Povstalci zajímají ukrajinské vojáky a posílají je domů

Mladí muži říkali, že se k nim chovali dobře. Bylo však pro ně velkým objevem, že nebojují proti žoldnéřům. Zatímco domobrana propouští ukrajinské válečné zajatce domů, kyjevské úřady nejsou ochotny zajatce vyměnit. Dva mladí muži z Čerkasu byli povoláni k odvodu a potom je poslali bojovat proti povstalcům Novorossie.

Zúčastnili se pouze jedné bitvy a hned potom byli zajati. Při rozhovoru s německým novinářem bývalí vojáci ozbrojených sil Ukrajiny vyprávěli, že se s nimi v zajetí zacházelo dobře: dostali jídlo, pití i kouření. Žádné násilí vůči nim nebylo použito a oba mladí muži pomáhali v hospodářství. Nakonec byli zajatci propuštěni domů, i když podle opolčenců se to zajetím nedá nazvat. V závěru oba řekli všem lidem na Ukrajině:

„Bojují zde místní, Ukrajinci. Žádní Čečenci ani žoldáci. Tato válka je nesmyslná. Jsme u nich doma. Myslím, že je to všechno veliká hloupost. Velitelé nám říkali, že budeme bojovat proti žoldákům, kteří přišli zabrat naši zem,“ vypráví jeden z vojáků.

Předtím 40 vojáků 51. mechanizované brigády, obklíčené domobranou v Donbasu, se po překročení státní hranice vzdalo orgánům RF.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20140728/1009976407.html

Související:

http://www.nwoo.org/2014/07/29/ukrajinsri-vojaci-kteri-odesli-z-ukrajinske-armady-cekaji-na-azyl-v-rusku/
Jeden komentář na Povstalci zajímají ukrajinské vojáky a posílají je domů

  1. Vlado 48 napsal:

    Tohle se do našich na EUSSAzávislých médií nedostane. Zato ušouna hřímajícího SANKCESANKCESANKCE tam je vidět každou chvíli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!