Rusko začíná s rozsáhlým námořním cvičením v Černém moři ve stejný den jako NATO

Asi 20 válečných lodí, více než 20 letadel a helikoptér stejně jako námořní pěchota a pobřežní dělostřelectvo se účastní cvičení Černomořské flotily, ohlásilo ruské ministerstvo obrany. Válečná hra začíná v ten samý den jako manévry NATO v této oblasti.

Počínaje 4. červencem začnou plánované výcvikové manévry prováděné po celém Černém moři, uvedlo v pátek žurnalistům ministerstvo s dodatkem, že cvičení probíhá podle mezinárodních standardů.

„Plán cvičení obsahuje provádění četných misí nácviku boje včetně ničení nepřátelských námořních sil na moři a organizování námořní a pobřežní letecké obrany,“ vysvětlilo ministerstvo.

Pod velením admirála Alexandra Vitka bude ruské námořnictvo Černomořské flotily také nacvičovat vyhledání, zjištění a zničení pomyslných nepřátelských ponorek.

Během těchto manévrů se budou nacvičovat koordinované akce námořních sil s pobřežními jednotkami a s letectvem.

„Pobřežní jednotky a námořní pěchota budou nacvičovat boj s taktickými útočnými silami, zatímco letectvo flotily se zapojí do průzkumu a útoků na „nepřátelské“ lodě,“ řekl ministr obrany.

Všechny jednotky a lodní a letecké posádky jednají v situacích, které jsou velice podobné skutečným válečným akcím, hlásila agentura Itar Tass. „Vyšší velitelé si zvýší dovednosti k vytváření rozhodnutí v rychle se měnícím prostředí navrženém scénářem cvičení,“ řekly agenturní zdroje.

Jako součást cvičení bylo 4. července vystřeleno pět raket Moskit a Machit, a všechny podle dat přímým zásahem zničily cíle. Letouny Su-24 útočily na námořní cíle.

4. července v Černém moři začalo výroční námořní cvičení Sea Breeze. Tohoto cvičení se zúčastnily válečné lodi z několika zemí včetně Turecka a US, což ruští vojenští experti prohlásili za „přímou hrozbu“ ruské národní bezpečnosti.

Námořní válečné hry NATO v západní části Černého moře budou probíhat do 13. července.

V červnu probíhala větší vojenská cvičení jak NATO, tak ruská v Baltickém moři.

Válečné hry NATO v Lotyšsku probíhaly zrovna uprostřed napětí mezi Aliancí a Ruskem kvůli Ukrajinské krizi a byly považovány za projev agrese Ruska. Rusko pak zahájilo své baltické cvičení v reakci na spojenecké cvičení sil NATO.

Related posts:

  1. Russia launches Baltic drills alongside NATO Saber Strike war games
  2. Russia, China Hold Large-Scale War Games
  3. Russia Launches Two ICBMs, Rebuffs “Simulated Massive Nuclear Strike” As Part Of Military Drill
  4. Russia Furious About NATO Drill Centered Around “Foreign Invasion” of Poland
  5. President Putin Orders Large-Scale Military Drills on Black Sea

RT
July 5, 2014

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/192232.html
Jeden komentář na Rusko začíná s rozsáhlým námořním cvičením v Černém moři ve stejný den jako NATO

  1. Definitiva napsal:

    Efektívne cvičenie, Rusi nemusia investovať do cvičných cieľov, majú tam skutočné. Možno nastane ďalšia vlna dobrovoľných odídencov z US námorníctva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!