Nový zákon přivádí Rusko o krůček blíže ‘uzavřenému Internetu’

Ruský president Vladimir Putin a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, vlevo, poslouchají národní hymnu před schůzkou s ruskými velvyslanci, vyslanci a diplomaty v ústředí miniterstva zahraničí v Moskvě v úterý 1. července 2014. 

Dolní komora ruského parlamentu formálně schválila zákon nutící internetové společnosti, aby osobní informace o ruských občanech uchovávaly na v Rusku umístěných serverech. Vláda argumentuje, že tento nový zákon ochrání data o jejich občanech, tento zákon je však daleko více ve prospěch dohledu velké vlády než ve prospěch Ruského lidu.

Při platnosti tohoto zákona budou mít oficiální činitelé snadnější přístup ke všemu, co jejich občané říkají, posílají a prohlíží si on-line. Silně to zasáhne i sociální média, která vypadají, že jsou hlavním cílem nového kremelského zákona. Ač Google má v Rusku server, tak i další webové stránky budou potřebovat plně přístupné databáze, které vyhovují požadavkům zákona. O Rusech, kteří nemají rádi Putina, se ví, že komunikují přes Facebook, Twitter a blogy, které často vystavují osobní informace s úmyslem diskreditovat zkorumpované politiky.

Experti věří, že tento zákon úspěšně vytvoří uzavřený internetový systém uvnitř Ruska, ač o této záležitosti mluví jen málo Rusů. Ruský blogger a digitální expert Anton Nossik řekl Reuters: „Cílem tohoto zákona je vytvořit … (další) kvazi-legální záminku k uzavření Facebooku, Twitteru, YouTube a všech dalších služeb. Konečným cílem je v zemi zavřít pusu a vnutit cenzuru a utvořit situaci, v níž internetový business nebude moci řádně fungovat.“

I jiné zpravodajské publikace kromě Nossika v Rusku o tomto schváleném zákonu referují, ty však nepojednávají pobouření v zemi kvůli omezenému přístupu na sociální média. Na druhou stranu na Ukrajině sídlící Unian hlásí: „Tento nový zákon mezi uživateli Internetu vyvolal pobouření, jelikož ho snadno lze použít k selektivnímu zavírání stránek, k nimž jsou námitky, nebo by do jeho rozsahu mohla spadnout velká část globální sítě, a Rusové by zůstali bez sociálních sítí, zahraničních on-line obchodů a systémů elektronických plateb.“

Tento zákon bude muset ještě schválit horní komora parlamentu a podepsat ho sám Putin. Pokud k tomu dojde, což nejspíš ani, tak by nabyl účinnosti v září 2016. To webových stránkám umožní dost času, aby vyhověly novým předpisům pro servery, a vládě dost času, aby uzavřela přístup k webovým stránkám, které odmítá.

Jul 7, 2014 7:34PM ET / Technology

Polly Mosendz

Zdroj: http://www.thewire.com/technology/2014/07/new-law-brings-russia-one-step-closer-to-a-closed-internet/374050/
3 Komentářů k Nový zákon přivádí Rusko o krůček blíže ‘uzavřenému Internetu’

 1. Radek Dvorak napsal:

  Mozna budu trochu jinak reagovat!!! Svoboda jednotlivce ci skupiny konci tam kde zacina svoboda jineho jednotlivce ci skupiny!!!
  Ze po Ukrajine a vmesovani USA ci prepisovani vlivu Moci a Mocnych dojde na Rusko je jasne!!! Ukrajina a vyuziti nacistickeho pozadi je obdobne jako Islamu ci Muslimu v jinych statech!!! Rusko se uzavrenim Internetu mozna brani v budoucnu strankam ktere maji vzniknout v Rusku a financovany maji byt USA!!! USA bude i odkryvat cenzuru k svemu uzitku a chce po vzoru Radia Svobodna Evropa ci Hlas Ameriky pusobit na RUSKE obcany a spolecnost!!! Domnivam se ze Bankovni system Ruska je rukojmi USA-Rockefellera tak jako ostatni Banky a systemy finanaci vetsiny statu!!! USA jako nejzadluzenejsi stat sveta kontroluje financni toky vsech a cele toto pocinani nejmocnejsich sveta je jako hra monopoly!!!
  Tak jako v pohadce "Prilis smutna princezna" jedni OBETUJI leve kridlo a druha strana OBETUJE kridla obe!!!

 2. Marko napsal:

  Myslím, že Rusko hraje tuto hru už četná staletí velmi dobře a bude tak pokračovat i nadále. Vzpomeňme na zavražděného prezidenta USA Lincolna, který se tehdy spojil s carem aby zadupal snahu o založení FED a i když spolu válku vyhráli, bankéři se zbavili Lincolna velmi rychle, takže se z vítězství dlouho neradoval. Dnes jim pod nos chtějí cpát lživou propagandu, takže virtuální ostnatý drát a nezdolná zeď na netu bude brzo nutností. Co si budeme povídat, jakákoli obrana na tyto snahy není efektivní ale blokáda jak ji Rusko plánuje účiná bude, proto nám to budou nyní předhazovat ale my přeci již dávno víme, že pomocí netu USA špehuje celý svět, takže je logické, že Rusové s Čínou staví vlastní sítě, kde si USA ani neškrtnou. Přeji jim hodně zdaru:o)

 3. Alfa napsal:

  Cílem těchto pošahaných lidí je globální ovládání lidí. Obávám se, že Rusko nebude světlá vyjímka, a své zákony nebude stavět s cílem kvality života pro lidi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!