Ukrajina: Nikdo nechce umírat za oligarchy

Vojáci, kteří se účastní na ATO, by se mohli začít přátelit s opolčenci, předpovídá autor portálu „Novaja Rus“. Plány války (aneb ATO – antiteroristická operace, jak ji stydlivě nazývají v Kyjevě) zkrachovaly. Všechny útoky junty vždy končí jedním a tímtéž – zničením útočících seskupení, která se už předem pokládají za vítěze.

Skončením operace na zničení vojsk karatelů v blízkosti jižní hranice získali opolčenci impuls k uskutečnění radikálního zlomu ve válce.

Je to radikální změna v mysli, a já myslím, že už nastoupila. Místní obyvatelstvo si je vědomo nepřátelství režimu ustanoveného v hlavním městě. Třetí vlna mobilizace, rychlé a úplné zbídačování obyvatel Ukrajiny, absolutní nepřipravenost země na zimu (a hlavně – nepřítomnost jasného plánu) činí chování obyvatel nebezpečným a nepředvídatelným.

V regionech už vypukla první „povstání“. Zatím pod heslem: „Nikdo nechce umírat za oligarchický režim“, přičemž geografie těchto nepokojů roste jako sněhová koule.

Obyvatelé Ukrajiny se postupně dostávají z narkotického vlivu propagandy, protože vláda oligarchů je postavena výhradně na totální lži novinářů a cenzuře informací zvnějšku. Ale je tu XXI. století – věk informací. A „trhliny v šablonách“ stávají se pro juntu nebezpečnými tím víc, čím se situace na frontách občanské války odehrává nikoli podle jejího scénáře.

Ke zděšení vlády Porošenko-Janceňuk nastal zlom i v hlavách vojáků. V bojových zónách totální vymývání mozků prostřednictvím médií nefunguje – bojující vojáci vidí na vlastní oči reálný obraz. Vidí, že místní obyvatelstvo jihovýchodu nechce „být osvobozeno“.

Dokonce ani „vlastenci“ jednotné Ukrajiny nepovažují to, co dělají, za správnou věc. Začínají klást otázky a sami si na ně odpovídat. Přitom stále více vojáků začíná chápat, že klíč k řešení krize na jihovýchodě leží v Kyjevě.

Většina vojáků takzvaných dobrovolnických batalionů by už dávno obrátila zbraně proti vlastní vládě, protože nenávist k juntě začíná převažovat nad nenávistí k Rusku a opolčencům. Dlouho uložené šablony v paměti a zbytky disciplíny je však stále ještě tlačí do sebevražedných útoků proti národním republikám. Ale obrovský nárůst ztrát a stále zřetelnější vědomí skutečnosti, že tyto ztráty jsou hlavně kvůli hlouposti (nebo ještě hůř – zradě) vyššího velení armády, mohou mít zdánlivě nemyslitelný výsledek – vojáci sil ATO a opolčenci se sjednotí proti režimu a vyrazí na společný pochod na Kyjev.

Od tohoto kroku „ideologické“ sluhy junty chrání pouze takzvaný „separatismus“ opolčenců. Jakmile bude dosaženo v této otázce „vzájemného porozumění“, za režim téhle junty už nedám ani zlámanou grešli.

Zdroj: http://ukraina.ru/opinions/20140802/1010044187.html
9 Komentářů k Ukrajina: Nikdo nechce umírat za oligarchy

 1. Martin Bareš napsal:

  KÉŽ BY (vrátilo se mi zpět, že prý: „váš komentář byl příliš krátký“).
  Tak tedy. Hrdinové z JV Ukrajiny – není nadnesené, držím Vám moc palce. A taky těm na druhé straně, aby pochopili, že spolupráce s vrahy a lháři a fašisty i pro podřízené vojáky je k ničemu. Dezertujte, prosím. Dezertujte k ruskému nepříteli, našemu příteli. Nás pár, tady v Čechách, proti Vám, obyčejným Ukrajincům, nic nemáme. Víme co jsou media.

