Věče (rada) Majdanu požaduje válku

Na centrálním náměstí Kyjeva proběhlo pravidelné lidové shromáždění. Jeho účastníci požadovali, aby Petr Porošenko vyhlásil v zemi válečný stav. Podle řečníků na scéně Majdanu mnohé mezinárodní organizace, včetně Červeného kříže, oficiálně uznávají, že na Ukrajině probíhá válka – informuje server ukrajina.ru.

Nicméně ukrajinská vláda dosud válečný stav oficiálně nevyhlásila. Vyhlášení války by podle názoru účastníků věče, dovolilo daleko efektivněji provádět bojové akce v oblasti Doněcké a Luhanské oblasti.

(wikipedie: věče - shromáždění mužů na staré Rusi, jehož výstupem byla různá, především politická, vojenská a ekonomická rozhodnutí poplatná době. Mohli zvolit, či svrhnout knížete. Účastnit se mohl každý svobodný bezúhonný muž. pozn. překl.))

Soudě podle on-line vysílání, bylo na náměstí několik tisíc lidí. Jestli opravdu velká část Ukrajiny chce vyhlášení válečného stavu, však lze těžko soudit. Žádné výzkumy na toto téma v zemi neproběhly. Ukrajinský politolog Michail Pogrebinský však říká, že nespokojenost lidí roste.

„V současnosti se množí požadavky od příbuzných vojáků, aby se vrátili domů, šíří se protestní nálady proti mobilizaci, proti tomu, za jakých podmínek vojáci v ukrajinské armádě bojují. Nicméně masové antiválečné protesty v zemi i přesto nejsou, což ještě víc komplikuje situaci,“ říká Pogrebinský. Podle jeho názoru je vyhlášení válečného stavu čestným řešením. Proč to však Porošenko nechce udělat, je pochopitelné. Opolčenci by museli být uznáni jako válečný nepřítel a to znamená, že by se jim dostalo určitých práv. Například se zajatými vojáky musí být zacházeno jako s válečnými zajatci. Pravděpodobně by také bylo zastaveno financování od MMF a bez těchto peněz Ukrajina nemůže přežít, ujišťuje Pogrebinský.

Davová psychóza kyjevského Majdanu 27.7.2014:

Zdroj: http://ukraina.ru/news/20140727/1009973337.html
7 Komentářů k Věče (rada) Majdanu požaduje válku

 1. brok napsal:

  Ukrajinci chtějí válku. Není jim pomoci. Jakou apokalypsu budou muset prožít, aby prohlédli? Bohužel, Evropané v té hrůze budou s nimi.

 2. Zed napsal:

  Vyhlášení válečného stavu se Porošenko brání. Tím by se muselo začít hrát podle nějakých meznárodních válečných pravidel a oběma stranám by mohl někdo pomáhat. Porošenkovi by spíš vyhovovalo vyhlásit východní části za teroristické organizace a přimět mezinárodní společenství, aby se do legálního protiteroristického boje ociciálně zapojilo. Kdo by chtěl pomoci protistraně, byl by automaticky taky považován za teroristu.

 3. hel napsal:

  to je opravdu neúčelná hysterie, co předvádí kyjevané, ještěže mají toho putina jako hromosvod své vlastní hlouposti...jinak by už dávno museli důsledně požadovat odstoupení fašistické chunty a vyšetření všech jejich nezákonných zvěrstev včetně střelby na jejich majdanu..

 4. Slovan napsal:

  Príde generál zima a ten všetko vyrieší .-) hlad a mráz zabezpečí Ukrajincom prebudenie do reality...Počkajte do takého Októbra,to sa budú diať veci,vojna ešte len začne.

 5. ignác napsal:

  Když někdo dvakrát vstoupí do stejné řeky, je to stupidita. Evropa do toho leze potřetí. Není pomoci.
  Jinak. Ukrajina od EU a MMF nedostala teď v létě ani grešli. Evropa jim dala 3,2 na zaplacení ruskýho plynu. Ukrajina nezaplatila, tak jim Evropa vzkázala už vám nic nedáme. To samé MMF. Zima se blíží.

 6. valdo napsal:

  Možno tam v tom Kyjeve majú aj nejaké tie zbrane na ovládanie vedomia. Ťažko si vysvetliť tú mládež, čo im fandí? No teraz , keď nastúpia do armády a odvezú ich na jatká Novorusie sa im rozjasní, keď neskôr si budú pripaľovať cigaretu nohou. Všetko je možné. A vtedy mládež pochopí, že to nie je počítačová hra ale realita, ..veľmi tvrdá. Načo potom im budú čokoládky a cestovanie do zahraničia. Veď tam mrzákov nepotrebujú! Neprajem nikomu nič zlé, ale keď niekto nechápe, tak môže zabiť aj svojho suseda a svoju rasu!

 7. veronika napsal:

  tihle by tam měi jít bojovat,..hrdinové...

  proč tam posílaj kluky, kteří tam nechtějí a musí se draze - 1200 - 2000usd vykupovat a jejich rodiče je před tím skrývají???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!