Čína začíná s přímými prodeji ovoce a zeleniny do Ruska

I přes protlačovaný mem médií mainstreamu, že Rusko začíná být díky Západním sankcím ‚izolované‘ od zbytku světa, to vypadá, že si našli pár nových ‚starých‘ přátel, aby se s nimi odizolovali. V patách ruskému zákazu dovozu potravinářských produktů z minulého týdne, oznámili ruští a čínští činitelé dohodu, že Čína začne dodávat přímo do Ruska ovoce a zeleninu přes speciální logistická centra na ruském dálném východě.

Je pozoruhodné, že tento týden jsme viděli, jak ruský HDP poráží konsensus očekávání, vzestup rublu a poskočení akcií vzhůru, zatímco německé indexy důvěry se potopily – nemohli bychom to snad nazvat výbuchem do tváře?

Jak hlásí RT

Čína začne s prodejem ovoce a zeleniny přímo do Ruska a společnost Baorong k tomu plánuje zřídit na hranicích s Ruskem speciální logistická centra v Dongningu na ruském Dálném východě.

70 000 čtverečních metrů prodejních ploch a 30 000 čtverečních metrů skladů vybavených chladícím a dalším zařízením bude umístěných ve speciální celní zóně hraničního přechodu, cituje ITAR-TASS šéfovou Asociace aplikované ekonomie v Heiloungjiangu v provincii Zhang Chunjiao.

„Přímý vývoz ovoce a zeleniny do Ruska bude organizován odsud,“ řekla.

Postavit to bude stát $9,7 milionu dolarů. Čas na celní odbavení se sníží a nebude zapotřebí dvojitých kontrol nákladu kvůli video-dohledu ve skladu.

I čínská společnost Dili má v úmyslu do konce roku 2014 vytvořit podobnou hraniční obchodní zónu, dodala Zhang Chunjiao.

Toto oznámení přišlo poté, co Rusko minulý týden zavedlo 1 roční zákaz na dovozy některých zemědělských produktů z EU, US, Austrálie, Kanady a Norska. Pokud to vydrží, mohlo by to členy Evropské unie stát $16 miliard, odhaduje Vygaudas Usackas, velvyslanec EU v Rusku.

*  *  *

Předpokládáme, že platby za tyto dovozy budou v rublech nebo v renminbi… ne v US dolarech.

*  *  *

Jak jsme uvedli minulý týden, existují dobré důvody, proč tyto nové sankce Evropu dost zdrtí; kdo ale utrpí nejvíce?

Členské státy EU si už stěžovaly, že jejich ekonomiky budou tvrdě postiženy s tím, že Německo a Polsko přijdou o nejvíce obchodů s Ruskem a baltické státy – Litva, Lotyšsko a Estonsko – zažijí velice prudký propad HDP.

 

 

Účinek na US bude velice omezený, jelikož zemědělské exporty do Ruska jsou asi jedna desetina procenta celkového hrubého domácího produktu US, uvádí US ministerstvo zemědělství.

US export potravin do Ruska v roce 2013 obnášel méně než 1 procento celkových zemědělských exportů země, sdělilo RIA Novosti US ministerstvo zemědělství, Ruské exporty na trhy US a Evropy jsou 13 procent jeho HDP. V roce 2013 vyvezly US do Ruska potraviny za $1,3 miliardy, z nichž asi čtvrtina byly drůbežářské produkty.

*  *  *

Dále snad ve snaze neztrapnit se, EU nebude Čínu žádat, aby se zdržela podpory Ruska:

Evropská unie už neplánuje žádat četné státy, zvláště Čínu, aby se zdržely nahrazování zakázaných evropských potravinářských produktů na ruském trhu, řekl v úterý RIA Novosti zdroj blízký vedení EU.

„O tom nejsou žádné konkrétní plány,“ řekl tento činitel, když odpovídal na otázky, zda EU požádá Čínu a některé další země, aby na ruském trhu nenahrazovaly zakázané zemědělské a potravinářské produkty z Evropy svým vlastním zbožím.

