Bojovníci Doněcké národní republiky získali unikátní zbraň

Vítězstvím nad ukrajinskými vojsky v Jižním kotli se domobrancům povedlo zabrat silnou zbraň SAU 2S3 „Akacija“ – samohybné dělo. Výjimečnost této zbraně je v tom, že s její pomocí je možné vystřelovat prakticky všechny typy munice – reaktivní, chemické a dokonce jaderné.

Dělo způsobuje děsivé ztráty a disponuje obrovskou silou. Dělo je zakázáno několika mezinárodními smlouvami. Právě takovými děly se ukrajinská armáda chystala odstřelovat města Donbasu, potom co by dostala pod kontrolu hranici.

Je známo, že po dohodě byli z „Jižního kotle“ odvezeny těžce ranění bojovníci 79. a 28. brigády. Domobrancům bylo předáno několik dělostřeleckých systémů, raketomety, protiletadlové komplexy „OSA“ a také 15 kusů vojenské techniky.

Kromě toho, za podmínek garantovaného přežití zbývajícího personálního složení ukrajinských jednotek, vedení domobrany byla poskytnuta přesvědčivá informace o účasti západních zemí v občanské válce na Ukrajině. Konkrétně domobrancům předali zahraniční žoldáky a instruktory, dříve zajaté ukrajinskou armádou.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20140810/1010120391.html
11 Komentářů k Bojovníci Doněcké národní republiky získali unikátní zbraň

 1. Vlado 48 napsal:

  Je to marné, žádné zprávy ani důkazy o zahraničních žoldácích a instruktorech se do našich demokratických nezávislých státních ani soukromých sdělovacích prostředků nedostanou, jedině s dodatkem PRÝ. A to ještě sporadicky a omylem.

 2. Filip napsal:

  Len tak ďalej :)

 3. dodo napsal:

  Možno to doviezli súdruhovia z Krymu. Ruská (pardón Sovietska) demagógia je dokonalá.

  • Kolko 450 eur za tieto blbosty dodko napis aj ja potrebujem zvatsit prijem.

  • Peter napsal:

   Trepeš hlúposti. A dúfam, že to vieš, lebo inak sa na ten Tvoj dokonale vymytý mozoček už žiadna demagógia nenalepí… Len sa obávam, že už ani nič normálne nie …

  • krysar napsal:

   Koukám, že ještě žiješ v 80tých letech, neb komunismus již v rusku padnul v 90tých letech a nevzdělanče div se, demokracie v rusku je daleko přímější, než v US, které zavádějí totalitní diktaturu s výrazným omezením svodob občanů.

  • Petr napsal:

   Demagógia je v tom, že je to zakázaná zbraň. Ten papír od sušenýho mlíka, či co to je, americké provenience je myslím dostatečný důkaz, že to z Ruska nedojelo, ani to není ze skladů na východě Ukrajiny, čili je to čerstvý úlovek. Pokud to ovšem není velice mazaná demagogie, že by Rusové do tanků, který strkaj povstalcům přes hranice, dávali obaly od americkýho zboží. Proto asi na ně na západě vymysleli ty sankce, aby k americkýmu zboží neměli přístup a nemohli demagogovat ;)

  • svědomí napsal:

   Kde jsi přišel k tomu nicku? dodo zmizel z fór už před léty a rozhodně nebyl Slovák a rozhodně stál na druhé straně barikády než jsi ty. Tak mu nedělej ostudu tím svým falešným nickem.

 4. Otto napsal:

  História nepozná armádu, ktorá by raz a navždy porazila smradľavého , ožratého, prefajčeného, negramotného, neveriaceho….ruského vojaka, bojovníka , separatistu, domobrancu ako to každému vyhovuje. Je dobré, že Rusko na svojich Rusov za hranicami nezabúda, robia tak aj Maďari, aj Amíci, teda to že ich podporujú je len čisté a správne vlastenectvo. Aj Amerika uznáva vlastenectvo, v jeho mene sa točia stovky vypatlaných amerických filmov, kde často jeden americký hrdina s dvoma beretami zachráni svet pred ruskou mafiou a podobné kraviny…Ostatné národy im to môžu Rusku závidieť.

 5. vilo napsal:

  je to obratná, živá hufnica, a páli aj okrídlené rakety. Akácija je super!
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6PZnWtZU870

 6. Vlado 48 napsal:

  Pojmenoval ses správně, jeden z českých názvů pro doda byl blboun nejapný. A sedí dokonale.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!