Nenápadná, ale účinná odpověď na sankce proti Rusku

РосселхознадзорV Rusku vznikl nový typ „vojska“ (Rosselchoznadzor), přijalo totiž výzvu Západu a zahájilo odvážný boj na domácím i zahraničním trhu. A tyto odpovědi jsou takového druhu, že na ně Západ nemůže přímo reagovat. Jak bylo nedávno správně poznamenáno, Evropa a USA použily otevřeného nátlaku-sankcí, přímo pokládajíce zákazy. Rusko to na rozdíl od nich vzalo jinak, cestou tichého neohlášeného útoku.

Nejdříve byly postiženy ty nejaktivnější země, což je Ukrajina, Polsko, pobaltské země a USA. Pro „bratrskou zemi“ bylo uvaleno clo na kdeco: kov, chemikálie, potraviny a tak dále a nezapomnělo se ani na žárovky a náprstky. A to vše ozdobeno vývěskou „některé ukrajinské zboží“... Společně s „některými změnami v oblasti cla“ to pak znamená křížek nad obchodováním s Ukrajinou.

Následně utrpěli západní dodavatelé produktů. Velmi rychle začala hledat hygienicko-epidemiologická služba škůdce v dodávkách od „Škůdců“. A našla! Spěšně zabušila razítka do hlavičkového papíru s velkým nápisem „ZAKÁZÁNO“. Přitom - samozřejmě zcela náhodou - byly postiženy skupiny zboží, které tvoří značnou část exportních dodávek z rusofóbních zemí.

Ale to není všechno. Pro širokou veřejnost tiše a nepozorovaně mění Rusko požadavky a normy pro různé výrobky. To znamená, že exportéři už nyní čelí zvyšujícím se celním barierám. Ale ani to ještě není všechno, jak se říká v reklamě. „Shodou okolností“ i Čína odmítla některé dodávky, například americkou kukuřici, a to byl jeden z největších dovozců! A hádejte, odkud plánují dovážet náhradu? No nevěřili byste, v Rusku!

Říká se, že k tomuto kroku čínskou vládu přivedlo veřejné mínění, nu, třeba uslyšela „hlas lidu“. Ostatní země, které podporují sankce proti Rusku i v politice, také nezůstaly stranou působení „podivných“náhod... Zajímavý moment - Polsko a Litva si šly ztěžovat k WTO (oni jsou Evropané), ale hygienická karanténa a zákaz GMO – to není materiál pro disputace politiků a advokátů, a tak jen rozhodili rukama a podrobili se... A Litva, ta ztratila až 40 % příjmů z vývozu mlíčka do Ruska, „bez hluku a prachu“. Bez hlasitých prohlášení a „antikonstruktivních sankcí“. Objevují se nové požadavky na produkty rybolovu a pobaltské šproty pravděpodobně také už neuvidíme...

Na vnitřním trhu začal boj s „fast foody“. První přišel pod ruku McDonlds, pýcha a sláva amerického národa. Nový druh „vojska“ mazaně začal neohlášené inspekce a našel kupu porušení. Rosselchoznadzor zapojil různé dietology a lékaře. (Mnozí obyvatelé položili odůvodněnou otázku – a kam že jste se to dříve dívali, proč jste mlčeli?! „Tomuto problému, který tu byl vždy, nebylo věnováno dost pozornosti“... Nakonec jsme ale, jak vidíte, věnovali a jsme rádi.

Během této akce „proti americké společnosti“došlo k příznačné události. V USA americká media začala vykřikovat o „ruské podlosti“ ve vztahu k McDonalds, ale kdosi tam vypustil informaci o tom, že 70 % amerických hasičů trpí obezitou a viní z toho „fast food“. V proudu následných hysterických výkřiků a dokazování neviny... ruské události prošly téměř bez povšimnutí. Je možné, že to je jen náhoda, ale možná...

Dnes pod bdělé oko Rosselchoznadzoru padly sítě restaurací KFC a Burger King. A už na „chrtích nožkách gazel“ probíhají prověrky po celé zemi... Pokud se někomu zdá, že to je méně významná akce, tak to vysvětlím: výsledkem takových prověrek je buď zavření celé sítě, nebo nutnost přejít na jiné produkty, což udělal McDonalds, který zatím provedl změnu v nabídce zeleniny, sýrů a uzenin. Ale ziskovost sítí „fast food“ je založena na levných produktech a ne na kvalitě. A tak v současné době mají tyto sítě velké náklady, protože vysoce kvalitní suroviny jsou mnohem dražší a navíc jsou restaurace nuceny je masově vyhazovat do odpadků, protože nepřetržitý hygienický dohled jim nedovolí je znova použít nebo je přesunout do skupiny s „prodlouženou trvanlivostí“.

