Seriál: Boj o svobodu – část IV. – ŠKOLSTVÍ

Alex : Boj za svobodu (Fighting for Freedom) by Novak, Alex ZdenkaO tom, zda-li jsme schopni samostatného úsudku, není polemika nás samotných, ale někoho druhého. V našem případě společnost. Ta se nás přeci snaží někam vést na základě předkládaných norem. To jsme si již říkali. A abychom tomu uvěřili, potřebujeme toto vštěpovat již dětem.

A tak zde máme děti, které bohužel ví přesně, co mají dělat, ale nevědí, proč vlastně. Kdy jim co hrozí. Vůbec nepátrají po skutečných podstatách hrozby. Jen se chrání.

V rámci výuky je zahrnujeme mnohdy nepodstatnými informacemi, zahlcujeme jim mozek a hlavně v rámci výuky jim dáváme na obdiv technologický pokrok v rámci počítačů, které se v jejich rukou stávají jen drahými hračkami. O skutečné hračky pak nemají zájem a nemají k nim žádný vztah.

Jejich schopnost udržení pozornosti klesá s mírou závislosti na moderních hračkách. Ale podívejme se na ně blíž. Jsou to opravdu hračky, nebo nástroje pro odlákávání pozornosti, pro zvýšení těkavosti a vnášení nestability do emocionální úrovně vývoje jedince?

Dnes je těžké dítě u čehokoliv udržet. Děti jsou samolibější a sobečtější. Proč? Komu to bude prospívat? Kdo určuje otázku, že učíme děti „pracovat“ na počítači a přitom neznají, jak tento složitý přístroj funguje a co potřebuje, aby nadále byl funkční? Jak se potom mají odpovědně k tomuto přístroji chovat.

Kde je to vlastně vedeme. Co jim dáváme za cíle takovou výchovou bez odpovědnosti za své skutky? Co na to samotní učitelé, pokládají si tento dotaz?

Ano sledujeme jejich vědomostní růst, ale jen pro vybrané okruhy znalostí a vše vybrané s takovou pečlivostí, že jednotlivé kusé informace se nedají dávat do souvislosti. Jinak by si samotné děti kladly dotazy.

Nemají zábrany a nemají strach. Prozatím. Jednou však uzrají a budou se bát vykročit z davu. Jen ti, co pochopí velikost klamu a naučí se jej také ovládat, vykročí mimo dav. Říká se, že je nás třeba finančně učit. K čemu? Abychom dítěti založili účet již v mládí? Aby měli studentská konta a k nim karty a mohli si právě pro domnělou zábavu kupovat potřebné věci? Jak daleko je ke sklouznutí nepotřebného úvěru v 18. roce věku?

Uvedu zde jednoduchý příklad ze statistiky loňského roku. Loni se u nás v republice dalo na živnostenské podnikání asi 11tis jedinců a z toho bylo zhruba jen 680 živnostníků mužů. O čem to svědčí? Předně to svědčí o ambicích a kdo je více ovládán. Pak to je zajisté nabídkou trhu práce, protože vzpomeneme-li si na nabídky práce, pak se jedná převážně o obchodní zástupce, hlídací agentury, makléře a finanční poradce – pojišťovatele a poskytovatele půjček.

Takže hlídací agentury lidi zaměstnávají, zbylé profese žádají po uchazečích živnostenské oprávnění. Myslíte, že všichni uspěli? Anebo ještě lépe, kolik z nich má vůbec reálnou šanci, že v daném oboru prorazí na úkor již zaběhlých kapacit na daných lokalitách?

A teď si představte, že takto ulovený jedinec okamžitě musí odvádět povinné zdravotní a sociální pojištění, které je v minimální výši dohromady asi 4tisíce Kč! Kde na to vezmou? Nehledě, že mnohdy u těchto profesí je vyžadován řidičák - auto. Paráda už si jen zajít do AAA auto a pořídit si jej. To nevadí, že jim to nevyjde. Však se na nich dále zahřejí exekutoři.

