V šesti oblastech Ruské federace vyhlášen výjimečný stav kvůli situaci s ukrajinskými uprchlíky

Moskva, 10. července – RIA zprávy. Režim zvláštní situace byl zaveden v šesti oblastech RF ve spojitostí se situací s přílivem běženců z Ukrajiny, oznámil ve čtvrtek náměstek vedoucího Ministerstva pro zvláštní situace (МЧС) Ruska Vladimir Artamonov.

Vedoucí МЧС RF Vladimir Pučkov 1. července prohlásil, že v souvislosti s velkým přítokem ukrajinských uprchlíků může být brzy vyhlášen výjimečný stav na území Jižního federálního okruhu.

„Na území Rostovské, Volgogradské, Astrachanské oblasti, republiky Kalmykija, Stavropolského kraje a města Sevastopolu je vyhlášen výjimečný stav,“ řekl Artamonov na zasedání profilového výboru v Radě federace.

Dodal také, že na území Bělgorodské a Voroněžské oblasti je vyhlášen režim zvýšené pohotovosti vzhledem k té stituaci, která zde nastala.

Přítok běženců z východu Ukrajiny silně vzrostl v červnu v souvislosti s pokračujícími boji. МЧС Ruska zorganizovalo „vzdušné mosty“ pro evakuaci uprchlíků z pohraničních regionů jinam, kde jsou pro ně připraveny stanice pro dočasné umístění včetně stanových městeček. Uprchlíky přijímá přes 40 ruských oblastí.

Hlavní proud běženců prochází přes pohraniční Rostovskou oblast, kde byl výjimečný stav vyhlášen už koncem června.

Co se děje na Ukrajině a v Novorossii

Masové protivládní akce začaly v jihovýchodních oblastech Ukrajiny na konci února 2014. Staly se odpovědí místních obyvatel na násilnou změnu vlády v zemi a na následující pokus Vrchní rady o zrušení zákona, který poskytuje ruštině status regionálního jazyka. Středem odporu prorusky naladěných občanů proti moci z Kyjeva se stal Donbass. O tom, jak se vyvíjel konflikt na jihovýchodě Ukrajiny, čtěte v kronice RIA zpráv.

Zroj:
http://ria.ru/society/20140710/1015381190.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!