Započal se také tvrdý tlak na zahraniční obchodní řetězce. Za zvláštní zmínku stojí, že všechny tyto akce ruských orgánů dohledu a celníků jsou absolutně zákonné, v souladu s právem ruským i mezinárodním a jsou NEPOPIRATELNÉ. A kromě toho všeho přinášejí velké škody na imidž s politickým nádechem, což je dnes velmi důležité.

Vztahy s EU vyžadují speciální odstavec. „Evropa je zcela závislá na Rusku“. Hodně se mluvilo o tlaku evropských průmyslníků na své vlády. Že prý politiky „sežerou“! Jejich efektivnost se ale ukázala pochybná, a to navzdory tvrzení mnohých analytiků. Evropské společnosti jsou ve skutečnosti pod značným tlakem ze strany státních orgánů a nemůžou ani špitnout. Tento protest tedy nemá žádný efekt. Rusko však jejich námitky uměle zesiluje. Nafukuje se celosvětově možná zpětná škoda ze sankcí, podporuje se zhroucení trhu, skupiny protestujících průmyslníků získávají bonusy a jejich soupeři - houby s octem. A co je nejdůležitější - bezperspektivnost a vzájemnost sankcí přenášející se na obyvatelstvo zejména malých a problémových zemí EU, tyto námitky posiluje.

Koneckonců krize evropského trhu způsobená sankcemi ani náhodou nebude tak kritická, jak nás „zvrchu“ ujišťují média. Stejně jako v Rusku to bude mít vliv jen na některé sektory. Ale názor, že „se budeme mít daleko hůř“, začíná v Evropě získávat půdu. Vytvoření rezervní banky na pozadí hradby BRICS a možnost zavedení nové jednotné měny pozici EU poněkud oslabilo.

Zatím ještě nejsou žádné skutečné předpoklady pro kolaps Evropské unie. Ale úvahy analytiků o takovém vývoji jsou už v plném proudu... Je přirozeně třeba předpokládat, že je to prováděno uměle. Kým? Is fecit cui prodest (pachatelem je ten, v čí prospěch se to děje)! Ti, kdo z toho obviňují Rusko, zřejmě nejsou daleko od pravdy. Vždyť možný rozpad EU má spojitost s konfrontací s Ruskem... Bylo by naivní se domnívat, že Rusko používá jen poctivé a otevřené metody. Ve hře je plynové vydírání, úplatkářství, ekonomické podrazy, manipulace na burze, tajné dohody, dezinformace a panika a ostatní „vůbec ne“ a „ne tak docela“, gentlemanské způsoby... vždyť samotné sankce jsou jen slovy napsanými na papíře, rozhodující je otázka jejich plnění!

Důležitý je fakt, že Rusko je právním nástupcem SSSR, což mu dodává hmatatelných bodů na poli mezinárodní prestiže. Mnoho lidí na světě přenáší pojem „nepřítel USA“ výhradně na ně. A země bývalého socialistického sektoru poté, co ochutnaly „západní demokracii“, začínají hledat alternativu.

Navíc za zády Ruska lstivě pokukuje Asie a zoufale se lepí Latinská Amerika a Jižní Afrika. V těchto regionech Spojené státy katastroficky rychle ztrácejí vliv, Obamovy výlety jsou toho přímým důkazem.

A to je obrovský trh a peníze do něj investované se v budoucnu určitě vyplatí. Doba je vybrána mimořádně dobře. Veřejné mínění a ekonomická a politická situace tomu napomáhají. Dnes totiž při pokusu o neúspěšný tlak na Rusko nastal důležitý moment – Rusko bylo k takovému obratu událostí připraveno, a proto sankce stály... za starou belu. Anebo třeba nebylo připraveno, ale vládne solidní mírou zabezpečení.

Rusko šlo na východ. Velmi dlouho nám s pohrdáním tvrdili, že jsme Asie. A Rusové s tím nakonec souhlasili a odešli ke „krajanům“. Ale obstojí „civilizovaný“ svět s touto Asií v ekonomickém boji? Brzy uvidíme... Je dokonce možné, že se i dobře pobavíme...

V Rusku vznikl nový druh vojska, přijalo totiž výzvu Západu a zahájilo odvážný boj na domácím i zahraničním trhu...

Zdroj:

http://novorus.info/news/analytics/26201-v-rossii-poyavilsya-novyy-rod-voysk-ona-prinyala-vyzov-zapada-i-otkryla-boevye-deystviya-na-vnutrennem-i-na-vneshnem-rynke.html

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!