Bojová svodka z Novorossie od Juana z 30.7. – Rusové prý sestřelili ukrajinské rakety

Informace ze spolehlivých zdrojů. Těmito zdroji jsou Novorossia, Ruská federace, EU a Ukrajina. 29.7.2014 odpoledne ukrajinského času Ukrajinské ozbrojené síly vypálily 4 taktické střely SS-21 Točka. Přinejmenším dvě z nich byly jasně zamířeny na Saur Mogila se záměrem otevřít únikovou cestu Ukroušům uvízlým v Kotli.

Chviličku před odpálením se posílily jednotky Ruské federace u hranic v oblasti Kotle a severně od Kotle.

Žádná ze 4 raket Točka nezasáhla svůj cíl. Opakuji, žádná ze 4 střel Točka nezasáhla svůj cíl a žádná nedopadla někam, že by se poblíž něco nacházelo. Jak asi víte, tato raketa může nést taktické jaderné, chemické, biologické, klastrovou municí vybavené či vysoce výbušné hlavice o hmotnosti skoro 500 kilo.

Když ty 4 střely místo dosažení svých cílů selhaly, tak Ozbrojené síly Ruské federace okamžitě zastavily své přísuny a zaujaly pozice. 30.7.2014 se drží na těch samých pozicích.

Od doby jejich odpálení došlo ke znatelnému zpomalení bojové aktivity a mluví se o Strelkovovi, který opětovně řekl, že Novorossia je otevřená vyjednávání.

Ty 4 střely Točka byly sestřeleny nad územím Novorossie okupovaným Ukrajinskými ozbrojenými silami, ještě než tyto střely dosáhly výšky, na kterou byly naprogramovány. Sestřeleny byly z území Ruské federace, jak uvádí normálně spolehlivé zdroje. Žádné vizuální důkazy, že Ruská federace sestřeluje systém Točka, ani o systému použitém k sestřelení střel Točka, nebyly poskytnuty.

Juan
Wednesday, July 30, 2014

Zdroj: http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/07/july-20th-combat-sitrep-by-juan.html

Doplnění:

Ukrajinská vláda to popírá: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_30/Ukrajinsti-vojaci-nenasazuji-balisticke-rakety-2529/

a souvisí to s tímto?: http://hn.hnonline.sk/svet-120/armada-nebude-utocit-na-mesta-tvrdi-sef-ukrajinskej-diplomacie-625789
20 Komentářů k Bojová svodka z Novorossie od Juana z 30.7. – Rusové prý sestřelili ukrajinské rakety

 1. Adolf Balík napsal:

  Jestli je to fakt, tak je to technicky i strategicky pecka.

  • -lak napsal:

   Sundali i čeljabinský meteorit a jejich řeči o uvedení planetární obrany a vesmírné flotily do pohotovosti nebudou bláboly překladače a gubernátorů i když tady na to stačil kalibr z praku. :-)

 2. Gojimka napsal:

  Chvála Bohu, ze sa tej vrazdiacej ukr. Chunte nepodarilo pozabijat dalších nevinných ludi, zeny, deti. Na tie fotky, kde mladá mamička s ešte ani nie ročným bábätkom v náručí leží mŕtva (spolu s mŕtvym dieťatkom) na zemi zabita týmito ukrajinskymi fasistami, na to sa uz normálny spolu-sucítiaci človek nemôže ani pozerať bez slz v očiach...nevinní ludia a deti, co sa mali tešiť z poznávania sveta okolo seba, ktore sa ešte nestihli naučiť chodiť, tak kvoli brydlicovemu plynu prišli o život. Ukrajinská chunta "dopraje" deťom z východu Ukrajiny spoznávať zblízka zbrane, ktorými im spôsobuje zranenia, bolesť, plač a smrt. Ak sa Rusku podarilo tieto rakety zneškodniť, tak klobúk dole a ďakujem, ze Rusko zachránilo životy ludi. Vlastná vláda zabíja občanov a susedna Ruska vláda ich zachraňuje. Prijíma utečencov, Stara sa o nich, s čím ma Rusko tiez obrovske náklady. Aj za to im patrí vďaka- preberajú na seba úlohu, co mala riešiť ukrajinská vláda...namiesto zdĺhavého procesu odkupovania pozemkov od ludi, namiesto referenda, ci tam ludia chcú alebo nechcú ničiť pôdu a Podzemnú vodu frackingom , tak ich začnú vyvražďovat a vyháňať...ukrajina a cudzie zahraničné firmy budu mat zisky a Rusko kvoli utečencom bude znášať všetky náklady s tým spojené. A ešte Rusi su ti zlí, ktorým treba dat sankcie??!! ...otrasna politika...

  • gejza napsal:

   velmi pekne napisane

  • pavel pospichal napsal:

   velice dobre napsano.kazdy slusny a myslici clovek musi s tim souhlasit.

  • Janko Hraško napsal:

   pozri sa na to z druhej strany. Predstav si, že Maďari, žijúci na juhu Slovenska si povedia, že chcú patriť k Maďarsku, chopia sa zbrane a budú chcieť celý Žitný ostrov a až po Žilinu. Budeš nadávať na slovenskú vládu a slovenských vojakov, ktorí tomu budú chcieť zabrániť? Kto sa v tomto prípade prvý chytil zbraní? Nebavme sa teraz ale o Kijeve a jej fašistickej vláde. Pavol Čáky je ten, čo išiel ako zástupca SR do Bruselu a vyhlásil, že jeho prioritou je autonómia. Nemusím asi písať, aká!

