Francouzský ministr obrany varoval NATO před „nepřátelským aktem“ proti Rusku

Paříž oficiálně považuje Rusko za potenciálního partnera a odmítá pokusy izolovat je, oznámil ministr obrany Jean-Yves Le Drian. Dále v rozhovoru pro Le Monde řekl, že v současné situaci bude zatažení Ukrajiny a Gruzie do vojenských struktur NATO vnímáno jako nepřátelský krok Západu vůči Rusku (ITAR-TASS).

Jean-Yves Le Drian, francouzský ministr obrany: "Nejsem si jistý, že by toto bylo nejlepší odpovědí na průběh současného konfliktu. V tomto kontextu se to jeví jako nepřátelský akt vůči Rusku." Nicméně přitom zdůraznil, že samotná Francie se ve vztahu k Rusku drží politiky „pevnosti a odpovědnosti." „Tvrdost proto, že je nepřijatelné znejistit nebo ohrozit něčí hranice. To by obnovilo nestabilitu v srdci Evropy a je to v rozporu s mezinárodním právem. Odpovědnost pak proto, že je nutné pokračovat v dialogu bez přestávek. S takovým přístupem budeme i nadále vidět Rusko jako potenciálního partnera. O izolaci Ruska není řeč. "

Francouzský ministr také vznesl otázku dodání Rusku vrtulníkových lodí „Mistral". Podle něj Francie odmítne dodat tyto zbraně do Ruska pouze v jednom případě – pokud budou proti Moskvě uvaleny sankce třetí úrovně, které by měly vliv na konkrétní odvětví hospodářství. Ale EU dosud takové rozhodnutí nepřijala.

O lodích Mistral:

Zdroj: http://www.ntv.ru/novosti/1127576/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!