Jakto, že jste ještě nepochopili, že musíte podpořit ty, kteří jsou ochotni a schopni změnit společnost?

Milí čtenáři, já jsem také ještě nepochopil, že vám není jasné, že když chcete, aby něco existovalo, tak to musíte podpořit. Pokud chcete, aby se změnila česká mediální scéna k lepšímu, tak musíte podpořit ty, kteří to dělají. Česká televize má rozpočet 7 miliard Kč ročně. Mezi nezávislými médii by se dal počet lidí, které to uživí, spočítat na prstech jedné ruky.

Logika věci je taková, že dokud nepodpoří tento národ lidi, kteří jsou skutečně schopni něco užitečného a prospěšného pro společnost udělat, tak se nic k lepšímu nezmění. Nebo si snad myslíte, že lidi v ČT, na NOVĚ, v Respektu, Reflexu, MF DNES, Lidovkách a dalších médiích v rukou majitelů korporací najednou z ničeho nic začnou publikovat pravdivé a skutečně užitečné informace? Sami dobře víte, že ne.

Za poslední rok přišlo na náš účet ani ne 20.000 Kč a to včetně příjmů za reklamu. To je sotva na měsíční plat jednoho člověka, který by se této činnosti mohl věnovat na 100% a profesionálně.

Musíte pochopit, že pokud mají mít lidé, kteří se snaží o něco užitečného, mít nějaký vliv na dění v tomto světě, tak musí mít také dostatečnou podporu od dalších lidí. Zatím tomu tak není. Pokud by nás bylo víc a pokud bychom se mohli věnovat této práci bez toho, abychom si museli vydělávat na obživu jiným způsobem, tak by bylo možné, aby se naše práce mnohonásobně zlepšila jak po kvantitativní, tak i kvalitativní stránce a aby měla skutečný vliv na dění v této zemi.

Pokud už jste to pochopili a chcete nás podpořit, můžete na tento účet: 2600454961/2010 a to nejlépe pravidelně.
Pokud chcete přispět anonymně, můžete použít tento účet: 2000527223/2010
A samozřejmě rádi reklamou dáme vědět o vaší práci, podmínky naleznete zde.

Je nutné, abyste tohle pochopili. Proto zde bude tento text vystaven v úvodu, dokud se nedopracujeme k příjmům alespoň 8.000 Kč/měsíčně.

Do komentářů pište pouze příspěvky typu: "Pochopil jsem to a budu pravidelně posílat podporu."
Negativní komentáře budu mazat, protože nejsou k ničemu dobré.
Také budu mazat výmluvy, proč to neděláte, ty jsou také k ničemu.
Vysvětlováním toho, proč to zde lidé ještě nepochopili, se také nezdržujte.

Možná nejsem ten správný člověk, který si zaslouží nějakou podporu, možná tohle není ten správný web, který si něco takového zaslouží. Jsem na vás zvědav.

Pokud se ukáže, že nechápete, co tu píšu, tak se zákonitě dříve, či později stane, že tento web zanikne a lidé, kteří zde publikují, budou dělat něco jiného.

Je to na vás.
52 Komentářů k Jakto, že jste ještě nepochopili, že musíte podpořit ty, kteří jsou ochotni a schopni změnit společnost?

 1. Jaroslav Schwarz napsal:

  Vážený pane Korále, po zážitku s arogantním přístupem primáře MUDr. Pavla Dohnala z Nemocnice ČB a jeho vyloženým lhaním se mi otevřely oči a vidím jak to v ČR funguje. Od té doby pro mě již neexistuje žádná autorita. Stal se ze mě hyperasertivní člověk, který se chce podílet na změně tohoto současného defektního systému a snažím se i ostatním lidem otvírat oči vyprávěním vlastního otřesného zážitku. Zatím přispívám na alternativní média koupí předplatného časopisu Vědomí. Velice oceňuji lidi jako jste Vy, pan Daniel Solis a další, kteří se snaží demaskovat propagandu našich mainstreamovým médií. Držím AC24 palce ( na Vašich stránkách se mi moc líbí mj. rozcestník na odkazy ostatních alternativních zpravodajských serverů ) a od července 2014 budete mít ode mě min. 200 Kč měsíčně.

