Bruce Schneider: ‘Myslím, že existuje druhý zdroj úniků z NSA’

Bezpečnostní expert říká, že se objevil další vynašeč, a Greenwald s tím souhlasí.  Bezpečnostní expert Bruce Schneider reagoval na včerejší nová odhalení o NSA tvrzením, že nejspíš kromě Edwarda Snowdena existuje další zdroj úniků.

Jak jsme včera zdůrazňovali, reportéři, kteří prováděli rozbor předpisů pro analýzu „hlubokých inspekcí paket“ u NSA zjistili, že tato federální agentura zařazuje lidi do databáze „extremistů“ prostě kvůli tomu, že tito hledají informace o Toru a Tails, tj. o anonymním browseru a k soukromí přívětivému operačnímu systému.

Ač autoři ze zjevných důvodů nespecifikovali zdroj těchto odhalení, tak si Schneider myslí, že informace tentokrát mohl poskytnout nový vynašeč.

„Nevěřím, že tohle pochází ze Snowdenových dokumentů. Také nevěřím, že TAO katalog pochází ze Snowdenových dokumentů. Myslím, že existuje další únikář,“ napsal Scheider na svůj blog.

I žurnalista Glenn Greenwald, který na reportážích o dokumentech uniklých z NSA během uplynulého roku úzce spolupracoval s Edwadem Snowdenem, zjevně s Schneiderem souhlasí, když tweetnul: „Vypadá to u toho na jasnou věc.“

Ještě se uvidí, jestli údajný druhý únikář bude následovat ve Snowdenových šlépějích a odhalí svou skutečnou identitu, nebo zda se rozhodne zůstat ve stínech, avšak potenciální vynoření nového vynašeče představuje pro NSA velké bolení hlavy.

Related posts:

  1. Bruce Schneier: ‘NSA and GCHQ have betrayed the trust of the internet’
  2. Greenwald: No Surprise Snowden is Being Demonized
  3. Schneier: Snowden’s Leaks Have Actually Made It Easier To Crack Terrorists’ Encrypted Messages
  4. It Is Now Abundantly Clear Why Edward Snowden Is The US Government’s ‘Worst Nightmare’
  5. Fugitive US leaker Snowden ‘fears for his life’

Paul Joseph Watson
Prison Planet.com
July 4, 2014

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/bruce-schneier-i-think-theres-a-second-nsa-leaker.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!