Ukrajina zablokovala ruský humanitární konvoj a obvinila Kreml z posílání „zamaskovaného vojenského vybavení“

Netrvalo to skoro žádný čas od oznámení ohromného ruského humanitárního konvoje o 300 vozidlech určeného k ulehčení krize na východní Ukrajině, než už dojel, což mnohé správně vedlo k domněnce, že operace se plánovala týdny dopředu.

Konvoj náklaďáků vyrazil z Alabina u Moskvy (RIA).

Ruská televize ukázala, jak se pomoc nakládá do kamionů.

Avšak když ty náklaďáky přijely z místa jihozápadně od Moskvy a mají vjet na území Ukrajiny přes celní odbavení v regionu Charkov, tak to podle bývalého ukrajinského presidenta Leonida Kučmy začalo mít háček: Ukrajina, která před tím vstup ruského konvoje do země posvětila, to už cítí jinak, a oznámila, že konvoji v jeho současném stavu nedovolí vjezd.

 • UKRAJINA RUSKÉMU KONVOJI S POMOCÍ VSTUP NEDOVOLÍ, ŘEKL ČALIJ

Jak dnes ráno řekl mluvčí bezpečnostní rady Andrij Lysenko, konvoj by měl přejet přes pohraniční přechod pod kontrolou vlády, a doprovázet by ho měli činitelé Červeného kříže. Jak dodává BBC, tak o tom, co byla před tím operace, která má zelenou, jen za podmínek, že to povede Červený kříž, teď Lysenko řekl, že Ukrajina má tři podmínky k přijetí této pomoci:

 • Mělo by to projet přes hraniční přechod kontrolovaný ukrajinskou vládní pohraniční stáží.
 • Měl by být doprovázen zástupci Červeného kříže.
 • Měla by být provedena rozhodnutí o odeslaných množstvích, jejich místech určení a o trasách.

Lysenko dále dodal, že konvoj o 280 náklaďácích vyslaný ve čtvrtek „neprošel certifikací ICRC.“

Další ukrajinský činitel Valerij Čalij řekl, že Ukrajina by neměl dovolit přístup konvoji doprovázenému ruskými vojsky nebo ministerstvem nouzových záležitostí.

David Stern z BBC v ukrajinském hlavním městě Kyjevě řekl, že v ukrajinské vládě došlo v reakci na zprávy o konvoji k určitému zmatku, s poukazem na to, že ji to překvapilo. Nic na tom ale překvapivého není.

Presidentův pomocník Valerij Čalij řekl, že Kyjev chce, aby se celý náklad na hranicích vyložil a přeložil na vozidla Červeného kříže.

„Nedovolíme žádnou eskortu z ruského ministerstva nouzových situací nebo z ruských vojsk,“ řekl. „Ukrajina za tuto proceduru sama převezme odpovědnost.“

Lysenko podle RT tvrdil, že konvoj se skládá z přelakovaných vojenských náklaďáků a doprovází ho protiletecký systém S-300, jak uvádí tisková agentura Ukrajinských národních zpráv.

Nijak nerozváděl, proč by mělo Rusko zapotřebí posílat systém, jehož účelem je chránit klíčové strategické pozice před nepřátelskými letadly a raketami, ale je nepoužitelný k ochraně vozidel konvoje za jízdy.

Mezi tím zmatek roste: Červený kříž řekl, že jej Moskva informovala, že konvoj byl odeslán, ale ještě neobdržel podrobný seznam dodávek a plány distribuce.

„Situace se mění z hodiny na hodinu a zrovna teď nejsme v pozici, kdy bychom už mohli poskytnout další podrobnosti o tom, jak by ta operace mohla proběhnout,“ řekla RT mluvčí ICRC Anastasija Isjuk.

Před tím už Moskva řekla, že humanitární misi odsouhlasily všechny dotčené strany. Rusko poslalo 2000 tun pomoci Ukrajině včetně potravin, léků, spacích pytlů a elektrocentrál.

Netřeba říkat, že to si teď Ukrajina nemyslí: Kyjev před tím Moskvu obvinil, že zkouší provádět na Ukrajinu kradmou invazi pod pláštíkem humanitární pomoci s tvrzením, že ruští vojáci se budou předvádět jako strážci konvoje, zatímco budou ve skutečnosti pověřeni zahájením ofenzivy. A titulek z Bloomberg:

 • LYSENKO ŘÍKÁ, ŽE RUSKO POD PLÁŠTÍKEM KONVOJE S POMOCÍ POSÍLÁ VOJENSKÉ VYBAVENÍ

Takže, co se bude dít odteďka dále, je nejasné, ač můžeme bezpečně říci, že osud algoritmů k řízení BTFD trhů dnes leží v rukou 280 čerstvě na bílo nalakovaných náklaďáků.