 2. dfa napsal:

  nemate tady ani moznost prispet s bitcoiny.

 3. rudvorak napsal:

  Nikdy by mě nenapadlo, že by mohlo dojít ke sporu mezi «NWOO» a «Hnutím Zeitgeist», když oba chtějí totéž. Asi jsem naivní. Moc mě to rmoutí, protože to oba vzájemně oslabuje. Kdo je ten třetí, který se směje?
  Z vyjádření J.Korála necítím naprosto žádnou domýšlivost a aroganci, ale čiré a opravdové zoufalství. Všechno co píše je naprostá pravda. Preventivní obrana proti rozvracečům v závěru vyplývá ze zkušenosti, moje zkušenost je totožná. Není v tom žádný útok.
  Prosím, hledejme co nás spojuje a ne co nás rozděluje. Nikdy nebudeme myslet a cítit všichni stejně, vždycky budou rozdíly. Můžeme si vybrat, jestli se budeme chtít hádat o tom, v čem jsme rozdílní, anebo nacházet, v čem jsme zajedno, a spolupracovat.

  • Prometeus napsal:

   Přesně tak, spolupráce, to je to klíčové slovo pro budoucnost. Bez jednoty ve společnosti za nový informovanější, v určitém směru svobodnější
   a sociálně spravedlivější systém toho moc nedokážeme.

 4. rudvorak napsal:

  P.S. Ze své skromné podpory v nezaměstnanosti posílám jednorázově 1000Kč.

 5. Prometeus napsal:

  Myslím si, že činnost vaší skupiny je velice důležitá. Bohužel většina lidí si význam toho, co děláte a o co se snažíte neuvědomuje. Bylo by pěkné, kdyby se to změnilo a odboj k současnému zločinnému systému získal na svou stranu většinu občanů České republiky. Měl by přerůst v odboj celoplanetární, jelikož i tento současný zločinný kapitalistický řád dorostl globálních rozměrů. Měli bychom se snažit o změnu, dokud je to ještě možné. Držím palce! Posílám 2000 Kč.

 6. Peluch napsal:

  sleduju vase stranky teprve par mesicu a myslim ze informace na ni jsou prinosne , tak tedy po pristi vyplate prispeju nejaky ten peniz ;)

 7. Sdílená-nouze napsal:

  Já bych přispěl, ale nemám ani floka nazbyt.
  Neboli jak se řiká u nás na ostravsku - sám mám málo, vyfič.
  Bohužel nutno přiznat, že i vlivem soustavného odporu k systému...tak takové jste si vypěstovali a takoví vás pak neuživí...:/

 8. rad napsal:

  Pokud trvate na tom, ze chcte prachy ted hned (nevim, co ale budete delat za mesic, nebo si myslite, ze to tu bude viset pul roku a lidi vam poslou prachy??? To asi ne)

  Tak ta prosba ma byt 5mm cernym pismem ve zlytym pozadi- cekove sirka 5cm a hned pod tim DONATE a teprve pak clanek.

 9. rad napsal:

  Vy tu delate ostatnim servrum reklamu, ale cumim na AC24 a oni vas NELINKUJI. Tak atto daj stejne viditelne jako vy, nebo at jdou do prdele

 10. admin napsal:

  Jak jste si mohli všimnout, řadu komentářů jsem skryl z v článku uvedených důvodů. Převážnou většinu z toho vím, občas jste se mýlili a občas jste napsali něco skutečně užitečného. Jenže něco vědět, ještě neznamená moci to udělat. Takže znovu: Teď jde především o činy. Jak jste na tom se schopností jednat a uskutečnit, nebo alespoň podpořit to, o co nám tady všem jde, tj. smysluplněji fungující společnost, ke které patří i lépe fungující média?

