Běloruská sniperka Nataša zabíjí ukrajinské fašisty a ví proč

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-16 14:05:19Na straně domobrany Donbasu bojuje podle jejich odhadů přibližně 10% dobrovolníků z jiných zemí. Jednou z nich je Natálie z Běloruska. Jak se nedávno dozvěděla, čelí ze strany Běloruského režimu vězení za žoldáctví. Avšak nikdo jí nic neplatí. Bojuje z vlastního přesvědčení.
11 Komentářů k Běloruská sniperka Nataša zabíjí ukrajinské fašisty a ví proč

 1. Kluk napsal:

  Jj, to i ČT nedávno varovala Čechy, že ten kdo odejde bojovat na Ukrajinu, tak že mu hrozí až pět let v báni.

  Strašit to oni umí, však nás také straší celý život, mají obavy z odvážných lidí, protože Ti většinou v minulosti měnily režimy ve svých zemích ;-)

  • pablito napsal:

   To strašenie nie je ničím podložené. Civilista sa môže zúčastniť bojov v zahraničí, ktoré sa netýkajú domovskej krajiny. Problém by bol, ak by odišiel bojovať vojak z povolania bez predošlého uvolnenia zo služby. Tiež by bol problém pokiaľ by v čase vojny bojoval proti domovskej armáde za nepriateľa. Ja tomu proste neverím, že Lukašenko by ju chcel súdiť. Ani nemu sa nepáči nová Kyjevská vláda a úzko spolupracuje s Ruskom. Neverím ani tomu, že by mali v Bielorusku taký zákon o nejakom žoldáctve. Skôr si myslím, že ked sa Nataša vráti domov, tak dostane medailu.

   • Petr napsal:

    No a nebo Nataša v životě na Ukrajině nebyla a vyfotili ju v Bělorusku u nějakýho křoví, aby připravili řadový občany na vlastní angažovanost. Zatváří se, že jsou proti ní, lidi se jí zastanou, a než se nadějou, už budou mít mundůr na sobě. Jinak strkat ostřelovací pušku ženské, která pravděpodobně má minimální zkušenosti s takovým způsobem boje, nedává smysl.

    • Adolf Balík napsal:

     Jestli třeba závodně střílela, tak by se jim hodit mohla. Spoustu věcí se jistě musela doučit, ale za tu dobu bojů, mohla zkušeností nabýt celkem dost. On také takový Vasilij Zajcev na počátku své kariéry zkušenosti neměl, ale jako lovec měl k takovému zařazení dobré předpoklady.

    • petrxh napsal:

     O ženských se říká, že buďto neumí střílet vůbec, nebo se trefí vždycky. Dokládá to naše kamarádka, která poprvé v životě chytla vzduchovku, držela ji trochu, jako panzerfaust, pažba položená na rameni, kohoutek někde lehce před obličejem, ale trefila úplně všechno. Po nějaké době jsem ji viděl střílet na pouti, kde se jí paní ze střelnice marně pokoušela do prvního výstřelu přimět, aby vzduchovku držela správně. Po třech zasažených špejlích musela připustit, že každý má holt svůj styl :-)

     Jestli si vzpomenete na válku v bývalé Jugoslávii, tak minimálně jedna sniperka tam dělala problémů více než dost.

     • Petr napsal:

      Je pravda, že za II. světové bylo na východní frontě hodně sovětských snajperek, ženské totiž, což se docela hodí zrovna na tuhle činnost, nejsou zbrklé, jsou trpělivé. Ale pochybuju, že první Nataše, co se vyhoupla zpoza rohu, dali spec. pušku a jdi dělat snajpera. A i kdyby, nebudou to dělat v gerila konfliktu dneska, kdy maj nedostatek zbraní, a jestli drží v ruce dragunov, tak takovou pušku asi nenacházej pravidelně na ulici. Tohle je běloruská propaganda, upadá to na majdanskou úroveň

  • Věra napsal:

   Přesně tak,oni potřebují aby se lidi bály,neboť strachem je lépe můžou ovládat,jen si to vemte čeho se dnes lidé bojí,bojí se že přijdou o práci,o bydlení o jistoty(které ani nemají),bojí se že nebudou mít na hypotéku a to je to co je dnes žádoucí,strach,strach a zase strach.

 2. Novapalo napsal:

  Presne tak. A nebojte sa pozrieť do očí a "vnútorností" demokracie a kresťanského náboženstva. Čítajte na http://www.negativa.sk .

 3. Adolf Balík napsal:

  Jestli z Nataši nebude spisovatelka? Mnozí literáti si odbyli zkušenost účasti jako dobrovolníci v zahraničních válkách. Hemingway, Byron, Orwell, Churchill...

 4. Libor Šváb napsal:

  To už tu jednou bylo,před 100lety,když odcházeli naši pradědové z řad rakouska uherské armády na stranu Ruska, Francie, Itálie Srbska, byli doma odsuzováni za velezradu. A po vyhrané válce tito "velezrádci" se stali hrdinové. Je zajímavé, jak se dějiny po 100letech opakují.

 5. Marco napsal:

  Velmi obdivuji tu odvahu jít někam vstříct možné smrti ale jejich věc je spravedlivá, takže přeji hodně zdaru i našim. Pokud někdo tu odvahu má, měl by jít pomoct, stejná věc se může stát i zde. Jinak to že vás odsoudí za velezradu jen značí v čem žijeme, prakticky nesmíte nic, jen nakupovat a nakupovat... Nejhorší je, že si většina lidí to otroctví ani neuvědomuje. Zajímalo by mne jak je to s cizineckou legií, znal jsem týpka, který se k nim dal a žádná velezrada po návratu ho nečekala. Zřejmě musíte kopat jedině za ten jedinný správný tým, jak ubohé..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!