Ministerstvo zahraničních věcí: Rusko zastavilo převod zbraní z Krymu do Kyjeva.

Dané řešení bude pokračovat do úplného zastavení bojových aktivit ukrajinských povstalců na východě země. Moskva pozastavuje převod zbraní i vojenské techniky Kyjevu z území Krymu do úplného přerušení bojových aktivit na východě Ukrajiny. Jak je uvedeno na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí, je výsledkem silové operace ukrajinských vojáků jen umírání civilistů.

V souvislosti s prodlužujícími se bojovými operacemi ukrajinských vojáků na východě Ukrajiny, kteří používají těžké zbraně i bojové letectvo, výsledkem kterých je umírání civilistů, včetně dětí, a také ničení objektů občanské infrastruktury obydlených území doněcké i luhanské oblasti, bylo z ruské strany přijato řešení o oficiálním zastavení převodu zbraní Kyjevu, vojenské techniky a materiálních prostředků branné moci Ukrajiny z území republiky Krym Ruské federace – je uvedeno v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

V ruském zahraničněpolitickém odboru připomínají, že dané řešení bude probíhat až do úplného zastavení bojových operací ukrajinskými útočníky na východě Ukrajiny a vyřešení situace mírovou cestou.

4.července si ukrajinští okupanti prodloužili ostřelování Slavjanska a jeho okolí. Výsledkem útoku po předběžných údajích je usmrcení 6 lidí, většinou starců. V jednotlivých sektorech bylo několik domů zcela zničeno. Všude jsou rozházeny rozbité cihly, kusy břidlice a zkroucených kovů. Země je rozryta střelami.

Mimo toto, v noci na 4.červenec ukrajinští útočníci ostřelovali Luhansk. Výsledkem byla smrt děvčete a zraněný muž. Během prvých útoků se přemísťovali z okraje do centra města. Rozbité nejsou jen obytné domy, ale i nemocnice.

Do tohoto dne nebylo slyšet střely tak blízko obytných domů.

V těchto posledních dnech zahynulo ve městě 13 civilistů.

Zdroj: http://lifenews.ru/news/136044
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!