Poslanec Oleg Ljaško nařídil předsedovi městské rady, aby se přiznal ke zrádcovství

Alexandr Samsonov podepsal odpovídající prohlášení pod tlakem poslance-radikála. Poslanec Rady Oleg Ljaško, proslulý ostrými výpady a výroky proti Rusku, přinutil předsedu rady města Slovjanska Alexandra Samsonova podepsat dokument, ve kterém sebe dotyčný nazývá zbabělcem a zrádcem.

Úředník zůstal ve Slovjansku poté, co město opustili domobranci. Snaží se co možná nejrychleji obnovit zničenou infrastrukturu, nastavit dodávky vody a elektřiny. „Dialog“ byl natočen žurnalistou z USA, kterého do městské rady zřejmě pozval sám poslanec.

V síti se objevilo video, jak Ljaško v budově městské rady trvá na tom, aby úředník na jeho příkaz podepsal oficiální listinu. Poslanec mluví ukrajinsky a neustále úředníka přerušuje, zatímco Samsonov mu odpovídá rusky.

„Poslouchej a sklapni,“ povídá Ljaško. „Měl bys morální právo mluvit, kdybys aspoň hnul prstem při boji s teroristy. Tys tu dva měsíce seděl a nic nedělal. Jsi zrádce. Proto piš oznámení, jinak skončíš špatně. Piš, já budu diktovat.“

Samsonov odpovídá Ljaškovi, že nesouhlasí s jeho obviněními, a jestli bude nutné, napíše listinu tak, jak shledá vhodným. Za nějakou dobu úředník souhlasí podle diktátu radikála napsat text adresovaný „národu Ukrajiny od sraba...“, ale poté to opět odmítá udělat.

Poslanec nepřestávajíc útočit se ptá předsedy, proč jeho dcera nešla do války jako zdravotní sestra a proč žije v zahraničí. Nakonec Samsonov přeci jen podepsal listinu, na jejímž konci ho poslanec Rady donutil napsat „Sláva Ukrajině“.
Oleg Ljaško se proslavil ostrými výroky ohledně občanů Ruské federace a nepřátel kyjevské vlády. V březnu přišel s návrhem zákona, ve kterém navrhuje považovat účastníky „separatistických shromáždění za připojení k Rusku“ za zrádce a kolaboranty s okupanty. Po dobu „vojenské agrese“ je připraven na ně a také na diverzanty, vrahy, marodéry, dezertéry a špiony uplatnit trest smrti.

Šestého června Ljaško vyhnal z Vrchní rady televizní štáb ruské společnosti ВГТРК. S prohlášením, že žurnalisté jsou ruskými špiony, je Ljaško vyrazil z budovy parlamentu. V důsledku toho se vedení společnosti obrátilo na Olega Machnického dočasně vykonávající povinnosti generálního prokurátora Ukrajiny s prosbou o zahájení trestního stíhání poslance.
zdroj: http://lifenews.ru/news/136197
Jeden komentář na Poslanec Oleg Ljaško nařídil předsedovi městské rady, aby se přiznal ke zrádcovství

  1. Start napsal:

    Podle ovoce jejich poznáme je. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. http://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=145743 poslední věta v tomto odkazu je výmluvná. Panstvo nezákonné a protiústavně vzniklé UA chunty je zodpovědné za zločiny v plném rozsahu. Nic, ani tohle divadýlko to nezmění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!