Rusko dodává Iráku 2. dávku tryskáčů, zatímco USA vykládají 4000 raket Hellfire

Bitva o přízeň ‚zjevných‘ vůdců Iráku pokračuje. Rusko právě dodalo druhou dávku bitevníků Suchoj (s nimiž budou létat iráčtí piloti a „jsou připraveny poskytnout leteckou podporu ozbrojeným silám“) a US vyložily 4 000 dalších raket Hellfire, aby podpořily irácký boj proti islamistickým povstalcům.

Zatímco inteligenti z mainstreamových médií dnes ráno vyhlásili, že „situace v Iráku se uklidňuje,“ a předpovídali fakt, že ceny ropy budou nízké a akcie rekordně vysoké, tak my máme podezření, že dodatečný válečný materiál do Iráku nepřivodí nic jiného než zvýšené odhodlání „Islamistického státu“ zvětšit svůj Kalifát.

Jak hlásí Bloomberg, boj o přízeň v zástupné válce v Iráku pokračuje…

US se nachystaly prodat Iráku tisíce raket a druhá dávky ruských bojových tryskáčů Suchoj dorazila do Bagdádu, jelikož cizí mocnosti přikročily k pomoci iráckým silám bojujícím s tímto výhonkem al-Kaiídy.

US ministerstvo zahraničí neformálně zákonodárcům řeklo, že Obamova administrativa chce Iráku prodat více než 4 000 dalších střel Hellfire, aby podpořila její boj proti islamistickým povstalcům, říkají lidé obeznámení s tímto plánem.

Prodej těchto laserem řízených střel vyráběných Lockheed Martin přijde navíc k těm 500 už před tím prodaných.

Rusko přes víkend začalo s dodávkami použitých bojových tryskáčů a vojenských poradců do Iráku v reakci na výzvu vlády ministerského předsedy Nouri al-Malikiho. Dnešní dodávka zvýšila počet dodaných letadel na 10.

Irák je ale připraven tohoto nového válečného materiálu použít…

S těmito tryskáči budou létat iráčtí piloti a „ti jsou připraveni poskytnout  leteckou podporu ozbrojeným silám,“ řeklo v prohlášení ministerstvo obrany.

„Nedostatek vážného ohrožení ze vzduchu sunnitským militantům umožnil použít bleskových přepadů narychlo sestavených konvojů pickupů vybavených středně těžkou až těžkou výzbrojí,“ sdělila včera v noci ve zprávě v Texasu sídlící konzultační firma Stratfor.

Irák bude moci využít ruských tryskáčů k „zastavení hromadících se konvojů sunnitských rebelů z Islamistického státu,“ dodali.

Ale soutěž o vzájemné rozčilení mezi US a Ruskem pokračuje…

Irácká šiíty vedená vláda řekla, že aby posílila své letecké kapacity, tak se obrátila na Rusko, protože US tryskáčům F-16 trvá dodávka příliš dlouho. US president Barack Obama se také zdržel rozkazu k náletům na sunnitské militanty a svaluje vinu za to na irácké vůdce, že kvůli tomu nejdříve musí sestavit všezahrnující vládu, která by mohla pracovat na skoncování s vytlačováním sunnitské menšiny na okraj.

Ale ani tlak z US a od vrcholného iráckého šíitského klerika nestačil, aby včera dotlačil zákonodárce, aby skoncovali se slepou uličkou a vybrali ministerského předsedu a zaplnili klíčové posty. O hodinu později parlament, který se sešel poprvé od dubnových voleb, odložil svou schůzi na 8. července s odůvodněním nedostatečné usnášeníschopnosti a rozkoly mezi vůdčími politickými bloky.

Mluvčí US ministerstva zahraničí Marie Harf řekla, že ač je důležité, že se parlament vůbec sešel, tak „doufáme, že iráčtí vůdci budou postupovat vpřed s takovou extrémní naléhavostí, jakou si současná situace zasluhuje.“

„Čas v tomto není na straně Iráku,“ dodala v e-mailu ze svého denního briefingu. „Je třeba, aby to udělali tak rychle, jak je to jen možné.“

*  *  *
Ač jsou možná někteří plní důvěry, protože média mainstreamu jsou zaměřená na rekordně vysoké akcie, že Irák musí být jen bouře ve sklenici vody, tak se násilnosti a úmrtí den za dnem zhoršují – a zdaleka to nekončí.

Submitted by Tyler Durden on 07/02/2014 13:00 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-02/russia-delivers-2nd-batch-jets-iraq-usa-unloads-4000-hellfire-missiles
Jeden komentář na Rusko dodává Iráku 2. dávku tryskáčů, zatímco USA vykládají 4000 raket Hellfire

  1. Evžen Losa napsal:

    Rusové to dělají jako USA židi dodávají zbraně na obě strany :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!