Dle očekávání: Rozporuplné informace o zřícení malajsijského letadla MH-17 – důvod: Bezletová zóna?

Jak se dalo předpokládat, ukrajinská vláda obviňuje ze sestřelení malajsijského letadla povstalce a Rusko z toho, že jim dodalo raketové systémy BUK, které jsou schopny sestřelu v takové výšce. Od zpravodajství USA přichází informace o tom, že zaznamenali střelu ZEMĚ-VZDUCH. Ale dispečer doprovázející letadlo tvrdí, že zaznamenal vojenská letadla a povstalci tvrdí též, že sestřel provedlo ukrajinské SU-25. Kdo však bude mít z celé situace prospěch?

Takže si shrňme všechny informace pohromadě:
Video ze zřícení:

Wall Street Journal hlásí, že U.S. zpravodajství zachytilo raketu země vzduch, a zjistilo explozi letadla. Avšak zpravodajská komunita je rozdělena ohledně toho, zda byla střela z Ruska nebo z východní Ukrajiny.

Americká vláda a pro-západní média tuto teorii houfně prosazují:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342564-boeing-sestrelila-raketa-zeme-vzduch-nasly-ji-radary.html

Poměrně dobré shrnutí uvádí IDNES:
http://zpravy.idnes.cz/teorie-o-sestreleni-malajsijskeho-boeingu-fjl-/zahranicni.aspx?c=A140718_013629_zahranicni_jw#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Blesk má jasno:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-let-mh-17-sestrelen/263495/online-sestreleni-letu-mh-17-kur-a-nemeli-tudy-letat-rozcilovali-se-separatiste-kdyz-zjistili-ze-sestrelili-civilni-letadlo.html

Velmi zajímavou verzi událostí uvádí leva-net:
http://leva-net.webnode.cz/products/sestreleny-let-mh17-chronologie-provokace/

Rozhovor údajně odchycený ukrajinskou rozvědkou:

 

Údajný záběr na raketový systém Buk v městě Snižné:

Reportáž z místa dopadu a svědectví očitého svědka:

 

Povstalci tvrdí, že letadlo bylo nejspíše sestřeleno ukrajinskou armádou, která hlásila, že nedávno přemístila systém BUK do tohoto regionu. Následně Ukrajinský ministr obrany požádal NATO o vojenskou podporu v Donbassu.

Letecký radar údajně ukazoval další letadlo, které bylo v blízkosti:

Komentář uživatelů na FB:

Stručný popis práce raketového systému KUB/BUK a důvod,proč nemohla domobrana letadlo sestřelit.

Upřesním jak pracuje systém Buk s pomocí mých znalostí práce na systému 2K12-KUB. Záleží na rychlosti letícího cíle, jeho výšce, vzdálenosti a na tom, zda se cíl nachází oproti kompletu střelby na příletu, nebo odletu. Rychlost moc řešit nemusíme, protože jde sice o proudové, ale stále jen dopravní letadlo. Vzdálenost místa možného zásahu je větší na příletu, protože cíl se pohybuje směrem ke střelci a opačně se zmenšuje na odletu, protože musíme brát v úvahu pohyb letadla a jeho výšku. Udávaná vzdálenost na dálce, tedy není 30 km vodorovně po zemi, ale úhlopříčně od raketového systému do maximální výšky postřelování raketového systému. Zjednodušeně tedy maximální délka není 30 km, ale zhruba o třetinu méně. Tím, lze jednoznačně zbavit podezření Rusko. Vzhledem k tomu, že cíl padal padesát kilometrů a dopadl zhruba na pomyslnou hranici mezi Ukrajinou a DLR, tak lze zcela s jistotou prohlásit,že viníkem je raketový komplet na straně Ukrajiny, protože maximální vzdálenost postřelování cíle na příletu by byla odhadem mezi 20-25 km a to za předpokladu, že bude cíl postřelován dvěma střelami s tím, že půjde o velezkušenou posádku. Maximální dostřel té rakety je ovlivněn nádrží stlačeného vzduchu v raketě, který slouží jako pohon pro pneumoenergoblok, který vyrábí el.energii pro raketu. Po vyprázdnění nádrže se stlačeným vzduchem, dojde k výpadku energie, při kterém sice raketa může ještě chvilku letět dál, ale je neřízena a je vyřazena naváděcí část a PIM (pojistný inicializační mechanizmus) se neodjistí.
Za další, aby tento systém mohl vůbec fungovat, musí se o rakety starat tzv. Technická baterie, která musí rakety smontovat, naplnit vzduchem a vložit pyropatrony nutné k odpálení motorů a k ještě většímu zvednutí tlaku vzduchu v nádrži. Podotýkám, tuhle činnost se učíš několik týdnů a je to logisticky poměrně náročná operace. Tady se nabízí další omluvenka pro domobranu, protože tohle Ukrajina všechno má a pokud použijeme teorii Occamovy břitvy (nejjednodušší vysvětlení je správné), tak jsme opět doma!

