Nestačí jen vyměnit herce – je třeba změnit politický systém

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-01 09:36:55Vyměnily se vládní politické strany. Ale pro občany se nezměnilo nic. Systém je stále stejný a peníze občanů politici stále rozhazují za nesmysly nebo je stahují do svých kapes. Změnit to musíme my všichni. Nikdo to za nás neudělá.

 
6 Komentářů k Nestačí jen vyměnit herce – je třeba změnit politický systém

 1. Alfa napsal:

  Je-li ve společnosti kde se hlasuje, více jak 50% tupců, vždy si odhlasují něco tupého. Demokracie v rukách vymatlaných loutek nikdy nemůže uspět.

  Posloupnost moudrosti (nepříliš známý systém) umožňuje, aby se k moci dostal ten nejmoudřejší názor z celého společenství. Byť by mezi 99 tupými byl jen jeden moudrý.

  • Nedr napsal:

   Alfo, prosím Tě, jak se mohu dozvědět víc o systému ("roz hodování")
   Posloupnosti moudrosti? Kde to můžu poznat například?
   Jinak ono dneska se usurpuje rozhodovat o kdečem, zvláště tedy o záležitostech jedince do kterých nikomu nemá co být. A ten naopak nemá přístup k rozhodování, když se hraje proti jeho zájmům.

 2. Alfa napsal:

  Tak předně se stačí zamyslet :))
  Posloupnost moudrosti funguje tak, že vždy dva spolu debatují a jeden z nich musí uznat moudřejší názor toho druhého. Tento vítěz pokračuje do dalšího kola kde se srovnávají názory vítězů, a tak dál až se dojde k jednomu nejvyššímu moudru. Pokud se dva nejsou schopni dohodnout čí názor je moudřejší, dokazuje se souladnost názoru s řádem nebo cíly řádu.

  Samozřejmě se vůbec nemusíš chápat jako občan ČR, protože oni nemají právo tě vlastnit nebo vtáhnout do své společnosti. Dokonce ses narodil bez dluhu a nic jim nedlužíš :))

 3. Contumax napsal:

  Co se tyka " moudrosti " tak ta je dvoji.
  Jedna je pozemska, dabelska a druha je Bozi.
  Tzn.duchovni,nehresit proti desateru.A ani proti sobe.

 4. Alfa napsal:

  Církev jak sis všiml si vykládala desatero po svém :) Zevní chápání učení Ježíše je také ďábelské. Ex cathedra (neomylnost papeže) také není učením Ježíše.
  Ale ano, moudrost vyvěrá z absolutna, takže je potřeba se obracet k němu a vnímat jeho píseň svým nitrem (cit, intuice, ...)

 5. Jaroslav Mencl napsal:

  Změnit demokracii pluralitní na něco co funguje není možné.
  Musí nastat REVOLUCE- revoluce v myšlení lidí- aby se tak stalo, musí se množina občanů majících u druhých důvěru dohodnout na tom čím ji nahradit.
  Filosof Egon Bondy hovoří o Samosprávné společnosti postavené na obrácené hierarchii t.j. moc se deleguje ze zdola nahoru.
  Základem je obec nebo město- uskupení v němž občané trvale žijí a vykonávají tam svá základní lidská práva na principu SAMOSPRÁVY postavené na principu PŘÍMÉ VOLBY . To znamená vyloučit ze hry mafiánské seskupení t.j. politické strany.
  Vývoj posledních dvacetipěti let u nás to jasně dokládá.Paralelně s tím musí dojít ke změně systému hospodaření ve státě. Tak přemýšlejte a pište. Plíšek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!