 2. Pája napsal:

  Tyhle pohádky o společném pochodu na Kyjev mi přijdou jako zadní propagandistická vrátka. Cílené vymývání mozků.Junta opět prohrává na plné čáře a najednou se objevují zprávy, že půjdou společně na Kyjev? Aby to uhráli přece jen na tu federalizaci a Donbas na ně znovu vydělával? Matky, ženy a spol. se bouří stejně jen proto, protože se jich to začalo týkat. Přišla na ně řada. Proto najednou jakože „procitají“. To, že věří mediální propagandě není omluva. Stejně jako neznalost zákona neomlouvá. Hlavně, když je internet a vše se dá dohledat. Donbas nechávali pomalu umírat a bylo jim to jedno. Dle mého sledují situaci poměrně dost.Když Strelkov vyhlásil, že z 25. brigády nebudou brát zajatce (kvůli mrtvím domobráncům, kteří nezemřeli při boji, ale při mučení juntovskými heroyami – uškrcením, bodnými ranami),tak matky pseudo vojáků z té brigády urychleně vylezly z děr a začaly křičet „zachraňte 25. brigádu“. Prostě tohle neberu. Jsou to pokrytci, kteří jen čekají a vezou se s proudem. Nevěřím, že by domobránci byli tak hloupí a po těch několika měsících se chytli za ramena s „neviňátkama“ z Pravého sektoru, Idaru, nacigardy a podobnými.Už jen kvůli rozbombardovaným městům, mrtvým dětem… Byla by to i urážka vůči padlým novorossijským bojovníkům. Člověk, který má svědomí tohle těžko odpustí. No, přeze mě by nejel vlak a nepojede. Ať si udělá ukrovská armáda v Kyjevě pořádek sama. Novorossie s nima nemá nic společnýho a bratři to už taky nejsou.

  • veronika napsal:

   pájo, pájo..
   takhle by ta váka nikdy zřejmě neskončila…
   takže špatně…

   • Pája napsal:

    Ale ovšem, že by skončila. A taky skončí. Špatně je to z tvého pohledu. No, jestli i z pohledu lidí, kteří si váží sami sebe, svého přesvědčení a pravdy… Co by asi Novorossii a její obyvatelé čekalo, kdyby se podřídili v tuhle chvíli Kyjevu? Hloupá otázka… Každý si dokáže určitě závěr udělat sám. Pouhou výměnou vlády nebo převratem se myšlení lidí nezmění. Myslet si, že zavřou všechny gaunery z řad politiků a oligarchy je taky naivita. Nebo že by přišla víla s kouzelným proutkem a smazala vraždění, upalování policistů na Majdanu, upalování lidí v Oděse, zvěrstva napáchané fašistama, co se dostali k moci, prohlášení, že 1,5 mil. obyvatel Donbasu je zbytečných a je třeba je zlikvidovat… Bylo by to hezké, ale takhle to prostě nefunguje. Existují věci, které se jednoduše vrátit nedají. Btw. proč by domobránci chodili někam, kde jsou nežádaný, kde je považují za podlidi, kde je neberou jako sobě rovné? Z logického hlediska je to postavený na hlavu. Ještě uhozenější by bylo, kdyby pak s nimi skákali a křičeli „Sláva Ukrajině“ , „Heroyam Sláva“. To by snad ani žádný sci-fi spisovatel nevymyslel, no každopádně určitě ne F. Berezin :D

    • veronika napsal:

     NESCHVALUJU ANI JEDNU VĚC, ALE TO BY JAKO VÝCHOD MĚL VYBÍT ZÁPAD?? ROZBÍT CELOU ZEMI?? POMSTÍT SE??

     a biden bude vesele frakovat… někde se uvádělo, že jich má zůstat jen cca 8mil!!, ze 44 mil….

