Eko-totalitáři EU uvalují restrikce na kamínka na dřevo… Vysavače jsou od roku 2017 omezeny na 900 Wattů

Vlezlost Zeleného totalitářství, s jakou se vtírají lidem v Evropě do soukromých životů, je na rychlém postupu. Už letos na podzim nabývají účinnosti nová opatření zaměřená na soukromé domácnosti.

„Myslitelný je i sezónní zákaz kamínek pálících dřevo“

Zaprvé, lidé budou muset brzy poprvé ve své historii dát sbohem jednomu ze svých nejdávnějších přátel: otevřenému ohni. Německé ministerstvo životního prostředí Umweltbudesamt (UBA) přistupuje k přísné regulaci emisí polétavých částeček z pálení dřeva v kamnech a v ohništích.

Presidentka UBA Maria Krautzberger v úterý oznámila, že na rok 2015 plánuje přísnější omezení polétavých částeček v emisích a dokonce zašla až tak daleko, že oznámila: „Teoreticky je myslitelný i sezónní zákaz kamen na dřevo.“

Ty tmavé čáry ukazují polétavé částice v emisích z dopravy, ty nazelenalé čáry ukazují emise různých typů ze spalování dřeva ročně v kilotunách. (Zdroj: UBA)

Paní Krautzberger trvá na tom, že tato opatření jsou nezbytná, protože: „Zdravotní břemeno je pro občany z polétavých částeček a z NO2 příliš ohromné.“ Zpráva UBA konstatuje, že: „Polétavé částice mohou způsobit zápaly v dýchacím ústrojí a zvýšit riziko srdečních záchvatů.“

To je naprosto nehorázný kec. Mluvíme o zákazu základního potěšení výměnou za zdravotní zlepšení, které je statisticky nezměřitelné.

Žiji v Německu přes 20 let a mohu komukoliv říci, že v Německu je vzduch i v městských oblastech standardně krásně svěže čistý. A to bez potřeby vládního útlaku a restrikcí základního potěšení, jakého si lidé z přímého sálavého tepla otevřeného ohně užívali po statisíce let. Zelené potrhlictví se už úplně utrhlo ze řetězu.

Vysavače jsou už omezeny na 1600 wattů.

V roce 2017 ale bude povoleno jen 900 wattů.

Zadruhé, jako kdyby takováto vlezlost nestačila, jde teď EU po vysavačích. Říkají o nich, že nejsou dost energeticky úsporné, a že prostě mrhají energií.

Spolu s četnými mediálními kanály hlásí on-line derfflinger.de, že kdybyste si chtěli koupit výkonnější vysavač, měli byste si pospíšit.

„Počínaje zářím 2014 nabývají účinnosti nové Směrnice EU pro eko-design. V budoucnu budou zapotřebí Energetické štítky EU a plnění přísnějších požadavků na minimální energetickou účinnost. Praktické domácí spotřebiče se přiškrtí a dovolí se jim, aby měly maximální jmenovitý výkon 1600 Wattů. Počínaje zářím 2017 bude povolených jen 900 wattů.“

Připravte se na to, že zakrátko poté si budete podlahu sami ocucávat a olizovat.

Kritici tyhle nové předpisy rozcupovali tvrzením, že to skončí, že lidé budou nakonec muset strávit více času prováděním domácích prací se slaboučkými pomůckami, aby dosáhli stejného výsledku, a tak, jestli se snad opravdu nějaká energie ušetří, což není jisté, bude to za tuto značnou cenu.

Myslíte si, že elektřina je produkt, který si lidé kupují a vlastní, a tudíž by sami měli rozhodovat, jak tohoto produktu použijí. To ale neplatí v Evropě. Nejenže dnes jsou evropští občané nuceni za elektřinu platit neskutečně vysokou cenu, ale teď už se jim i říká, jak a kolik jí smějí použít – a na co.

Vlastnická práva a práva k soukromému majetku rychle erodují.

Vyšlo na Reformy.cz

By P Gosselin on 19. August 2014

Zdroj: http://notrickszone.com/2014/08/19/eu-enviro-totalitarians-impose-restrictions-on-woodstoves-vacuum-cleaners-limited-to-900-watts-in-2017/
20 Komentářů k Eko-totalitáři EU uvalují restrikce na kamínka na dřevo… Vysavače jsou od roku 2017 omezeny na 900 Wattů

 1. flamenco napsal:

  Necháváme si pěkně kálet na hlavu a co teprv naše děti,ty si teprv užijou blaho zaprodaného domova otrokářům.

 2. krysar napsal:

  Proto jsem si nechal poslat vysavač s Chiny, jenž má jmenovitý výkon přes 2kW a celá EU mi může ….., neb beztak je všechna elektronika původem odtamtud. Dokonce pošlou i klasické 100W žárovky, ale to jsem ještě nezkoušel.

 3. Vlado 48 napsal:

  Stále víc lidí říká – zlatí komunisti. A s porovnáním s tím co se tu valí z Bruselu se ani nedivím. A za chvíli nám budou holit hlavy. POVINNĚ!!!

 4. Vlastimil napsal:

  Za komunistů se dělaly vysavače s příkonem 500W a vysávaly normálně. Ale byl bych radši kdyby zakázali noční svícení na reklamy a kostely. Reklamou ani kostelem si nevysaju a žere to mnohem víc než vysavače.