  • zuj napsal:

   To je dobre, ze jsi to smazal. Ja ti psal ty dlouhy prispevky, ktery se nesraly. Snad ti to aspon k necemu bylo. At se dari. Ja vam nic poslat nemuzu

 11. jani napsal:

  Jak víte, co publikují ty servery, když je nečtete? :)

 12. beda napsal:

  chtelo by to formu DMS

 13. Martina Franzová napsal:

  Pochopila jsem a poslala zatím jednorázově 1000 Kč na Váš účet. Neuvažoval jste nikdy o předplatném? Myslím, že pro mě není problém posílat tak 200 měsíčně. Moc mi pomáhá níže uvedený rozcestník - je to přehledné a mohu si tam hned vyhledat nové zajímavé články. Máte pravdu - určitě Vás vedení nwoo.org stojí spoustu energie a zákonitě tu energii chcete zpátky a v dnešní době jak jinak než peníze na účet! Díky za to, co děláte, je to pro nás důležité! Martina

  • admin napsal:

   Hurá :-) Ono nejde ani tak o to zpátky, ono jde o to na další cestu. Tj. nikoliv zpátky, ale dopředu ;-)

 14. Luky napsal:

  Nekecám, nekomentuji, zadal jsem trvalý příkaz k úhradě.
  Luky

 15. etjktsikcgiu napsal:

  Poslána dvojka. Je to a bude to ještě dlouhá cesta, prosím vydržte! :-)

 16. LK napsal:

  A nebylo by lepší spojit síly? Tady je spousta opozičních webů, které z 90% články sdílejí. Dobře je to vidět na http://www.inespravy.sk/. Například NWOO s AC24 má odhadem 99% článků sdílených. Přitom na AC24 je čtenost o řád až dva řády větší. Na AC24 financování zajišťují pomocí vydávání časopisu Vědomí. To je mi sympatické. Jsou i další weby které škemrají o peníze: Blisty a Zvědavec. Nic proti tomu, každý dělá, co umí. Někdo další publikuje čistě z vnitřní potřeby tvořit, jako např. skvělý web vedy.sk.

  LK
  free-energy.xf.cz

  • admin napsal:

   Ano, na spojení sil pracujeme, spousta věcí už je domluvených, teď připravujeme dotyčné projekty. Časopis Vědomí se financuje sám a za podpory AC24, takže to vzniklo obráceně. To procento sdílených článků je menší, tak 60-70%, ideální cíl je, aby nebyly žádné. A i k tomu se dopracujeme.

   • Petr napsal:

    Tech 90 procent nebude daleko od pravdy. Jen priklady Mitoslava Pavlicka ze serveru zerohedge se objevují na několika webech. Tady hrozí, ze tyto weby bude google povazovat za duplicity a bude je sankcionovat, v extrémním případe až banovat.

  • Tom napsal:

   LK to bohužel není pravda, AC24 si vydělává reklamou, čili na web pumpuje cokoliv. O ozdrojování svými dalšími weby snad škoda mluvit. Nemluvě nehodlám podporovat web, který v obrovském měřítku vypouští hoaxy, což AC24 dělá, neomluví se a radši používá ban či mazání. Až si naleje čistého vína a začne se chovat, jako alternativní zpravodajský web, pak se dá o něčem s ním vůbec mluvit.

 17. melech napsal:

  Dobrý den, zdravím a přeji mnoho úspěchů. Jak jsem tady již četl možná by bylo možné udělat podporu DMS. Je to jednoduché a spousta lidí kteří nemají účet ( např. důchodci) by mohli tuto možnost rychle a bez překážek využít, třeba i vícekrát v měsíci podle svých možností. S kapek se skládá i moře. Uvažujte o tom. Děkuji za přečtení.

  • admin napsal:

   Pravda, prověříme, zkusíme, uděláme. :-)

  • troloh napsal:

   Co si pamatuju cena DMS je myslim max. 99CZK (mozna jen 70CZK nejsem si jist) a priblizne 50% ceny jde poskytovateli sluzby + cena sms operatorovi. Mozna se dostanete na 25%, ale min to asi nebude. Takze z kazde 100,- dostanete neco mezi 47-77CZK + tusim do toho jeste odvest dan z prijmu.