     ti lidi tam jsou zblblí a k tomuto vypěstovaní…- k ruské nenávisti…, kterou velmi dávno vyrobili a hezky ji pěstovali a pak na rozbušce (majdanu) zatáhli za provázek… něco jako sunité a šiíté…, muslimové a křestané,… prostě plán…

     • Pája napsal:

      O tom, že by měla Novorossie, jak ty říkáš „východ“ vybít západ, o tom jsem se ani nezmínila. Psala jsem, ať si ukrovská armáda sama udělá v Kyjevě pořádek. Také jsem psala, proč by domobránci měli mašírovat na Kyjev? Ani v mém komentáři nepadlo slovo o pomstě. Myslím, že lidi v Novorossii nejsou barbaři, kteří by se potřebovali mstít. V první řadě jsou to Slované, kteří si ctí tradic, hodnot, rodiny, přátelství, a kteří by z vlastní iniciativy nezačali zabíjet. S ohledem na historii… Rusové se skoro vždycky pouze bránili, válku nezačínali. Nevím, jak moc intenzivně sleduješ celé dění, ale kdybys koukala na videa s lidmi, kteří tam žijí, (nejen domobránci)věděla bys, že každým rozbombardovaným domem, zabitým dítětem, domobráncem, použitím zakázaných bomb se propast mezi Ukrajinou a Novorosií zvětšuje a dle mého už není jak ji překročit. Já sama nejsem pro válku, ale zároveň nejsem pro nevolnictví/otroctví a sklánění hlavy. A jsem člověk, který se snaží koukat racionálně na všechny aspekty problému, a to nejen z jedné strany. Proto pro mě šedá není skoro bílá. A pohádky typu půjdeme na Kyjev, zase budeme bratři, Ukrajina je jednotná, položíme společně kytky k pomníku Bandery… jsou pro mě pouze Disneyovky. Ať už jsou lidé vychování k nenávisti nebo ne, vždy je na jednotlivci, jak danou věc/situaci cítí.Dalo by se říct, že každý přemýšlí ať už mozekem nebo srdcem, takže nějaké zblbnutí, vymytí – neberu. Myslím, že záp. Ukrajinci během těch několika měsíců sami ukázali, jak moc považují lidi ze současné Novorossie za „bratry“.

 3. Che Kollar napsal:

  Ja si myslim take že ti banderovsky parchanti si zaslužia len opratku stranu si vybrali a neni omluva to že „plnili rozkzi“ v tem pripade by bil nenapadnutelní ani Porošenko ani Obama ani Keri nikdo lebo ani oni nejednajú z vlasttnej vôle jako normalní regulerny vojaci ktorí boli prakticky donutení berem ale Praví sektor,Idar a nacigardi poslat na sibir tak jak sa to urobilo s Wehrmachtem a Waffen SS len tak povim ti si to menej zaslužili !!!

 4. hel napsal:

  noo, už aby to bylo a knečně pochopili i ti jaksi inteligenčně nesmělejší, že jsou jen užitečnými idioty ve špinavé hře něčích ultrasobeckých zájmů….zatím mi nezbývá než trpět za umírající na JV ukrajině…jak je sleduji na sítích, jsou mezi nimi správní chlapi a opravdu hrdinové…já už nechci žádné pomníky s věnci, já chci, aby to přežili…zaslouží si to! už bylo dost středověku pro rozmařilé zájmy velkomožných kreatur..

 5. komtesa napsal:

  Ze vseho bych nejvice obvinila ty kreatury nahore. Tam to vsechno zacalo a tam by se melo zacit. Tohle jsou ti nejhorsi – Jacenuk, Turcinov, Klicko, Tymosenko, Porosenko alias Waltzman a rada dalsich nesvepravnych uchylu. Ti by meli byt potrestani v prvni rade. A budou a nebude to tak dlouho trvat! Predpokladam, ze se proti nim postavi jejich vlastni Ukrajinci a nacpou je co nevidet do sudu od zeli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!