Němka přijela chránit Donbas před fašismem

Svůj příběh tato Němka, Margarete Seidler, dnes poslala přímo ze Slavjanska. Nyní budou informace o současném dění vycházet i německy. „Jsem ve Slavjansku, ve štábu Igora Strelkova, ministra obrany DNR. Sláva Bohu, přijali mě mezi sebe. Své konání jsem si dobře promyslela. Zkrátka nemohla jsem už déle klidně sedět a dívat se, jak ukrajinští fašisté ničí mírné obyvatele Donbasu jen proto, že nechtějí žít pod fašistickým útlakem.

Mí přátelé se mě pokoušeli odrazovat, ale moje duše to tak cítila – ne, nejde se poddávat, je třeba jet a pomoci, nelitovat se. Ovlivnilo mě také, že mě oslovil jeden vážený pravoslavný stařešina.

Rodem jsem z Německa – ze země, která sama byla pod fašistickým útiskem, sama jím trpěla a způsobila jiným národům obrovské utrpení. Je třeba si uvědomit, že také nynější vlna fašismu nemá svůj kořen původu na Ukrajině, ale opět v Německu, v Západní Evropě, v USA. V Ukrajině záměrně uměle a důmyslně vypěstovali fašismus. Vše také financovali. Stačí vzpomenout na politiku kancléřky Merkelové, na její souhlas s fašistickým převratem v Kyjevě.

Před 150 lety se kníže Otto von Bismarc přesvědčil, že je Rusko fakticky neporazitelné, ale rozpracoval způsob, jak by se dalo nad ním zvítězit: Je třeba rozdělit jediný veliký ruský národ, oddělit malorusy od velkorusů, vytvořit pohádku „ukrajinství“, odtrhat tyto lidi od jejich kořenů, historie a sít mezi nimi nenávist. Západní země tento speciální úkol starostlivě vykonávaly posledních sto let a bohužel velmi úspěšně. Nyní vycházejí na povrch všechny plody tohoto konání.

Ještě v Německu jsem kategoricky vystupovala proti fašismu. Trpěla jsem tím, že někteří mí předkové bojovali proti Rusům. Po mém křtu v pravoslavné církvi jsem často chodila do jejich kostela k uctění vzkříšení Krista. Nachází se na území bývalého koncentračního tábora Munchen – Dachau. Tam se utápěl v myšlenkách jeden z největších svatých naší doby: Svatý Nikolaj Serbský. Přesně tam napsal své veliké dílo proti fašismu – Skrze okno temnoty.

Nemohla jsem tenkrát pochopit, že se historie bude opakovat, že fašistický had znovu zvedne svoji mrzkou hlavu. Jsem přesvědčena, že s Boží pomocí šlápneme na tu hlavu a rozdrtíme ji.

Je třeba vzít v úvahu, že veškerý boj zde jde proti pravoslaví a ne jen proti svému vlastnímu lidu. Proto velitel SBU Nalivajčenko oznámil, že zde bojují pravoslavní fanatičtí extremisté, které je třeba zničit. Přibližně stejné prohlášení udělal „přítel“ Ruska Brzezinský.

Nyní cíleně ostřelují naše pravoslavné chrámy. Ve Slavjansku můžeme vidět rozbitý bombový časovač vedle chrámu sv. Serafima Sarovského ….duše se zalévá krví!

Stále mě udivuje, že přes každodenní ostřelování města, život zde jde svým způsobem, obchody i trh fungují, lidé chodí po ulicích..

Obyvatel oproti dřívějšku ubylo, ale je jich stále moc. Oko potěšilo znamení s obrazem záchrany hříšníků na střeše horské administrativní budovy. Představitel pravoslavného kláštera

Rafael Berestov pronesl: Domobrana DNR bojuje s Kristem za Krista a kdo v tomto boji položí svůj život, dostane se mu carství nebeského bez utrpení.

Existují problémy se zásobováním vodou. Vodovody jsou přerušeny, proto se voda dováží ze studní. Pravidelně se přerušuje i přívod elektřiny. Slavjanský národ velkoryse trpí. Mnozí nechtějí odjet a situaci už přivykli.

Domobranci mě informovali, že i přes vyhlášené příměří, ukrajinské orgány obzvlášť v noci ostřelují město.

Zdroj: http://anna-news.info/node/17833
4 Komentářů k Němka přijela chránit Donbas před fašismem

 1. František Dostál napsal:

  Stydím se a cítím bezmoc z toho všeho

  • Divenka Prostá napsal:

   Proč bezmoc? Kutuzov taky ustupoval a jak to dopadlo, o skopčácích ani nemluvě... :-)

   • milan napsal:

    aj ja verím, že tých cynických fašistovn Kijeva pochytajú! ale koľko zbytočného utrpenia..! A hovada naši politici to ešte živia a podávajú tej fašistickej junte pomoc. No nemáte chuť i povešať..???
    Nechcime byť bezmocní!!!

 2. Slovan napsal:

  Je to typická ruská stará taktika,zatiahnuť nepriateľa čo najhlbšie na svoje územie(starosť okupanta s poriadkom na obsadenom územi ako aj logistické problémy a boj proti partizánom)a keď je vyčerpaný tak vtedy udrieť a hnať ho do pekiel .-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!