 5. Contumax napsal:

  Žárovky 200 W se normálně prodávají, ale 300 W , ty jsem neviděl dobrý 2 – 3 r.
  Chce to jiný zdroje energie, a žít na venkově, protože město, rovná se past, přeloženo do blízkobudoucích časů, nikdo se z města nedostane ven…

  • flamenco napsal:

   Máte pravdu. Města jsou jak konzumní vězení.

   • Contumax napsal:

    Vy máte sic Flamenco taky pravdu, ale „nešel jste dál“. Města se obsadí polovojenskými zrůdami a nikdo nebude moct vyjít ven… Pročpak asi jsou všude kamery ???
    Co myslíte…. ???

    • flamenco napsal:

     Ano, kamerový systém určitě nesouvisí s bezpečností občanů. To už někteří naneštěstí zjistili.

 6. Béla Moravanský napsal:

  Nnajvyšší čas fyzicky likvidovať tých dementov z Európskej únie a to : poslancov, úradníkov.

 7. Martin Bareš napsal:

  ještě jsem před eurovolbama (kam už nechodím, ani k jiným volbám), neviděl, neslyšel, že by kterákoliv (pro i slovně proti evropskounijní strana voličům začala srozumitelně říkat:
  - jak by to bylo, kdybychom vystoupili z mUmie,
  - co by se muselo udělat
  - jaké výhody a nevýhody by z toho asi vznikly
  Žádná diskuze, žádné argumenty pro i proti. Expertů na všechno máme přeci spousty, ne?
  Jen politické tanečky (strana Svobodných „posvítíme si na euronesmysly“ – a na bilbordu je smějící se žárovka) a žvanění a další druhy divadla. Mlácení prázdné slámy.
  A místo vraždění na Ukrajině a informacích o fašistech jejich původu atd., atd. na stanici Radiožurnál ve zprávách předneseno, že zdravotní stav amerického lékaře, který onemocněl ebolou se zlepšuje. Jako druhá hlavní zpráva…….

 8. Mila napsal:

  Jediná záchrana celé Evropy je vystoupit z teroristické EU,kterou založili zločinci BILDERBERG na ovládnutí celé Evropy stejně jako měnu EURO pro jejich židovské banky.Bohužel ve všech vládách jsou VLASTIZRÁDCI a zaprodanci zločinců BILDERBERG.Někteří jsou tak debilní,že nemají informace komu slouží a dělají lokaje.

 9. Contumax napsal:

  Jediná cesta je vypadnout z měst, zrušit bankovní účty a koupit si motyky a pěstovat si nějaký jídlo, dá se vždycky vyměnit za něco potřebnýho.

 10. Zed napsal:

  Klídek. Než to vstoupí v platnost, tak už žádná EU po válce nebude. A ti co přežijí budou mít úplně jiné starosti.

 11. hartakos medved napsal:

  Vazim si vsetky zeny, ale toto co trepe nejaka krautzbergerova to je uz silna kava! Tie miliony aut ktore jazdia po cestach unie jej nevadia? prach z pneu,vyfukove plyny, obrovska hlucnost,vypary z pohonnych hmôt,olejov ,plastov, kominy tovarni na spracovanie zel.rudy,motory obrovskeho mnozstva lietadiel,ktore denne lietaju nad nami,chemitrails…atd! Vazena pani dajte sa vysetrit na psychiatrii,asi si vas tam nechaju,chudacik,pozor na lieky ktore vam predpisu, sama chemia, môzte dostat aj silnu alergiu…drzim vam palce!

 12. hartakos medved napsal:

  A este nieco na dodatok,fakt uz by sme mohli zavriet dvere naE.U!

 13. Libuše napsal:

  První velká chyba byla vstup do NATA-je zvláštní že jim nevadí,co nám USA od té doby sype na hlavu-jejich letadla.No a EU MLČÍ.Je zajímavéže se pí.Krautzberger nezminuje o kovech-nanončásticích a jiných věcech které se ve vzduchu objevují a které ohrožují zdraví lidí.Lidé z toho mají boláky alergie a jiné nemoce.EU se dopouští zločinu na všech lidech a proč—protože mohou-to my jim to dovolujeme–dokdy Přišel ČAS kdy je třeba jednat VYSTOUPIT Z NATA I EU

  • janča napsal:

   No jo, ale to by se musel nejdřív naklonovat Klaus. Ti naši ostatní vlez…. nemají kouska odvahy, hrdosti ani vlastenectví v těle. Jak jinak vystoupíme? Pan Okamura s přímou dekomarií bohužel zatím moc neuspěl, tak jedině všelidové povstání…? Ale na to jsme zase moc pohodlní…Tak nevím. Poraďte…

  • janča napsal:

   No jo, ale to by se musel nejdřív naklonovat Klaus. Ti naši ostatní vlez…. nemají kouska odvahy, hrdosti ani vlastenectví v těle. Jak jinak vystoupíme? Pan Okamura s přímou demokracií bohužel zatím moc neuspěl, tak jedině všelidové povstání…? Ale na to jsme zase moc pohodlní…Tak nevím. Poraďte…

 14. hartakos medved napsal:

  Libuse, vdaka ti!Lasku a vdaku vsetkym mierumilovnym….

 15. LG_BT napsal:

  Vysavače na 900 vatů, takže se bude vysávat 3x dýl a tedy úspora jako hrom. Nehleděna to kolik prachu a roztočů v koberci zůstane. Úředníci v Bruselu by asi potřebovali narvat ten zaprášenej koberec do držky. Asi nakoupim součásky a doma si nějaký starý lux upravim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!