   • melech napsal:

    Myslím, že nemáte pravdu,alespoň podle toho co jsem našel na webu. Od 1. ledna 2006 se u DMS neúčtuje DPH.
    Projekt, který zasláním DMS podpoříte, obdrží nejméně 27 Kč. Zbývající část (méně než 3 Kč) pokrývá náklady mobilních operátorů.

    • troloh napsal:

     Organizace je povinna zejména:

     Mít zaregistrovanou platnou veřejnou sbírku
     Doložit 2 roky kvalitního a transparentního fungování
     Zveřejňovat přehledné výroční a finanční zprávy
     Pravdivě a včas svoje dárce informovat o využití finančních prostředků
     V případě jakýchkoliv nejasností ohledně využití prostředků doložit potřebné materiály

     -----
     Protoze jinak plati podminky standartni dle poskytovatele sluzeb, nikoliv zvyhodnene podminky pro nadace a sdruzeni (pokud teda neni vyse zminene).

 18. Divenka Prostá napsal:

  Právě jsem zadala inkasní příkaz. Nevzdáme se :-)

 19. melech napsal:

  informace:
  http://www.darujspravne.cz/o-projektu/zpusob-podpory
  Co je DMS
  DMS neboli dárcovská SMS je jednoduchý způsob jak prostřednictvím mobilního telefonu finančně podpořit neziskové organizace a jejich projekty. Postačí pouze odeslat textovou zprávu v požadovaném tvaru a pomoci tak správné věci.

  Jak poslat DMS
  Služba DMS má jednotné telefonní číslo pro všechny projekty a pro všechny mobilní operátory* 87 777 a stejný základ SMS zpráv DMS HESLO (heslo daného projektu).

  Postup:

  Vyberte si projekt, na který chcete přispět, a zjistěte jeho heslo
  Odešlete SMS zprávu ve tvaru: DMS HESLO na telefonní číslo 87 777 (DMSmezeraHESLO)
  Následně obdržíte zpětnou informační SMS o obdržení zaslané dárcovské SMS

  Cena DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč.

  Služba DMS probíhá na nekomerčním principu a respektuje zásadu minimálních nákladů na zajištění provozu. Rozdíl v částce pokrývá technické, organizační a koordinační zajištění projektu, včetně servisu pro neziskové organizace a veřejnost.

  * Mobilní operátory, kteří jsou součástí Asociace Provozovatelů Mobilních Sítí.

 20. kotoul napsal:

  Je snad NWOO veden u ministerstva vnitra (nebo kde?) jako "neziskovka"?

  • melech napsal:

   Jde platit servry:
   např. torrent....
   Pomocí sms

   Souhlasím, že touto platbou pouze přispívám na provoz serveru, nic si nekupuji a zároveň schvaluji obsah těchto stránek.
   Platební systém zajišťuje Xpay.CZ, technicky zajišťuje agmo - Cena SMS je 10 - 99 Kč s DPH.

 21. vlk napsal:

  Od 15.7. budu pravidelně přispívat, sice zatím jen po stovce, ale pokud bude možnost, časem i víc. Malá podpora lepší než žádná .)
  Děkuji za tvoji práci Honzo, ale i dalším.

 22. Cowley napsal:

  Zdravím přátelé,držte se,nastavil jsem pravidelnou platbu,každý měsíc po stovce,děláte dobrou práci.

 23. Stavros napsal:

  Doporučuji buď DMS nebo to dělat podobně, jako protiproud:
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/kontakt.htm - forma SMS, kde existuje i škálovatelnost finančních příspěvků - pro mě rozhodně nejjednodušší forma, kterou pravidelně využívám.

