CEO jednoho z největších světových velikánů energetiky “nevidí žádný důvod pro petrodolar”

A teď to vypadá, že nikdo menší než CEO Totalu (13. největšího producenta ropy a 2. Největšího v Evropě) věří, že: „Neexistuje žádný důvod za ropu platit v dolarech.“ Takže teď už je to založeno i na komentářích Christophe de Margerie, že Zenitem Petrodolaru (Peak Petrodollar) jsme už prošli.Jak hlásí Reuters

Generální ředitel významného ropného podniku Total v sobotu řekl, že euro by mělo zaujmout v mezinárodním obchodu větší roli, ač se ještě nelze obejít bez US dolarů.

Christophe de Margerie odpovídal na otázky o volání francouzských tvůrců politik po nalezení způsobů jak po rekordní pokutě pro BNP na úrovni EU posílit používání eura v mezinárodním businessu.

„Neexistuje žádný důvod platit za ropu v dolarech,“ řekl. Řekl, že skutečnost, že ceny ropy se vyjadřují v dolarech za barel, neznamená, že platby se opravdu v této měně musí provádět.

Francouzský ministr financí Michel Sapin ve čtvrtek řekl, že ministři financí euro-zóny budou diskutovat o způsobech jak posílit použití eura v mezinárodním obchodě během příštího měsíčního zasedání v pondělí.

„Tohle bude způsob ochrany obchodu, když se mimo území US provádí transakce, které jsou zcela legální v zemi, ke které náleží,“ řekl.

Takže už i významní prospěcháři ze současného status quo zjevně vidí konec Petrodolaru na dohled.

Jak jsme ukazovali i včera … (a děláme to už od roku 2010)… nic netrvá věčně – trvání různých hlavních světových měn v historii:

Mezi tím se někde Putin chechtá.

Jak už před tím ohledně ‚nikoliv pouze náhodné‘ povahy teď čím dále častějších diskusí o dolaru jako rezervní měně dospěl k závěru Brandon Smith:

Dolar není o nic více neporazitelný než kterákoliv jiná nadekretovaná měna v historii. V určitém smyslu je ve skutečnosti ještě daleko slabší, než kterákoliv z těch, co tu byly dříve. Dolar, aby si udržel svou hodnotu na globálním trhu, úplně závisí na svém statutu rezervní měny. Jak je už evidentní, tak země jako Čína se už zelených bankovek v obchodování s určitými národy zbavují. Je naprosto hloupé předpokládat, že tento trend je nějaká „náhoda“, místo toho, že jde o záměr. Cizí země by dnes neiniciovaly proces zbavování se dolarů, kdyby měly záměr jich používat zítra. Vše, co zbývá, je ještě nějak vyčarovat krycí krizi. Existující napětí na Středním východě signalizuje v blízkém výhledu všudypřítomnou krizi.

Vypadá to, že dělat si přátele a mít vliv na lidi, je teď pravým opakem toho, čeho teď Amerika dosahuje …, a to v době, kdy je nejvíce potřebuje.

Submitted by Tyler Durden on 07/05/2014 22:28 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-05/ceo-one-worlds-largest-energy-major-sees-no-reason-petrodollar
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!