Německo dává svým společnostem instrukce, aby s US omezily spolupráci a dodavatelské objednávky

Aktualizace: zhoršuje se to. Před chvilkou Bloomberg přišel s druhou a nečekanou částí tohoto příběhu, konkrétně s tím, že zrovna tak, jako Čína odřízla US korporace od velkých kontraktů na opatřování vybavení, co vede ke kolapsu výnosů CSCO a IBM z Asie, tak teď je na řadě Německo.
Podle Bloomberg, jelikož se rozkol s US prohlubuje, tak německé ministerstvo vnitra reviduje předpisy k udílení vládních kontraktů na počítače, komunikační vybavení a služby, říkají lidé obeznámení s touto záležitostí Corneliu Rahnovi a Amy Thomson od Bloomberg News.

 • Ministerstvo nejspíš v nadcházejících týdnech vydá nové nákupní směrnice, aby nahradilo „bezšpehovací řád“ z 30. dubna.
 • Podrobnosti, na kterých se pracuje, by mohly od dodavatelů vyžadovat, aby nabízené zboží či služby garantovaly, že nepředávají žádná důvěrná data.
 • Jakoukoliv přísnější procedurou opatřování by mohly být postiženy IBM, CSCO, MSFT, řekl analytik z Forrester Research Andrew Rose

* * *

Gratulujeme, Ameriko: poté, co Obamova administrativa potrhala vazby s Ruskem, rozbila srdečné vztahy s Čínou (což vedlo až k tomuto zarážejícímu prohlášení čínského presidenta), odcizila si Francii (která teď otevřeně volá po skoncování s petrodolarem), tak už ne po jednom, ani po dvou, nýbrž už po třech špionážních skandálech během jediného uplynulého týdne – dosáhla až takového otrávení vztahů s Německem, že člověk může být teď zvědavý, kdo by v těchto dnech ještě v Evropě mohl být US spojencem.

Podle Bloomberg kancelář německého kancléřství po údajném US špionážním případu vydala instrukce národním zpravodajským službám, aby omezily spolupráci s US, hlásí Bild, aniž by uvedl, kde se k té informaci dostal.

Tento list rovněž uvádí:

 • Tyto instrukce pokrývají všechny aktivity, i ty, které nejsou spojeny s okamžitými bezpečnostními zájmy Německa, a s bezpečností německých vojáků v Afghánistánu, na jiných zahraničních misích a s hrozbami terorismu.
 • K rozhodnutí požádat reprezentanta US zpravodajství, aby odešel, bylo přijato 9. července po pravidelné schůzi kabinetu na speciální schůzi v kancléřství za účasti ministra kancléřství Petera Altmaiera, ministra zahraničí Frank-Walter Steinmeiera, ministryně obrany Ursuly von der Leyen, ministryně spravedlnosti Heiko Maas a ministra vnitra Thomase de Maiziere.
 • Hlavním důvodem k rozhodnutí byla absence spolupráce při vyšetřování operací po odhaleních Edwarda Snowdena.
 • Ministerstvo zahraničí následně dalo US velvyslanci Johnu Emersonovi 72 hodin, aby dobrovolně opustil Německo, jinak že proti němu bude zahájen postup formálního vypovězení.
 • Pouze 3 z 218 dokumentů BND prodaných CIA měly vztah k vyšetřování špionáže Bundestagem.

US budou po tomto sdělení těžko znepokojeny: konec konců, je dobře známým „tajemstvím“, že všichni evropští vůdci mají velice pestrou minulost, a NSA si užívá dobrodiní všeho na Merkelovou (a na její blízkost ke komunistickému systému za jejích časů v NDR), což může být vyzrazeno a bude vyzrazeno pomocí těch správných kanálů v okamžiku, kdy přijde povel s vhodnou náhradou pro toto místo (samozřejmě předem schválenou ministerstvem zahraničí), pokud by se vztahy s Německem opravdu otrávily. To určitě vysvětluje proč, přes hlasité požadavky na „formální vyšetřování špionáže“ nikdo v Německé vládě ještě nehnul prstem, aby opravdu zjistil, jak až hluboko ta králičí nora NSA je prohrabaná.

Podívejte se, jak velký je nárůst indexu DOJ s pokutou udělenou Deutsche Bank, byl by takto vyhodnocen, kdy vztahy US-Německo byly opravdu ohroženy kolapsem, nebo tito dva pouze předvádí další veřejné představení k uklidnění německé veřejnosti, která je na Obamu správně naštvaná, jak je neustále nachytáván při šmírování největšího evropského spojence Ameriky?

Submitted by Tyler Durden on 07/11/2014 10:50 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-11/germany-instructs-its-intelligence-services-limit-cooperation-us
2 Komentářů k Německo dává svým společnostem instrukce, aby s US omezily spolupráci a dodavatelské objednávky

 1. Alois Játro napsal:

  tomu se vůbec nedivím.

 2. skazde napsal:

  Zřejmě všichni jsme špehováni lidmi, co trpí paranoiou, bohužel se nedá léčit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!