buk

Sergej Chelemendik USA A RUSKO URCITE MAJU ZAZNAMY ZO SATELITOV, TAKZE NIEKTO VIE S ISTOTOU, CO SA STALO - TERAZ JE TO O INFORMACNEJ VOJNE

Minister obrany DNR Igor Strelkov: Objektívne vyšetrovanie príčin tragédie nevyžaduje prímerie. Boje pokračujú na všetkých frontoch. Mesto pádu "Boeingu" je v tyle milícií DNR a žiadne "humanitárne prímerie" alebo "koridor" pre objektívne vyšetrovanie príčin tragédie nie je nutné - komisia môže slobodne prísť a preskúmať miesto havárie. Brániť jej nikto nebude. Ale prestať bojovať proti obkľúčeným nepriateľským silám je nepraktické "- povedal, Igor Strelkov. Zdroj: http://www.novorosinform.org/news/id/3299

Domobranci tvrdí, že civilní letadlo sestřelil ukrajinský bitevník Su-25 a oni sami pak sestřelili tento Su-25. Očití svědkové tvrdí, že se pilot stihl katapultovat.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Semjon-Pegov-dopisovatel-LifeNews-z-mista-katastrofy-0252/

Několik minut před sestřelením malajského Boeingu na Ukrajině byla nedaleko něho zaznamenána ukrajinská vojenská letadla. Napsal to na svém účtu v Twitteru španělský dispečer, který let Malajských aerolinií doprovázel. Podle jeho slov, vojenská letadla prolétala vedle Boeingu 777 jen tři minuty před tím, než zmizel z radarů.
„Když Boeing jednoduše zmizel z radarů, tak nám kyjevské úřady oznámily, že havaroval. Jak se to mohly dovědět tak rychle?“, píše Carlos ve svém mikrologu.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Spanelsky-dispecer-kyjevske-urady-prilis-brzy-oznamily-ze-Boeing-havaroval-7763/

cca hodinu před sestřelením letadla chunta dala zveřejnit tyto informace, "separatisté mají k dispozici systémy schopné sevtřelit cíle i ve vysokých výškách", novinářům to říci stihli a řízení letového provozu ne?
náhoda? příprava? zvláštní náhoda, že http://www.pravda.com.ua/news/2014/07/17/7032182/
mimochodem je zde už i informace i o raketovém komplexu "BUK",
navíc let probíhal mimořádně o více něž 150 km severněji než obvykle
http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140717/1000Z/EHAM/WMKK

pravda.ukr

 

Milície neukoristili vojenskú techniku protivzdušnej obrany ozbrojených síl Ukrajiny v Donecku -povedal v rozhovore pre "Ukrajinskú pravdu" generálny prokurátor Vitalij Jarema.
"Potom, čo bolo zasiahnuté civilné lietadlo, armáda hlásila prezidentovi, že teroristi nemajú ukrajinské systémy Buk a C300. Neukoristili tieto zbrane" - Povedal Jarema Ukrajinskej pravde.
Skôr už Ministerstvo obrany vyvrátilo informácie o údajnej ukoristení systémov protivzdušnej obrany jednotiek ozbrojených síl na Ukrajine milíciami v Doneckej oblasti.
„ Tlačová a informačná kancelária Ministerstva obrany vyhlasuje, že 29. júna rozhodnutím veliteľa letectva ozbrojených síl Ukrajiny vojenská technika z protilietadlového raketového pluku v Donecku bola rýchlo premiestnená na tajné miesto. Na území vojenského objektu zostali len zastaralá a nepoužiteľná automobilová technika. Až následne teroristi vstúpili na územie základne" uvádza sa vo vyhlásení ministerstva obrany.
Zdroj:
http://www.novorosinform.org/news/id/3295

Od 17h do 16min do 17 hod 22 min. (msk) v bojovej zóne v Donbass boli zachytený rozhovor pilota neznámeho vojenského lietadla pravdepodobne ukrajinského j letectva. Na frekvencia - 136.000. Toto lietadlo sa mohlo podieľať na zničení Boeingu 777 malajzijskej leteckej spoločnosti. To bolo v tom čase keď o 17.20 moskovského času lietadlo prestalo komunikovať.
Zdroj: http://www.novorosinform.org/news/id/3297

 

Co říkali na FOX NEWS:

Fox News vojenský analytik Bob Skyles věří, že za to, co se stalo s malajským Boeingem nese vinu Vladimir Putin osobně. Jmenovitě je to on kdo, podle slov experta vede na Ukrajině "stínovou válku" tím, že ozbrojí nekompetentní milici sofistikovanými zbraněmi.

