Radar ukrajinské baterie Buk byl při sestřelení malajského letadla v provozu – Moskva

Ve čtvrtek, když byl zřejmě nad Ukrajinou sestřelen malajský letoun, v tomto regionu operovala ukrajinská baterie protileteckých raket Buk, uvedlo v rozporu s prohlášeními Kyjeva ruské ministerstvo obrany.

Tato baterie byla nasazena v místě, z něhož by mohla ne tento letoun vystřelit raketu, uvedlo ministerstvo v prohlášení. Uvedlo, že ruské ozbrojené síly zachytily vyzařování radaru této baterie.

„Ruská zařízení zachycovala celý 17. červenec aktivitu radaru Kupol nasazeného jako součást baterie Buk-M1 u Styly (vesnice asi 30 km jižně od Doněcka),“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Ministerstvo řeklo, že tento radar by mohl poskytnout zaměřovací informace i dalším bateriím nasazeným v regionu, které byly na dostřel od letové dráhy tohoto letounu.

Kyjev před tím říkal, že nemohl na prolétající civilní letoun vystřelit žádnou raketu, protože v tomto regionu neměl nasazené žádné raketomety Buk. Ukrajinci spolu s tím také říkali, že ani milice nemají ve svých rukou žádné systémy Buk, jak vyplývá z prohlášení generálního prokurátora této země.

I poté, co přišlo s tímto prohlášení ruské ministerstvo, tak Bogdan Seňk, mluvčí ukrajinského ministerstva obrany zopakoval kyjevské tvrzení, když řekl, že „při anti-teroristické operaci nebyly nasazeny žádné protiletecké rakety … a všechny jsou na svých místech.“

Let MH17 Malaysian Airlines vezoucí téměř 300 lidí na palubě se zřítil během přeletu nad Ukrajinou v regionu Doněck. Letoun byl zjevně sestřelen raketou země-vzduch, ač jak Kyjev, tak místní milice bojující proti němu popírají jakoukoliv odpovědnost. Tuto katastrofu obklopuje změť odsuzování i volání po rychlém vyšetření.

Related posts:

 1. Black box from downed Malaysian Airlines jet is sent to MOSCOW by pro-Russian separatists amid fears of a cover-up
 2. Pro-Russia rebels shoot down Ukrainian military plane
 3. Russia activates missile early warning radar system
 4. Russia Begins Construction of New Anti-Missile Radar
 5. Radar Data Suggests The Missing Malaysia Plane Was Flown Deliberately Toward India’s Andaman Islands

RT
July 18, 2014

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/ukrainian-buk-battery-radar-was-operational-when-malaysian-plane-downed-moscow.html
7 Komentářů k Radar ukrajinské baterie Buk byl při sestřelení malajského letadla v provozu – Moskva

 1. Antiputler napsal:

  Rusům bych nevěřil ani slovo! Vzpomeňte si, co tvrdili o Katyni, 1968 a Černobylu. Aspoň jednou řekli pravdu?

  • Lada napsal:

   Vážený,
   jak ukazuje poslední vývoj, je stále více zřejmé, že sestřelení má na svědomí ukrajinská strana. Tak nevím komu se dá více věřit???? A stále nás krmí lživými informacemi.
   K dalším Vaším komentářům jenom tolik : jak říkal již můj děda, němce nikdo nezmění.....

 2. kakadoo napsal:

  - "Rusům bych nevěřil ani slovo!"

  Ja by som neveril ani druhej strane. Je to podozrive ze USA nechce ukazat prstom kto to bol aj ked tvrdia ze maju dokazy. V pripade Lybie ci pouzitia chemickych zbrani v Syrii vedeli pohotovo ukazat prstom. Pri ukrajine vahaju, a to mi hovori ze nebolo to v skutocnosti tak ako nam to tvrdia.

  • Antiputler napsal:

   Tak USA nás aspoň neokupovali jak SSSR. A také neposlali tolik vlastních i cizích lidí do gulagů, takže asi je to tam s tou demokracii trochu lepší. Je zajímavě, že z východní Evropy emigruje na Západ kvantum lidí, ale na Východ jsou to naprosté výjimky ...

   • Drak napsal:

    Ti vyvraždění indiáni, původní obyvatelé se nepočítají, co? To by ti navycházelo, ty ubohý blbečku.

    • Antiputler napsal:

     Indiáni mě nezajímaj a bylo to dost dávno i když to Američany nijak neomlouvá. Zajímá mě Evropa a novodobá historie a tam jsou Rusové spolu s Němci jasnou jedničkou. Těžko říct, kdo byl větší vrah a tyran, jestli Hitler nebo Stalin, ale Německo aspoň nevolá po obnovení 3. říše a Merkelová, na rozdíl od Putina, neříká, že rozpad 3. říše byl největjším omylem 20. století.

 3. krysar napsal:

  Tak jak mají negramotní západní ukrajinci ve zvyku - opět lžou!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!