Reportér BBC: Google přistupuje k “potlačení legitimního žurnalismu”

Výnos o “právu na zapomenutí” hrozí, že “omezí svobodu projevu”. Ekonomický redaktor BBC Robert Peston varuje, že realizace výnosu o „právu na zapomenutí“ Googlem je prací na „potlačení legitimního žurnalismu“, což činí poté, co jeden z jeho článků o šéfovi Merrill Lynch Stano O’Nealovi byl z vyhledávacích enginů vymazán.

Nedávný výnos Evropského soudního dvora nařizuje Googlu, že když obdrží požadavek, aby tak učinil, musí vymazat „neadekvátní, irelevantní a nikoliv už platná data,“ což by mohlo otevřít příval požadavků od mocných lidí, korporací a institucí k zakrytí důkazů o minulých špatnostech s mrazivou příchutí uvržení do Georgem Orwellem popisované „díry v paměti“.

Peston si stěžuje, jak Google uvědomil BBC, že jeden z jeho článků z roku 2007 o roli bývalého šéfa Merrill Lynch Stan O’Neala při finančním kolapsu byl pro uživatele v Evropě z vyhledávacích výsledků Googlu vymazán.

Peston se ptá, jak ten článek reprezentuje „neadekvátní, irelevantní nebo nikoliv už relevantní“ informace konstatováním: „Existuje argument, že odstraněním tohoto blogu Google potvrzuje obavy mnohých z tohoto průmyslu, že „práva být zapomenut“ se bude zneužívat k omezování svobody projevu a k potlačování legitimního žurnalismu, který je ve veřejném zájmu.“

Peston později svůj spis aktualizoval poznámkou, že by jednotlivci mohli v části komentářů označovat článek k vymazání Googlem, což je vyhlídka, která ohrožuje novinové články ještě rozsáhlejším ‚mizením‘.

Google už během několika dnů od platnosti výnosu obdržel více než 50 000 požadavků na odstranění článků z evropských výsledků hledání a najal „armádu pomocných právníků“, aby si s tím přívalem poradil.

I londýnský Guardian informoval, že šest z jejich článků zmizelo v díře paměti, s tím, že redaktor speciální projektů James Ball varuje, že „mnozí další bohatí a mocní nejspíš budou usilovat o očištění své on-line image, což bude nejspíš s pomocí firem „reputačního managementu“ nové vlny.“

Ball říká, že redakční rozhodnutí patří vydavateli, nikoliv Googlu, a že je třeba, aby zpravodajské kanály zahájily protiútok proti tomuto, co představuje ohrožení svobody tisku.

Jak jsme už před tím zdůrazňovali, Google a jeho pobočka YouTube se běžně podvoluje požadavkům úřadů na odstranění informací, včetně takových, co jsou na základě pochybných ospravedlnění, jako když materiál obsahuje „kritiku vlády“.

Jeden takový příkladů byl, když You Tube vyhověla požadavku britské vlády na cenzuru videa protestu Britské ústavní skupiny zákonné rebelie, během něhož se pokusili provést občanské zatčení soudce Michaele Peaka z krajského soudu Birkhenhead.

Vládní nařizování o odstraňování obsahu z Googlu se v posledních 18 měsících vyhrotilo s tím, že požadavky v posledních měsících roku 2012 vzrostly o 26%.

Related posts:

  1. Google removing ‘right to be forgotten’ search links in Europe
  2. EU Court: Google Must Remove Certain Links on Request
  3. Google reports ‘alarming’ rise in censorship by governments
  4. 13,753 Gov’t Requests for Google E-Mail Data in 2012, Most Without a Warrant
  5. Is BBC reporter Robert Peston a government stooge?

Paul Joseph Watson
Prison Planet.com
July 3, 2014

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/bbc-reporter-google-moving-to-suppress-legitimate-journalism.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!