Takže jste mladí a záleží jen na vás, zda-li vás rodiče učili střídmosti. Jinak vás prostě poučí systém – stát.

I zde je naprosto patrný finanční zisk. Proč tedy někdo zavádí takové osnovy do škol, že nenaučíme děti prostému svobodnému uvažování. Je nám nucená klasická osnova ke studiu a to je klasicky přepisováno žáky z wikipedie. Přitom sami dobře víme z naší minulosti, jak se úhly pohledu na dějiny demagogicky přepisují dle pána, který vládne. Viz socializmus. Svou nevědomostní hloupostí tyto naše budoucí generace ztrácí rapidně naději na svobodu.

Dnes po sestavování obrazu situace tvrdím o to víc, že minulost a učení se pravdy o minulosti, pátrání po té nezkreslené, nás vede ke kvalitním rozhodnutím učiněným v přítomném čase, ale zda-li rozhodnutí budou správná, určí jen budoucnost.

K tomu ovšem potřebujeme svobodnou vůli každého jedince. Každý jedinec musí nést odpovědnost za jakékoliv skutky. Co pro to však děláme my, kteří jsme již chycení v pasti poplatků, nedostatků financí a všude se vynořujících zdánlivých problémů nutných k řešení? Máme vůbec šanci tohle změnit? Zkuste dítě učit sami, nenechte jim vymýt mozek. Brzy zjistíte, že jako obyčejný člověk nemáte šanci a sociální úřad si rád vaše dítě převezme v zájmu zdravé výchovy. Kdo to určuje sakra?

Jen se podívejte, jak rostou výdaje na opatrovnickou péči v naší republice a pak se podívejte na statistiky EU. Že by to nakonec řídil Brusel? Ale KDO v Bruselu. Kdo tahá za nitku člověka, hlásajícího o právech dětí. Kolik lidí v různých státech jim na tuto hru skočilo. Kolik dalších křiklounů o různých právech máme?

Rádi zavádíme školství do zemí třetího světa a přitom jim bereme to hlavní, na co zde člověk je - Právo na pokračování rodu. Pokolení jedinců v linii výchovy historickými omyly nutnými k přežití dalších generací!

Bereme tyto děti rodičům do škol a vnucujeme jim nutnost výchovy z hlediska rozvoje světa. Ale přitom je záměrně okrádáme o jejich cenné zkušenosti, které následně nebudou předány zpětně rodiči. Nestavíme tyto informace na roveň informací námi vnášených. Postupně tak probíhá degenerace rodů všude tam, kde stavíme tyto papíry škol nad roveň skutečných znalostí, nad úroveň odpovědnosti za dané znalosti.

U nás jsme již pokročili dosti kupředu. Bohužel papír je zde cennější, jak skutečná znalost, neboli také, napsaný zákon je mnohdy nadřazen dobrému užitku cíle. A navíc zde probíhá lítý boj vůbec o zachovávání smyslu rodu. Máme zde již snůšku z různých sfér, ale než se vrhneme na finance, podívejme se ještě na poslední základní mezník a to je klimaterorismus!

Předchozí kapitoly:
http://www.nwoo.org/2014/07/05/serial-boj-o-svobodu-cast-i-armada/
http://www.nwoo.org/2014/07/07/serial-boj-o-svobodu-cast-ii-zemedelstvi/
http://www.nwoo.org/2014/07/23/serial-boj-o-svobodu-cast-iii-zdravotnictvi/

 
Jeden komentář na Seriál: Boj o svobodu – část IV. – ŠKOLSTVÍ

  1. half napsal:

    Institucionalizované vzdělávání mělo mimo jiných tragédií za následek, že staří se stali jakožto nositelé a předávající zkušenosti méněcennými, což ve všech takto stižených společnostech vedlo ke snížení jejich významu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!