Skutečné ztráty ukrajinské armády – okolo 10.000 karatelů

Masové hroby ukrajinských vojáků, které se nacházejí na celém území jihovýchodní Ukrajiny, potvrzují, že Kyjev skutečný rozsah svých porážek na Donbasu skrývá. Předseda Všekrymského hnutí „Russkoe věče“ a vedoucí informačního centra „Jihovýchodní fronty“ Konstantin Knyrik hovořil v interview pro „Vojenský přehled“ o skutečných ztrátách ukrajinské armády a také o tom, pro koho je výhodná provokace s Boeingem.

Otázka: Je známo, že v jedné vodní nádrži Záporožské oblasti byly objeveny masové hroby ukrajinských vojáků. Byla takováto pohřebiště nalezena i v jiných oblastech? Jak hodně kyjevská junta snižuje počet vojenských ztrát?

Konstantin Knyrik: Kyjevská junta záměrně své ztráty utajuje. Přitom v této chvíli na její straně už zahynulo okolo 10.000 lidí. Kromě Záporožské oblasti byly takovéto hromadné hroby nalezeny ve vodojemech blízko Slavjanska v  době, kdy se tam bojovalo. Také jsou informace o systematických odběrech orgánů a jejich prodeji do zahraničí. Tím pádem mrtvoly „dárců“ budou také někde schované.

Otázka: Mohou spolu s uprchlíky pronikat na teritorium Ruska také diverzní skupiny?

Konstantin Knyrik: Uskutečnění takových akcí je samozřejmě možné. Mimo jiné je to spojeno s tím, že z ruské strany není žádný jasný předpis, komu dát status běžence. Zvlášť podivné je, že do Ruska utíká velké množství zdravých silných mužů. Spolu s nimi je skutečně možné pronikání podvratných skupin.

Otázka: Je možné, že situace s boeingem byla falešnou stopou – protože domobrana byla tím nucena sem přemístit značnou část svých sil kvůli ochraně území havárie?

Konstantin Knyrik: Je jasné, že to byla provokace. Vpodstatě není důležité, kdo je viníkem. Zákazníky této provokace jsou s největší pravděpodobností lidé, kteří jsou zvyklí vytvářet všude po světě chaos a díky tomu řídit – o čemž se obvykle mluví v souvislosti s USA. A je přirozené předpokládat, že právě tato strana se podílela na zničení boeingu, protože tím získá určité výhody.

Tato provokace byla realizována právě v době, kdy se situace začala stabilizovat, protože Evropa byla nakloněna rozhovorům s domobranou v podobě telemostu, a kdy se odmítla zúčastnit sankcí USA. V této situaci byl uskutečněn typický tah – uskutečnění provokace, s kterou se ještě dlouho budou zabývat kriminalisté a zúčastněné strany.

Otázka: Jaké verze se drží domobrana vzhledem k blízkosti informací – boeing byl sestřelen PVO BUK ukrajinské armády, nebo byl sestřelen ukrajinským letadlem?

Konstantin Knyrik: V současné době existují pouze dvě verze, a diskutovat o nich, dokud probíhá vyšetřování, je obtížné. Ale právě domobrana má všechny podmínky k tomu, aby vyšetřování proběhlo co nejobjektivněji. I přes překážky kyjevské junty se malajští experti dostali na místo katastrofy a od domobrany dostali „černé skříňky“. Byly splněny všechny nutné podmínky pro provedení objektivního vyšetřování. A před jeho ukončením by byla obhajoba kterékoliv verze jen spekulací.

Otázka: Jaký je důvod odchodu domobrany z některých měst Donbasu? Existují objektivní vojenské možnosti domobrany k udržení Doněcka a Luhanska?

Konstantin Knyrik: Vojenská situace je těžká. S bolestí v srdci přijímáme smutné zprávy, ale přitom často vynecháváme informace o vojenských úspěších domobrany. Zmíněný ústup byl zapříčiněn nedostatkem těžkých zbraní. Pěchotu ukrajinská armáda prakticky nepoužívá – karatelé používají především tanky a dělostřelectvo. A když tanky, Grady a minomety provádějí masívní ostřelování civilních objektů, hynou pokojní obyvatelé. Velení domobrany se takto rozhodlo proto, aby byl maximálně chráněn civilní sektor. Kromě toho bojovat proti tankům pouze s ručními střelnými zbraněmi – a tak se vyvinula situace v některých lokalitách – je prakticky nemožné. Především z těchto příčin bylo rozhodnuto o odchodu domobrany.

Další vývoj situace bude záviset na taktice, kterou zvolí ukrajinští karatelé a způsobech vzdorování jejich působení. Pokud i nadále budou ničit města a pustošit infrastrukturu, celý Donbas se stane zónou humanitární katastrofy.

Je příznačné, že mezinárodní společenství věnuje málo pozornosti bezpráví, které karatelé způsobují. V každém případě budou opolčenci města držet tak dlouho, dokud jim síly budou stačit.
4 Komentářů k Skutečné ztráty ukrajinské armády – okolo 10.000 karatelů

 1. Jarda napsal:

  „Zákazníky této provokace jsou s největší pravděpodobností lidé, kteří jsou zvyklí vytvářet všude po světě chaos a díky tomu řídit“

  Stále čekám, kdy CELÝ SVĚT procitne, vzepře se a začne na tom pomyslném vrcholu pyramidy odstraňovat viníky. Myslím tím vlastníky FEDu, jejich nohsledy a postupně jít dolů.

  Zatím (jak vidíme po celém světě)se to děje obráceně, ale možná už zasvitla jiskřička naděje, viz americké pozdní jaro.

 2. Contumax napsal:

  Jarda
  Byl bych rád, kdyby to tak bylo, jak o tom píšeš ale to se nestane… Né, že bych si to přál ale podívej se pozorným okem kolem sebe…
  Co se má stát, se stane.
  Lidi jsou bezbranný neumí spolupracovat, v rodinách se mezi sebou nesnášejí, jak by se mohli domluvit ???

 3. Jarda napsal:

  Máš pravdu, ta doba je daleko, ale připomněl jsi mi „oko“ na jednodolarové bankovce – na vrcholu té pyramidy – tam je ta příčina a tam se jednoho dne musí začít.

 4. Contumax napsal:

  Jardo máš i nemáš pravdu, každéj spolu rozhodujeme, každéj i ten nejnepatrnější člověk, o chodu tohoto světa ač chceme nebo ne.
  Není to jen vrcholem pyramidy, vždyť jej drží široká základna dole….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!