US zveřejnily satelitní snímky údajně dokazující ruské ostřelování Východní Ukrajiny

Týden poté, co Rusko odhalilo fotky Ukrajiny nasazující na východě rakety Buk stejně jako radarové důkazy ukrajinských válečných letounů v blízkosti MH-17, je ještě pořád na US, aby prezentovaly nějaký z údajných nepochybných důkazů v jejich držení, který dokáže, že to byli separatisté, kdo to letadlo sestřelil, což je povídačka, kterou už propagují Západní média.

Místo toho před několika hodinami US Kancelář ředitele národního zpravodajství zveřejnila satelitní snímky vyfocené soukromou civilní společností Digital Globe (a tudíž ne vládní zdroj), o nichž US činitelé říkají, že poskytují důkaz, že ruské síly během kampaně pomoci skupinám bojujícími proti ukrajinské vládě v Kyjevě ostřelovaly východní Ukrajinu.

WaPo hlásí:

Zrnité fotky nasnímané mezi středou a sobotou jsou označené jako ukázka ostřelování ze salvových raketometů v Rusku a jejich cílů, které zasahují na Ukrajině. Pentagon a ministerstvo zahraničí ve čtvrtek poprvé obvinily ruské dělostřelectvo z palby přímo na Ukrajinu. V pátek tato obvinění zopakovaly, ač nenabídly žádné důkazy.

Výškové snímky zveřejněné v neděli „poskytují doklady o palbě ruských sil přes hranici na ukrajinské vojenské síly a o tom, že Ruskem podporovaní separatisté k útokům na ukrajinské síly zevnitř Ukrajiny používají těžké dělostřelectvo poskytnuté Ruskem,“ tvrdí popisky obrázků od Kanceláře ředitele národního zpravodajství.

Poslední z fotek zachycená v sobotu ukazuje to, co je popsáno jako „příznaky palby“ z raketometu pálícího z ruské strany hranice a „dopadové krátery“ uvnitř Ukrajiny.

Fotografie popsaná jako snímek ze středy ukazuje řadu vozidel popsanou jako „samohybná děla, jaká mají jen ruské vojenské jednotky, na ruské straně hranice orientovaná ve směru ukrajinských vojenských jednotek na Ukrajině.“ Na druhé straně hranice „vzory dopadových kráterů u ukrajinské vojenské jednotky ukazují zásahy od dělostřelectva pálícího ze samohybných nebo vlečených děl či salvových raketometů,“ uvádí.

Time uvádí další:

Jeden snímek datovaný 25/26. července ukazuje cosi, o čem DNI tvrdí, že je „zbrázdění půdy“ na ruské straně hranice od dělostřelectva mířícího na ukrajinské vojenské jednotky na Ukrajině stejně jako výsledné pozemní krátery na ukrajinské straně hranice:

 

O den starší slajd údajně ukazuje samohybné dělostřelectvo na ruské straně hranice orientované směrem k Ukrajině s dopadovou oblastí u ukrajinských vojenských jednotek:

Další fotky od DigitalGlobe od Obamovy administrativy:

Je kuriózní, že US ministerstvo zahraničí naléhá na ty, kdo hledají objektivní data o vývoji těchto událostí, aby sledovali US velvyslance na Ukrajině Geoffrey Pyatta, stejného člověka, který byl v uniklém záznamu konverzace s US náměstkyní ministra zahraničí Victorií Nuland odposlechnut při proslulém spiknutí „Jebat EU“ za svržení bývalé ukrajinské vlády:

Člověk se musí nicméně divit: proč se musí ONI, které sdílí zpravodajství s NSA, uchylovat k satelitním snímkům ze soukromého sektoru jako k důkazu? Pokud existuje někdo, kdo má definitivní důkaz o jakémkoliv dění ve světě v jakémkoliv okamžiku spatřený z vesmíru, tak to bude NSA.

