“Potrestáním” Francie Spojené státy pouze urychlily úpadek dolaru

Jako bychom to nepředjímali, že dojde k tomuto konkrétnímu „nechtěnému důsledku“ jako k reakci na US mnohamiliardovou pokutu na BNP (kterou si Francie vzala hluboko k srdci). Před chvílí v dlouhém interview poskytnutém francouzskému magazínu Investir nikdo menší než guvernér Francouzské národní banky Christian Noyer a člen rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) řekl na závěr podle Bloomberg tuhle omračující věc:

  • NOYER: PŘÍPAD BNP POVZBUDÍ K ‘DIVERZIFIKACI’ ODKLÁNĚJÍCÍ OD DOLARU

Zde je z toho výňatek:

Otázka: Vytváří role dolaru jako mezinárodní měny systémové riziko?

Noyer: I kromě případu BNP vzrůstající právní rizika uplatňování US předpisů na všechny dolarové transakce po celém světě povzbudí diverzifikaci odklánějící od dolaru. BNP Paribas byla pro mnohé pozorovatele příležitost připomínající, že u toho existují četné sankce, a že v budoucnu určitě dojde k dalším. Hnutí za diverzifikaci měn používaných v mezinárodním obchodě je nevyhnutelné. Obchodování mezi Evropou a Čínou nepotřebuje používat dolaru a může se vyčíslovat a plně proplácet v eurech a v renminbi. Kráčet směrem k multipolárnímu světu je přirozenou monetární politikou, jelikož existuje více významných ekonomických a monetárních uskupení. Čína se rozhodla, že se s renminbi vypracuje na měnu pro vyrovnávání plateb. Francouzská národní banka je za populárním ECB-PBOC swapem a právě odsouhlasila memorandum o vytvoření systému zámořského clearingu v Paříži. V této oblasti velice silně kooperujeme s PBOC. Ale tyto změny si vyžadují čas. Nesmíme zapomínat, že to trvalo desetiletí poté, co se staly Spojené státy největší světovou ekonomikou, než dolar nahradil britskou libru jako první mezinárodní měnu. Ale tento jev, kdy US rozšiřují své předpisy na všechny v USD denominovaných transakcích po celém světě, na to může mít urychlující účinek.

Jinými slovy šéf Francouzské centrální banky a člen ECB Christian Noyer právě vyslal přímou hrozbu světové rezervní měně (momentálně) US dolaru.

Dáme-li celou tuhle epizodu do kontextu s pokusem potrestat Francii za pokračování s dodávkami obojživelných válečných lodí Mistral Rusku, US „trestem“ pro BNP se selhavším pokusem o vydírání (vzpomeňte, jak Putin odhalil, že trest pro BNP byl použit jen jako návnada k odlákání Francie od splnění transakcí s Mistralem: kdyby Hollande tu dohodu skartoval, tak by BNP byla nejspíš postižena daleko menší pokutou, pokud vůbec nějakou). Pokus o řečené vydírání jim v důsledku toho ošklivě bouchnul do tváře, a šéf francouzské centrální banky dává jasně najevo, že nejenže status US dolaru jako rezervní měny není svátostí, ale že teď už „svět“ bude aktivně hledat, jak se vyhýbat transakcím v USD, aby unikl chapadlům globálního „pax Americana.“

A největší ironií ze všeho je to, že „potrestáním“ Francie za obchodování s Ruskem, touto klíčovou zemí Eurasijské aliance Ruska a Číny, US pouze urychlily tíhnutí Francie (a celé Evropy) přesně ve směru k Eurasii, k multi-polaritě (je mi líto fanatičtí věřící v jeden svět s měnou založenou na SDR) a pryč od zelených bankovek.

Nebo ukázáno vizuálně (jak to ukazujeme pokaždé už od roku 2012), jak status rezervní měny nikdy nevydržel věčně.

Mezi tím se Putin někde chechtá.

Nedávné zdejší články o těchto událostech a jejich dopadu na odklon od dolaru ve světě:

“Bitva o Evropu” zuří: Když US vydíraly Francii, zneužívaly Banque Nationale de Paris jako rukojmí

BRICS se formují do proti-dolarové aliance

Vynořující se německo-ruská osa

US vláda nařizuje celému světu, aby se podrobil zákonu FATCA

Putin napadá pokutu $9 miliard pro francouzskou BNB jako “vydírání” za dohodu s Ruskem o válečné lodi

Submitted by Tyler Durden on 07/04/2014 15:04 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-04/punishing-france-us-just-accelerated-demise-dollar-0
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!