   • Ján Bišto napsal:

    Prepáč, ale pomýlil si si príčinu s následkom. Najprv bolprijatý zákon, ktorý zakázal Ruský jazyk a zrušilo sa vysielanie ruskojazyčných televízii. Na JV Ukrajiny sa vybrali ozbrojené zložky nacionalistov. Čo mali rusky hovoriaci obyvatelia na JV Ukrajiny robiť? Dať sa vyvraždiť, ako to navrhla Timošenková? Zobrali do rúk zbrane a do dnes sa bránia. Prajem im veľa úspechov. Nedajú sa porovnávať neporovnateľné veci. Maďari na Slovensku majú všetky práva, ktoré sú v rámci medzinárodného práva pre národnostné menšiny vyžadované. Majú školy, tv a rozhlasové vysielanie a hlavne majú svoj jazyk. Separatizmus za takýchto podmienok na skutočne neprijateľný. Ale tu je viac faktorov a nie je tu priestor na dôkladnejší rozbor.

 3. Adolf Balík napsal:

  Zajímavý český článek k sestřelu MH17. Německý expert to vidí prakticky jistě na Su-25, které to sestřelilo kanónem:
  http://www.novarepublika.cz/2014/07/nemecti-experti-nalezli-v-kabine-mh-17.html

 4. martin napsal:

  tohle je neuvěřitelné, to je šílené

 5. Víťa Krejčí napsal:

  Zajímavý odkaz:
  https://www.youtube.com/watch?v=GMOILDtmIdc#t=394
  Myslím, že názor pana Calovky nezohledňuje i jiné možné aspekty, jako jsou neúspěch ukrajinské armády, přes svojí početní a technickou přesilu, kritickou ekonomickou situaci chunty která může nejpozději na podzim znamenat sociální výbuch na celém území Ukrajiny a umožnit tak záměr povstalců přenést povstání na celou Ukrajinu. Pravděpodobně i tyto mohou hrát roli v záměru chunty a jejích amerických loutkovodičů.

  • Adolf Balík napsal:

   Rozhovor s panem Čalovkou je i o článek výše. Každý, komu tahle zpráva připadá zajímavá, by si jej měl poslechnout. Děje se asi něco velkého. Kromě toho jsem v diskusích zasekl ještě nepotvrzenou zprávu, že povstalci zaskočili kolonu zahraničních poradců a zranili i generála Kee Randy Alana, amerického politruka pro západní polokouli, co řídí ukrajinské operace za Washington. Tak jsem zvědavý, jestli se to potvrdí.

 6. Adolf Balík napsal:

  Vypadá to, že v US se rozbíhá impeachment Obamy.
  http://www.c-span.org/live/

 7. Adolf Balík napsal:

  Vypadá to, že Opolčenci zajali toho US generála, co řídí ukrajinské operace.

  • Gojimka napsal:

   Wow ! Bodaj by ! To by vysvetlovalo, preco hodil Kerry a jeho bábka na Ukrajine "zrazu" takú spiatočku...podozrivo rýchla zmena rétoriky...a zevraj Lavrov uz odmieta komunikovať s Kerrym..no bude to ešte zaujímavé...

 8. Dr Beter napsal:

  no su ine veci a technologie ktore sa uz velmi dlhu dobu pouzivaju na nicenie takychto rakiet...
  http://www.peterdavidbeter.com/docs/pb.html

 9. Vlado 48 napsal:

  -lak, že tys tu zabloudil z Babišnovin idnes!
  Amíci velkohubě vyhlašují tu hvězdné váky, protiraketovou obranu(tu nejlepší v celém univerzu) a Rusko zatím v tichosti vyvinulo svoje systémy o nic horší jak ty americké, spíš v mnoha ohledech lepší. Balistické rakety vystřelené na Syrii taky nedoletěly.

 10. Mira napsal:

  Proč je zde v dokumentu použit obrázek protiraketové obrany Izraele, když se dokument zabývá východní Ukrajinou.

 11. koloděj napsal:

  Nevím, jestli šlo o sestřelení, a to dokonce v tak rané fázi letu . To mi přijde skoro nemožné - protiraketa by musela startovat prakticky dříve nebo max. současně s raketou - a navíc by to bylo zaznamenatelná střelba Rusů NA ÚZEMÍ UKRAJINY. Dost nepřípustně. Tipuju, že ty balistické rakety mají prostě "pojistku", a tu Rusové odblokovali a nařídili raketě sebezničení. Tiché a spolehlivé
  Vzpoměňte si na Falklandy, jak Thatcherka vřískala na Mitteranda, ať ji dá kódy k francouzským protilodním raketám, které Argentinci koupili ...

 12. LK napsal:

  To je divné, na Ukrajině přece žádní ruští vojáci nejsou...Říkal to Vladimir Vladimírovič. Jak by tedy mohli sestřelovat rakety ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!