prohlášení může legalizovat vraždu. A přestaňte mi říkat, abych nepoužíval "neslušný" výraz vražda, protože "vražda" je přesně ten termín, jenž je použit v oné zprávě, která už není tajná.

Memorandum obsahuje část sbírky U.S. zákonů hovořící o vraždě spáchané americkým občanem na jiném občanu U.S.A. v cizí zemi a čerpá z jiné skce, která definuje vraždu jako "nezákonné zabití lidské bytosti se zlým úmyslem".

David Barron, autor memoranda, potřeboval skulinu, aby mohl vraždu pomocí rakety vydávat za spíše zákonné zabití než nezákonné zabití a tak vytáhl termín "orgán veřejné moci", pomocí kterého může vláda užít sílu za účelem vynucení zákona.

Je to nový přístup, díky kterému vláda dostává možnost použít sílu a porušit zákon a tvrdit, že porušení zákona je legální "po Nixonsku" prostě díky tomu, že to dělá vláda.

Navíc Barron naznačuje, že vláda použije sílu, pokud je to součástí války. To, samozřejmě, ignoruje Chartu OSN, Kellog Briandovu smlouvu a ilegalitu války, stejně jako je novinkou tvrdit, že válka existuje na celé Zemi odjakživa a navždy. (Žádný z Barronových argumentů pochopitelně neospravedlňuje vládní vraždu ani na americké půdě, ani mimo ni.)

V podstatě lze říci, že Barron argumentuje tak, že lidé, kteří psali zákony, mysleli na soukromé osoby a teroristy, ale nikoliv na vládu (která jaksi nemůže být teroristou) a tak je v pořádku, když vláda porušuje zákony.

Pak je zde problém potřeby autorizace války od Kongresu, přes který se Barron dostává předstíráním, že autorizace pro užití vojenské síly je nutná tak dlouho, dokud Bílá dům předstírá, že má povoleno cílit na ty, jenž jsou zodpovědní za útoky z 9/11/2001.

Pak tu jsou fakt o případu Anwar al-Awlakiho, který byl cílem vraždy předtím, než prezident Obama prohlásil, že to je legální.

Pak tu jsou fakta týkající se jiných případů, než že americký občan zabije amerického občana, které nejsou ani zmíněny, protože nad nimi nikdo nepřemýšlí.

Je totiž mnohem více případů zabití ne-amerických občanů pomocí dronů, které se zpráva ani nesnaží ospravedlnit.

Na konci zpráva uvádí, že nazývání něčeho válkou není dostatečné, cílená oběť musí být bezprostřední hrozbou pro Spojené státy. Ale kdo rozhodne, jestli tomu tak je, nebo ne? Udělá to ten, který zabíjí, samozřejmě. A co se stane, když není nic, co by to tvrzení odůvodnilo? Nic, pochopitelně.

Tohle není vláda zákona. Tohle je bezuzdná brutalita v minimálním přestrojení. Nechci vidět víc takovýchto memorand. Chci vidět v televizi, když dron vraždí. Chci vidět profesory práva a lidsko-právní skupiny, jak si podávají dveře u Úřadu vlády a jak rozcupují tvrzení, že vraždy dětí jsou ospravedlněny státním úřadem.

by David Swanson | Washington's Blog | June 24, 2014

Zdroj:
http://www.infowars.com/so-thats-why-they-kept-the-drone-kill-memo-secret/
2 Komentářů k Důvody, proč až dosud bylo memorandum Bílého domu o dronech tajné

  1. krysar napsal:

    "Když chceš psa seřezat, vždy si hůl najdeš", nicméně co čekat od nedemokratické a totalitní USA. USA si vždy najde prostředek a ospravedlnění pro genocidu, vyhlazování, vraždění, krádeže, podporu terorismu, kterou po celém světě páchají. A když si jej nevytvoří v rámci "legislativy", stačí, že vláda USA zavraždí a zmrzačí pár tisíc vlastních občanů (dvojčata) a může konat, neb má za zády nohsledy v podobě Británie a EU, která jim to vše sežere i s "navijákem".

  2. pepa napsal:

    no. ty jo. no jo, no.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!