 24. Mart napsal:

  Přispěl jsem v minulosti a přispěji zase. Zatím nemám na to abych se samopalem v ruce bránil naše hodnoty a budoucnos na Donbase, v Iraku či Syrii.

  Ale tisicovku mesicne poslu, jako podekovani za Vasi praci!

  Diky!
  M

 25. Paní H. napsal:

  Vaše stránky jsem objevila teprve teď a to jen náhodou. Myslím, že pokud je takto objeví hodně lidí, i příspěvky budou daleko vyšší. Sama také posílám 500.

 26. Antitroll napsal:

  Václavovi Klausovi, Martinu Romanovi, Rittigovi, Janouškovi, Kellnerovi, Koženému, Kuberovi, Bendovi, Kočárníkovi, apod.strádajícícm Klausovcům pomozte taky...
  DMS, čísla jejich kont budou zde taky zveřejněna.Přispějte na chod jejich aktivit, bohatě se vám odplatí!!!!

  Posílejte prachy, anepředbíhete se, prosím, milarda sem, miliarda tam , heslo Klausovců za upolynulých 23 let:-):-):-)

  CHUDÍ KMOTŘI A MAFIE S VAMI OBČANÉ!:-)

 27. Radka Fromlova napsal:

  Opravdu nechápu Antitrolle váš koment. Chtěl jste tím snad říct, že jsme podvodníci spadající k výše uvedenému? To je směšné, ale u trollu typické...

  • Ketys napsal:

   Raduš, že se vůbec vzrušuješ, klasickej troll, co nic nedělá a jen pindá :)

  • Antitroll napsal:

   To nic, výše uvedení spolu tvoří jeden celek:-)Tak jsem rád, že se od nich distancujete!Nejsem troll, a z alternativou jsem začínal dřív, než se zde objevilo NWOO, AC24, apod...
   Jinak alternativám fandím, nikoli fundamentalismu, který se zde opatrně objevuje, mám z toho vážné obavy!Nic více, nic méně...
   Tak se mějte

 28. WIKINGER Petr napsal:

  OSV upozornuje,že vzniká DESATERO VOLIČE.Navrhujeme,aby jeden z bodů byl formulován tak,aby občanské weby byly financovány z NAŠICH PENĚZ-peněz rozpočtu.Takovou formulaci si budou muset dát do svých Programů polit.strany-jinak je volit nebudeme.Oni totiž lžou a lžou. Vede ČSSD,která lže už ve svém názvu-prý je sociální,ale ve svém Programu chce FUNGUJÍCÍ STÁT,který nikdo neviděl a neuvidí.Dále si dala do programu,že bude prý spolupracovat s OBČANSKOU SPOLEČNOSTÍ to JE DALŠI LEŽ.Jen se jí zeptejte,zda na svém webu otevře diskuzní rubriky pod svými články NIKDY TO NEUDĚLÁ s výmluvou,že to zakazují prý jejich jakási gremia.ATD..
  OPAKUJEME VŠEM,ŽE NELZE DUSIT OBČANSKÉ INICIATIVY TÍM,ŽE JIM POLIT STRANY NEPOSKYTNOU PODPORU Z JEJICH PENĚZ A SAMY BUDOU RABOVAT DÁLE ROZPOČET.NA CO JE VLASTNĚ MÁME PLATIT,KDYŽ VYPRACOVÁVAJÍ ZÁKONY NE PRO JEJICH VOLIČE,ALE PRO TUNELÁŘE AT JE PLATÍ TEDY TI TUNELÁŘI A NE OBČANÉ.