Aby bylo jasno, Rusko zase jednou promptně odpovědělo:

Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor. Konašenkov v neděli obvinil Spojené státy, že si berou většinu svých zpravodajských dat o ruských vojscích ze sociálních médií a navrhl, aby se obrátily k „věrohodnějším“ informacím, hlásí tisková agentura ITAR-TASS.

Konašenkov popřel prohlášení US, že Rusko poté, co nejdříve snížilo počet svých vojáků podél ukrajinské hranice, jej teď zvýšilo až na 15 000. Pravidelné mezinárodní inspekce podle mezinárodní dohody Otevřené nebe řekl, „nezaregistrovaly žádné její porušení nebo neohlášenou vojenskou aktivitu ze strany Ruska v oblasti přilehlé k ukrajinské hranici.“

Závěrečný souhrn asi nejlépe shrnuje WaPo: „Jelikož se v uplynulém týdnu pozemní válka mezi Ruskem podporovanými separatisty a vládními vojsky na východní Ukrajině eskalovala, dosáhlo obviňování a proti-obviňování mezi Ruskem a Západem horečného vrcholu.“

A tak zatímco „důkazy“ o sestřelení MH17 separatisty v tomto okamžiku nejspíš předloženy nebudou, ač se ta událost odehrála více než před týdnem (přinejmenším je nepředloží US ministerstvo zahraničí), i když administrativa ujišťuje, že to dá přeci „zdravý rozum“, že tu raketu vypálili rebelové, tak očekávejte „dokazovací“ kampaň k přesměrování pozornosti zase zpátky k nepřátelství na východě Ukrajiny, kde to bude stejně, jako tomu bylo od počátku konfliktu v březnu, jen pokračováním propagandistické války ve stylu „on řekl, ona řekla“ vedené oběma stranami, na kterou si až dosud už svět zvykl, a kdy začíná být čím dál více jasné, že zrovna tak jako v syrském konfliktu, je nosný motiv velice prostý – plyn.

Submitted by Tyler Durden on 07/27/2014 13:58 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-27/us-releases-satellite-images-allegedly-proving-russian-shelling-east-ukraine
9 Komentářů k US zveřejnily satelitní snímky údajně dokazující ruské ostřelování Východní Ukrajiny

 1. Václav napsal:

  Já ale vidím na tom posledním snímku ty odpaliště na Ukrajinském území.

 2. krysar napsal:

  Tím jak se US staví k předložení oficiálních dokumentů, které by podporovali jejich "prohlášení", je jasné, že US tyto dokumenty nemá, nebo respektive má, ale poukazují na to, že rusko říká pravdu, což se jim nehodí do jejich chabého politického plánu a tudíž US nezbude nic jiného, než lhát, používat upravené podklady soukromých společností, které nemají takové rozlišení satelitních snímků jako oficiální zdroje US, ale to, že se odvolávají na sociální sítě a youtube poukazuje na velkou ubohost US a bezmocnost.

  V každém případě se není čemu divit - co za poslední dobu US vypustilo byla jen lež, např. dodávky nadzvukových letadel do Iraku - lež, nikdy je nehodlali dodat, použití chemických zbraní Assadovou stranou - lež, bylo prokázáno, že je použily teroristi podporované US, přítomnost jaderných zbraní v Iraku - lež, bylo prokázáno, že tam nic nebylo, utok na dvojčata 11. 9. 2001 - lež, skutečnou pravdu dodnes potírají, a dalo by se dále pokračovat. Nicméně jisté fakta poukazují i na to, že útok v Bostnu také nebyl tak jak ulhaní US tvrdí.

  Prostě US je jen prolhaná verbež na pokraji ekonomického krachu, bohužel se do tohoto jejich pádu snaží mermomocí stáhnout i EU.

 3. Lex DRUID napsal:

  Já tam nevidím nic. Je to jak desátá kopie oxeroxovaný mapy v roce 1985. Američani jen lžou a zase neukázali vůbec nic. Ať jdou do prdele. I s Českou televizí.

