Putin nařídil přípravu odvetných sankcí a rozšiřuje obchod s Íránem

Jak už jsme před tím varovali, vypadá to, že Rusko přistupuje k odvetným sankcím a potvrzuje svou hrozbu, že „US pocítí citelné ztráty.“

 • PUTIN VLÁDĚ NAŘÍDIL PŘIPRAVIT ODVETNÉ SANKCE: RIA
 • PUTIN VLÁDĚ NAŘÍDIL PŘIPRAVIT KROKY K REAKCÍM NA SANKCE: IFX
 • PUTIN: ODVETNÁ OPATŘENÍ BY NEMĚLA BOLET RUSKÉ SPOTŘEBITELE: IFX

Ruské akcie a měna dnes ráno klesaly, tohle oznámení jim nepomohlo. Samozřejmě, že Putin už vyvinul tlak na významné US společnosti jako MSFT, IBM, MCD, INTC, AMD a výrobce aut. A co se týče „izolace“ – podepsání 5-leté obchodní dohody s Íránem by mělo naznačovat, že pořád existuje spousta národů ochotných s Putinem spolupracovat.

*  *  *

Vypadá to, že Putin dodržuje svůj slib:

A Rusko vydalo prohlášení, že US pocítí ‚citelné ztráty‘ z těch ‚destruktivně krátkozrakých‘ sankcí.

Opakovaně jsme mluvili o nelegitimnosti a neopodstatněnosti US sankcí proti Rusku. Washington z takovéhoto rozhodnutí nezíská nic kromě dalších komplikací v rusko-amerických vztazích a vytvoření nepříznivé atmosféry v mezinárodních záležitostech, kde často hraje klíčovou roli spolupráce mezi našimi zeměmi.

US administrativa se snaží budit zdání toho, že její současné chování „následuje“ po něčem, ač ve skutečnosti jsou to pouhé pokusy vyhnout se odpovědnosti za tragický vývoj na Ukrajině. Není to Rusko, nýbrž je to Kyjevský režim a jeho zámořští patroni, kdo je vinen rostoucím počtem civilních obětí ve východních regionech. Bílý dům svým pompézně teatrálně předváděným obžalovatelstvím kryje krvavé vojenské operace Kyjeva, který v rozporu se všemi mezinárodními normami poklesl až k raketovým útokům na mírumilovná města, a nadále o nás předkládá neopodstatněná tvrzení.

US sankční tlak teď přesunutý na sektorovou úroveň budí dojem, že má jediný cíl – útočit spolu s námi na nezávislou politiku nepohodlnou Washingtonu. Všimněte si prosím také nápadných prvků způsobů nekalé obchodní a ekonomické konkurence v US sankcích obsažených.

Ztráty, které Washington z takto destruktivní a krátkozraké politiky utrpí, budou velice citelné.

A Rusko možná není tak „izolované“, jak by si přál president Obama, aby všichni věřili:

Rusko podepsalo 5 letou MoU o rozšíření obchodu s Íránem, uvedl ministr energetiky v Moskvě v e-mailovém prohlášení.

Rusko plánuje nakupovat podle obchodní dohody íránskou ropu, řekl telefonem tiskový činitel ministerstva s žádostí, aby nebyl kvůli vnitřní politice identifikován.

Dohoda se podle prohlášení vztahuje na spolupráci v ropném a plynovém průmyslu, stavbu elektráren, rozvodných sítí, dodávky strojů, spotřebního zboží a zemědělských produktů.

*  *  *

Náklady? Ale Jack Lew (US ministr financí) přeci řekl, že to nebude mít na US ekonomiku žádný dopad?

 

Submitted by Tyler Durden on 08/05/2014 11:30 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-05/putin-orders-preparation-retaliatory-sanctions
5 Komentářů k Putin nařídil přípravu odvetných sankcí a rozšiřuje obchod s Íránem

 1. krysar napsal:

  A je to tu - spoluobčané poděkujme labilní a neschopné vládě nejen EU, ale i ČR za již tak zhoršující se životní úroveň, která nás nemine a modleme se, nikoli ke křesťanskému zlodějskému bohu, ale k naší duši, aby North Atlantic Terrorist Organization (NATO) se svými žoláky nechtělo ruského medvěda ještě více rozzuřit, neb hranice případného konfliktu je zatraceně blízko.

 2. Contumax napsal:

  Krestanskemu zlodejskemu Bohu ???

 3. Donbas napsal:

  Podľa toho ako Rusko spustilo veľké letecké cvičenie sa dá predpokladať,že ak Ukroši použijú systém točka na chemický útok tak bude vyhlásená bezletová zóna minimálne nad východnou Ukrajinou a Ruské letectvo zlikviduje všetky dôležité Ukrajinské vojenské zariadenia.

 4. Janhonza1 napsal:

  Že ještě žijeme, můžeme poděkovat Putinovi. Že máme obavy poděkujme Obamovi. Kdyby byl Putin takový rapl jako USA, tak touto dobou umíráme na nemoc z ozářelní. Užijme si krásné léto, možná je poslední.

 5. Martin Bareš napsal:

  Janhonza1: Souhlas, co dodat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!