Submitted by Tyler Durden on 08/12/2014 08:03 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-12/ukraine-blocks-russian-humanitarian-convoy-accuses-kremlin-sending-disguised-militar
18 Komentářů k Ukrajina zablokovala ruský humanitární konvoj a obvinila Kreml z posílání „zamaskovaného vojenského vybavení“

 1. PAVEL napsal:

  Takhle to akorat ukradnou ukrajinsky fasouni.:-(

 2. pepan napsal:

  zasrani fašounský

 3. Thomas napsal:

  Stejně tam poloprimitivní Rusové chtěli dostat zbraně.
  Strašně moc doufám že se najde dobrodinec v blízkosti Putlera kterej ho odstřelí jak prašivýho psa.

  • Kluk napsal:

   …aby neodstřelil někdo dřív tebe Joudo jeden!

  • komtesa napsal:

   Poslys Thomasi, nepatris ty nahodou do blazince? Ty si skutecne myslis, ze se Rusko trese na fyzickou valku jako US a Ukrajina? Rusko to nema vubec zapotrebi, protoze vede ‚valku‘ na vyssi a efektivnejsi urovni, urovni v ekonomicke sfere. Obavam se, ze to ti tvi imperialisticti kamaradi projedou na plne care. A nauc se spravne kopirovat jmena. Takze, ne Putler ale PUTIN, Thomasi,
   Vladimir Vladimirovic P U T I N!

  • skazde napsal:

   jak vidno, poloprimitiv jako je Thomas se nezapře…

 4. Donbas napsal:

  K tomu idiotovi nereagujte je to nasadený provokatér bez svedomia,ak by mal svedomie tak nebude očierňovať Rusov už len preto,že aj za jeho slobodu položilo svoj život skoro 130 000 sovietskych vojakov pri oslobodzovaní našej krásnej Československej vlasti.Teraz k téme:To že na východe Ukrajiny je páchaná genocída niet pochyb,prečo západ namiesto let.dodávok zbraní Kyjevu nepošle jedlo obyvateľom východu?Ak bude vojna a mobilizácia,prvý prebehnem k Rusom,nech ma aj zastrelia ale za ten satanský západ proti vlastnej slovanskej krvi bojovať nebudem.

 5. mikro napsal:

  …na mentálně postiženého promitiva,Tomase- nereagujte! Je to 15-ti letý puberťák z Prahy Smíchova.

 6. mikro napsal:

  …na mentálně postiženého promitiva,Tomase- nereagujte! Je to 15-ti letý puberťák z Prahy Smíchova.

 7. pavel napsal:

  Tomas? Není to náhodou nějaký mladíček s vymytým mozkem naší slavnou školskou propagandou, moc bych za to nedal.Jinak vývoj na UK už je neudržitelný i pro fašounská média SSA EU.Začíná se jim to hroutit.Lidé se nesmí dát,jinak nás čeká 3WWW.

 8. Deratizér napsal:

  Vsadím boty, že začnou šířit zprávy, že v pytlích s kroupami se našli granáty. Bude to doloženo fotkami a nastane další kolo obviňování. Vsadíte se?

  • Thomas napsal:

   Ruští nácci tam určitě chtěli dostat zbraně. To je už ruská mentalita. Je to primitivní, agresivní a po válce bažící národ. Pryč od Ruska!!! Vždycky tam odcaď přišlo zlo.

   • Zed napsal:

    Chvíli se neozval Antiputtler. Až jsem si říkal, že něco není v pořádku. Konečně Thomas. Nejspíš přímo z SSA ambasády v Praze, nebo jimi dobře placený.

 9. Definitiva napsal:

  Genocída za každú cenu. To aby Rusi odovzdali tovar na hranici s Ukrajinou a boh je svedok, že ruská pomoc skončí u ukrajinského vojska, ktoré pácha genocídu Rusov na Ukrajine.

  Darmo, chazar je chazar, podvádzali a kradli, odkedy Chazarský kaganát vznikol, ideológ Kaganovič vládol Rusku až do svojho zatknutia maršalom Žukovom a podvádzajú a kradnú dodnes, aj keď ich Rusi vyhnali do sveta a budú do robiť úpo celé veky. Moc bohov – genetiku nezmeníš.

 10. skazde napsal:

  Jaceňuk to už prohrál, lidé na ukrajině ví, že humanitární konvoj nebyl vpuštěn na ukrajinu, poštval si tak další ukrajince proti nelegitimní vládě. A pokud tvrdí, že věci přebere ukrajina, bych se divil, že na to humanitární konvoj přistoupí, jelikož se na Ukrajině vše dřív rozkrade, .. Uvidíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!