Předchozí mediální zprávy naznačovaly, že Evropská unie plánovala přesvědčit Brazílii, Chile, a další latinskoamerické státy, aby do Ruska neexportovaly své potravinářské produkty. Říkávalo se, že EU očekává, že tyto země nezneužijí výhod z embarga na evropské produkty.

*  *  *

Takže to vypadá, že US sankce zažehly výbuch do tváře Evropě… jak dlouho to potrvá, než Washington zase zjistí, že je sám?

*  *  *

Více od-izolování?

 • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE EGYPT JE PŘIPRAVEN ZNAČNĚ ZVEDNOU EXPORT POTRAVIN DO RUSKA
 • EGYPT STUDUJE ZÓNU VOLNÉO OBCHODU S CELNÍ UNIÍ VEDENOU RUSKEM: PUTIN
 • RUSKO USILUJE O ZDVOJNÁSOBENÍ DOVOZŮ EGYPTSKÝCH POTRAVIN, ŘÍKÁ FEDOROV
 • FEDOROV Z RUSKA ŘÍKÁ, ŽE EGYPT DODAL POTRAVINY ZA $460 MILIONŮ BĚHEM 1 HODINY

Vyšlo na Reformy.cz

Submitted by Tyler Durden on 08/12/2014 11:04 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-12/isolation-china-begins-direct-sales-fruit-vegetables-russia
7 Komentářů k Čína začíná s přímými prodeji ovoce a zeleniny do Ruska

 1. komtesa napsal:

  Skoro slysim ze ‚slavneho EU‘ hlasite beeeeeee, co nam to Rusko provedlo! Mam dojem, ze evropsti politici jsou na velice nizke inteligencni urovni, kdyz si nedokazali spocitat nasledky sankci na Rusko. Co to je za vedeni, kdyz jedine co ony politicke figurky dokazou v tak rekordni dobe, nez podrezat si vetev pod vlastnim zadkem!

  • PAVEL napsal:

   Proste primitivove no.

  • Heva napsal:

   Máte pravdu,ale…..
   Koho to zajímá,že lidé nebudou prodávat,tedy ani vyrábět a budou propuštěni.Ty co nařídili sankce ať z USA,nebo EU o práci nepřijdou,ani o své jisté,tak proč by měli přemýšlet!

 2. Contumax napsal:

  Ďábel jim zastřel oči aby neviděli a aby nepoznali pravdu a pravda osvobozuje…

  • henryho napsal:

   přesně to mě napadá když se dívám na našeho premiéra p. Sobotku :-D
   v tom jeho „přihlouplém“ výrazu je ale víc, jednak je školenej a je moravák, tož je teda i vychcanej :-D, myslím to upřímě :))))

   psal jsem mu že mu přeju ať ho to nesemele, von ten Zvorálek zhnědl :))

 3. hartakos medved napsal:

  Contumax,bol to ami.diabol,a jeho europsky certi..

 4. henryho napsal:

  nenechte se mýlit :)) jde to dle plánu…..eu nemůže přijít před mikrofon a číct ameriko jsi zlá a mi už tě nemáme rádi…..svět je ne-kompromisně propojen, tímto vývojem se propojuje dááál,
  evropa je evropa , musí se to vycukat,aby nebyla ta debilní velká válka (jako by již řadu let neprobíhala příprava po celým světě)
  protichůdná vyjadření od ssa, evropy, svaté země (cia, mosad……….- brick rusko čína indie brazilie ………………………. budou značně
  budoucnost , tedy v řeci kapitálu , růst hdp či hrubé národní štěstí, např. Nepál je ve spolupráci kooperaci win-win
  http://search.seznam.cz/?q=win-win&sourceid=szn-HP

  taky je zde silně reálný vliv transformace země a tedy lidí a všeho živého s ní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!