BS_Jak se mi ukazuje stalo se toto: amatéři se snažili využít velmi sofistikované střely. V průběhu minulého týdne sestřelili dvě ukrajinské letadla. Mysleli si, že mají štěstí. Viděli něco na radaru, stiskli tlačítko "Start" a nevěděli, jak to zastavit, když si uvědomil, že se mýlili. Takže všechny zprávy o tom že to byl ПЗРК jsou nesprávné.

_A to je jen jedna z teorií, jak je známe. Co víme jistě je to, co prezident řekl včera, když promluvil na briefingu. Řekl, že jsme opakovaně dali jasně najevo, že Rusko musí zastavit tok bojovníků a zbraní, který jde přes hranice.
Tak on rozhodně připustil, že některé z raket, o kterých se nyní mluví, se dostanou do rukou lidí, kteří nemusí vědět, co s nimi mají dělat.
Nicméně, generále Skylesi, víme-li, to znamená - na základě údajů, které možná má americká vláda, protože jsme od ministerstva zahraničí nic neslyšeli, nemáme tato oficiální prohlášení z Bílého domu v této otázce, - lze předpokládat, že naše úřady přesně vědí, kdo sestřelil letadlo a odkud letěla raketa?

BS: Koneckonců oni to objasní, o tom není pochyb. Mají černé skříňky, dvě černé skříňky z letadla. Bude hodně informací, obrazy získané ze satelitu i od samých ukrajinců. Jistě, separatisté budou popírat, že to udělali.
Ale kdo je na vině? Vinen je Vladimír Putin. To, že se snaží provádět pseudo-válku, snaží se to udělat levně. Myslím, že mnoho vojenských analytiků věděli, že něco takového se nakonec stane. Nelze dávat nebezpečné hračky banditům a čekat, že se to obejde bez následků. A Putin, podle mého názoru, je zodpovědný za to, co se dnes stalo.

_Pohovoříme o separatistech. Protože jsme často používali termín ve zprávách, a nejsem si jistý, že každý to chápe. Takže, to jsou ti muži, jejichž rukama se Vladimir Putin snaží dosáhnout svých cílů. Chce oslabenou Ukrajinu, oslabené orgány v zemi, chce zemi rozdělit, možná by ji chtěl pohltit celou, kdyby mohl.

BS: Ano, přesně tak. Obecně platí, že je tam docela zvláštní výběr lidí: jsou tam ukrajinští občané, kteří sympatizují s Ruskem, ruské specialisté jako zaměstnanci, tak i ve vedení. Mezi nimi jsou také síly GRU, ruská vojenská rozvědka. Stejně jako různí ruští poradci v civilu. Takže to není skutečná armáda, Johne, jsou to neprofesionálové. Když mají zbraně a dělostřelectvo, jsou zcela kompetentní. Ale když se do jejich rukou dostanou složité sofistikované zbraně, jako jsou přenosné systémy protivzdušné obrany "Strela-2" nebo SAM "Buk", je to na hranici jejich schopností. A to je prostě neuvěřitelná nezodpovědnost ruské strany.

Zdroj: http://russian.rt.com/inotv/2014-07-17/Analitik-Fox-News-Za-malazijskij

CNN tvrdí, že ke změně trasy letadla došlo kvůli bořce:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/280605-cnn-let-mh17-se-vyhybal-bouri-proto-letel-nad-doneck/

Do toho prý Polsko vylodilo techniku v Oděsse:
http://www.alternews.cz/polsko-vstupuje-vojny/

Možná to bylo úplně jinak:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bylo-to-mozna-uplne-jinak-Poradce-Stropnickeho-ma-zasadni-podnety-k-sestreleni-letadla-327389

A co z toho všeho bude?
http://aeronet.cz/news/sestreleny-boeing-777-letu-mh17-ma-otevrit-cestu-k-vyhlaseni-bezletove-zony-nad-ukrajinou-kterou-by-zajistovalo-nato/
Jeden komentář na Dle očekávání: Rozporuplné informace o zřícení malajsijského letadla MH-17 – důvod: Bezletová zóna?

  1. slovensko napsal:

    ...vdaka za sumar, podam dalej

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!