 4. corgon napsal:

  To sú dôkazy typu dôkazov o zbraniach hromaadného ničenia v Iraku.

 5. Definitiva napsal:

  Kabala USA klame 24 hod. denne, ich klamstvá sú také nehorázne, že slušný človek ich pokladá za pravdu, lebo si jednoducho nepripustí, žeby na Zemi mohla chodiť taká zvrhlá genetika, aká sa prezentuje vo vedení štátu USA.

  1. Nemám dôkaz, že na foto je ruské územie.
  2. Niet dôkazu, že zväčšenina je totožná s malým štvorčekom
  3. Nie je dôkaz, že "šmuhy" na foto sú výstrely.
  4. Nie je dôkaz, že "krátery" sú po strelách a že sú po ruských strelách.
  5. Písmo a dátum na foto sa dá vložiť do obrazca.
  6. nie je dôkaz o nájdených črepinách, ak by boli, nie je dôkaz, že sú ruské.
  7. Nepotvrdené od nezávislých pozorovateľov.

  NIČ. NIČ. NIČ.

  Vidíme typický sionistický dôkaz, kde autori vychádzajú z predpokladu, že všetci Slovania sú debilmi a že naša jediná spása je veriť USA. Celá konštrukcia jestvovania štátu USA je o viere v niečo.
  Trust je viera,
  banky peniaze nemajú, ponúkajú len falošné ničím nekryté USD a ľudia veria, že sú to peniaze s hodnotou,
  banky vyrábajú peniaze na počítači v momente, keď klient berie úver, v množstve podľa potreby, bez obmedzenia,
  ľudia veria, že jedine banka dokáže ich peniaze dobre spravovať a nechávajú sa okrádať,
  Obama verí, že USA sú vyvolený národ,
  občania veria, že policajný režim USA je demokracia...môžem pokračovať do rána. Klamstvo na každom rohu.

  A keby aj mali USA pravdu, tak si poviem, je to pre dobro veci, pre slobodu občanov, proti fašizmu, proti USA terorizmu vo svete, je to v záujme nezatiahnutia SK a ČR do vojny Slovana proti Slovanovi. Jednoducho nič lepšie na svete by sa nemohlo stať.

 6. Václav napsal:

  Porovnával jsem snímky se satelitními snímky po celé ukrajinsko ruské hranici a opravdu tam taková krajina, která by se alespoň v něčem shodovala vůbec neexistuje. Ty zveřejněné snímky nejsou vůbec z Ukrajiny.

 7. Adolf Balík napsal:

  Firma DigitalGlob má tedy fakt hodně pokročilou optiku, když vidí i skrze to zneviditelňovací maskování, jaké měl Predátor, které mají teď Rusové na dělech, když vidí ty pálící regimenty dělostřelectva tak zamaskované, že je ani mezinárodní pozorovatelé nespatří. :-)

 8. ignác napsal:

  I kdyby nakrásně to byla pravda, že Rusové ostřelovali ukrajinské území, tak jako co? Já už si dávno říkal, jestli Rusové čekají až Ukáčka zaútočí na Moskvu. Tak Ukrajinci si vesele ostřelují území Ruska a to se má jako jen dívat. Jako jedni mají právo vraždit jak se jim zlíbí a druzí mají povinnost se nechat zabíjet. Pokud létají granáty na ruské území a zabíjí Rusy, tak co je na tom špatného facku vrátit? Já dám taky klidně někomu přes hubu s tím, že on proti tomu nesmí ani ceknout, natož se bránit.

 9. komtesa napsal:

  Ja si osobne myslim ze prolhana zionisticka Amerika ovladana zidy neumi rict pravdu. Co slovo, to lez, pak dlouho nic a opet dalsi lez. Oni snad ze slovniku vygumovali definici slova PRAVDA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!