Spojené státy udělily Ukrajině, Gruzii a Moldavsku status spojenců mimo NATO umožňující vojenskou pomoc – o krok blíž k 3. sv. válce

Z 27.6: EU podepisuje pakty s Ukrajinou, Gruzií a Moldávií, o čemž se říká, že to zvýší napětí s Ruskem. TEĎ PO 17/7 dostávají STATUS SPOJENCŮ MIMO NATO. Evropská unie a tři sousedé Ruska podepsali nedávno rozsáhlé obchodní a politické dohody, které se tlačí s vlivem tohoto bloku na východ, což by ale potenciálně mohlo vyprovokovat napětí s Moskvou.

Tyto dohody s Ukrajinou, Gruzií a Moldávií, které snižují obchodní bariéry, a protlačují demokratické reformy, se utvářely roky, ale donedávna se o nich pochybovalo, jelikož Moskva jim oponovala. Rusko, které v březnu anektovalo ukrajinský region Krym, uvedlo, že by mohlo proti těmto třem zemím přistoupit k odvetě omezením obchodních vazeb.

http://m.us.wsj.com/articles/eu-signs-pacts-with-ukraine-georgia-moldova-1403856293?mobile=yThe

Spojené státy Gruzii, Moldávii a Ukrajině pogratulovaly k podepsání Asociačních dohod a ke zřízení hluboké a důkladné zóny volného obchodu s Evropskou unií.

Tyto dnes podepsané dohody znamenají významný krok směrem k integraci těchto východních partnerských zemí úžeji s Evropskou unií a k realizaci Evropy jednotné, svobodné a mírové.

Není to ale jen o tom, že tyto tři dohody přivádí východní sousedy EU do jednotného trhu a otvírají nové příležitosti pro obchod a pomoc. Moldávie, Gruzie a Ukrajina dnes podepsaly svou připravenost podstoupit důležité ekonomické a právní reformy, které z nich učiní silnější a životaschopnější demokracie.

http://m.state.gov/md228518.htm

“@L0gg0l: U.S GRANTS UKRAINE, GEORGIA, MOLDOVA NON-NATO ALLY STATUS ALLOWING MILITARY HELP – US UDÍLÍ UKRAJINĚ, GRUZII, MOLDÁVII STATUS SPOJENCŮ MIMO NATO, COŽ UMOŽŇUJE VOJENSKOU POMOC

US udílí Ukrajině status spojence mimo NATO

Kyjev 19. července. Kongres Spojených států schválil Zákon o prevenci ruské agrese (RAPA) z roku 2014, který udílí Ukrajině spolu s Moldávií a Gruzií významný status spojence mimo NATO. Tato legislativa dává pravomoci k transferu vojenské pomoci Ukrajině, včetně protitankových a protileteckých zbraní a malých zbraní na základě hodnocení potřeb a schopností Ukrajinských ozbrojených sil, píše se v dokumentu. Rovněž podněcuje US vládu, aby s Ukrajinou sdílena zpravodajské poznatky.

Tento zákon byl předložen expertní komisi a přijat US Kongresem během dvou čtení 17. července. Tato legislativa požaduje zvýšení interakcí s US Ozbrojenými silami a na bezpečnostní pomoci NATO pro Ukrajinu, Ázerbajdžán, Gruzii, Moldávii, i pro post-jugoslávské republiky Bosna a Herzegovina, Chorvatsko, Kosovo, Makedonie a Srbsko.

RAPA navíc povzbuzuje US Agenturu pro mezinárodní rozvoj (USAID), Obchodní a rozvojovou agenturu a Korporaci zámořských soukromých investic (OPIC), Skupinu Světové banky a Evropskou banku pro rekonstrukci a rozvoj (EBRD), aby zařizovaly a podporovaly pro Ukrajinu, Gruzii a Moldávii pomoc ohledně těžby zásob zemního plynu a ropy stejně jako pro posílení rozvoje alternativních energetických zdrojů.

Tento dokument konkrétně omezuje aktivity federálních institucí, které jsou zaměřené na uznání a podporu anexe Krymu Ruskou federací. RAPA schvaluje rozvoj demokratických institucí, nezávislých médií, vládních a nevládních organizací stejně jako vzdělávání a kulturní výměny na území postsovětských republik.

Vláda Spojených států už mnohokrát projevila obavy kvůli rostoucímu vojenskému napětí mezi Ukrajinou a Ruskem; avšak žádné známky zmírnění krize nebyly během uplynulého měsíce pozorovány.

http://uacrisis.org/u-s-grants-ukraine-non-nato-ally-status/

Gruzie, Ukrajina a Moldávie by mohly získat status US spojenců

US Kongres schválil předlohu zákona, podle nějž by Moldávie, Ukrajina Gruzie mohly získat status spojenců US i bez členství v NATO.

Moldavský televizní kanál TV7 hlásil, že zákon byl předán profilovací komisi, aby byl připraven k přijetí při svém závěrečném čtení.

Tato předloha zákona udílí těmto zemím statut spojence mimo členství v NATO, v němž každá z těchto zemí vyhoví určitým specifickým kritériím pro transfer (nebo potenciální předání) obranných systémů nebo poskytnutí sektorových služeb obraně.

Související:

http://en.cihan.com.tr/news/Georgia-Ukraine-and-Moldova-can-obtain-U-S-ally-status_6552-CHMTUwNjU1Mi80

US Kongres poskytuje Ukrajině, Gruzii a Moldávii podporu, aby získaly status významného spojence mimo NATO

http://www.messenger.com.ge/issues/3161_july_18_2014/3161_ani.html

July 20th, 2014
Zdroj:http://investmentwatchblog.com/u-s-grants-ukraine-georgia-moldova-non-nato-ally-status-allowing-military-help-one-step-closer-to-ww3/
2 Komentářů k Spojené státy udělily Ukrajině, Gruzii a Moldavsku status spojenců mimo NATO umožňující vojenskou pomoc – o krok blíž k 3. sv. válce

  1. gojjim naches napsal:

    je tu ještě jakási VYŠŠÍ MOC...co drcne do specifické bábovičky https://www.youtube.com/watch?v=z2Psbj7YUxA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!