 29. WIKINGER Petr napsal:

  MÁME LI NĚCO V DNEŠNÍ SPOLEČNOSTI ZMĚNIT PŘIZPŮSOBME SE

  Vezměme si vzor z našich miliardářů,ti si kupují nejprve media.Takže připadné PENĚŽNÍ přispěvky na NAŠE weby považujme za investice do akceschopných NAŠICH medii.Chcete li, pak je to odborně CROWDFUNDING tedy jakýsi druh družstevního podnikání i když je to jakoby z minulosti.Pokud by to bylo svázáno cílem,na př NÁVRHEM BODU DO DESATERA VOLIČE, ve směru financování,který sami navrhneme pak uvidíme jaký bude NÁŠ úspěch v tom budování prokletého kapitalismu.
  OSV ho prozatím plánuje jako bod TŘI a dává přiklad formulace.OSV-Občanská Společnost Voličů-to jsme my všichni,zde konkrétně to bylo při volbách 8 milionu 365 tisic 132 voličů, chce pomoci VŠEM polit.stranám k hladkému vítězství.Z tohoto důvodu se předpokládá,že na svých občanských webech zorganizuje RAITING tedy ocenění všech polit.stran.Aby to mohla uskutečnit doporučuje OTEVŘENÍ DISKUZNÍCH RUBRIK I NA WEBECH POLIT.STRAN POD JEJICH PŘISPĚVKY,kteréžto důležité diskuzní prvky demokracie tam chybí.
  POKUD NĚKDO MÁ JINÝ NÁPAD NAPIŠTE HO TADY,ABY MOHL BÝT ZAŘAZEN DO VZNIKAJÍCÍHO DESATERA VOLIČE s cílem zajistit financování vybraných občanských webů,které se chtějí účastnit procesu Transformace.

 30. Jakub napsal:

  zdravim.jen se chci optat:ohledne toho uctu kam lide posilaji penize na provoz webu.proc za vyber kartou platite 30 kc?neprijde Vam to jako zbytecne vyhozeny prachy trosku??Dekuji

 31. Karel Stojan napsal:

  Peníze ano to je problém,práce je taky problém,co je ještě problém ,když nikdo nedá-no odvést napřed tu práci,aby byly,pak problém zmizí.

 32. Vlastimil napsal:

  A ty si kup slabikář a nauč se psát. To je moje rada pro tebe.
  Že nemají módní vzhled stránek je to úplně nejmíň podstatný. Já su naopak rád, že se neopičí po gůglu jako všichni ostatní a nemají holou bílou stránku s kolečkem nebo čtverečkem uprostřed jak pro dementy. Nejhorší je číst texty na svítící bílé zářivce.. Jediný co by mohli je zmenšit počet článků za den a nechat jenom ty nejpodstatnější. Když sem dávají každej blaf, tak to ani nestíhám číst.
  Souhlasím s transparentním účtem a viditelným tlačítkem "podpořit" nebo "potřebujeme vaše prachy" nebo nějakým jiným textem.
  Ale už vidím reakci rezavého muže "nejsou peníze - nic nebude" :D

 33. Rozbřesk napsal:

  Nebo to prostě třeba konsorciu čtenářů (kteří by se nejdřív tedy na základě takové informace musela zformovat) prodejte a sami se staňte jimi placenými "externisty", ale už bez valných rozhodovacích pravomocí (pokud Vám je neudělí) o směřování a obchodním modelu tohoto projektu...Nebo to prodejte komukoli třeba za nejvyšší cenu pokud by to ovšem vůbec chtěl někdo koupit a vzít si to na triko.
  Nějak jste asi neřešeili různé MODELY FUNGOVÁNÍ, které by se hodily zrovna pro tohle - nebo jste v tom moc málo KREATIVNÍ a možná se i bojíte cokoli měnit a hlavně experimentovat.

 34. Amigo napsal:

  Vážení radilové
  rad, který rád radí a Vlastimil, není náhodou ten samý? Tolik času negativistickým textům může podle mého názoru věnovat pouze člověk, který to má jako dobře placené zaměstnání.
  Když všechno tak dobře víte, tak se podívejte úplně vlevo nahoře, kde je nadpis podpora a odkaz na transparentní účet kam už dlouho posílám pravidelně příspěvek za svého důchodu.
  Když jste tak chytří a víte jak vše zlepšit, tak se zapojte jakýmkoliv pozitivním způsobem. Jestli nechcete, neobtěžujte a nezahlcujte zde diskusi negativními myšlenkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!