Rusko připravuje “invazi” 2. humanitárním konvojem

Po ‘úspěchu’ prvního humanitárního konvoje hlásí Bloomberg, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že tato země plánuje poslat druhý konvoj naložený humanitární pomocí pro Ukrajinu. U prvního konvoje US a Evropská unie toto rozhodnutí poslat konvoj asi 280 náklaďáků odsoudily, Kyjev to nazval „invazí“ a US Rusko obvinily z přelakování vojenských vozidel na bílo.

Tentokrát to ale podle Lavrova bude jiné, jelikož vláda v Moskvě v rámci manévrů k vyhnutí se přetahovačky na hranici a pokřiku, který kazil dojem z prvního konvoje minulý týden, činí různá opatření, takže dodal: „Pracujeme na tom, abychom zajistili ze strany militantů bezpečnostní záruky.“ Lavrov rovněž k „dezinformacím“ náchylným médiím ironicky připomněl, že Rusko už zůstává jediným národem, který nadále usiluje o prošetření MH17, zatímco Ukrajina pořád ještě nezveřejnila záznamy z řízení letového provozu z Dněpropetrovska.

Jak hlásí Bloomberg,

Rusko informovalo Ukrajinu o plánu vyslat tento týden další kolonu náklaďáků s tím, že konvoj pojede po té samé trase rebely drženým územím, jako ty tahače s návěsy, které se přede dvěma dny vrátily do Ruska, řekl Lavrov dnes v Moskvě reportérům.

US a Evropská unie odsoudily rozhodnutí poslat první konvoj asi 280 náklaďáků a Kyjev to nazval „invazí“. „My chceme naše akce koordinovat s ukrajinskými úřady, které také plánují vyslání dodatečné humanitární pomoci na jihovýchod,“ řekl Lavrov. „Budeme pracovat na tom, abychom zajistili ze strany militantů bezpečnostní záruky.“

Vláda v Moskvě manévruje tak, aby se vyhnula přetahovačce na hranicích a pokřiku, který kazil její první konvoj z minulého týdne.

My jsme si však jisti, že US to tak, či onak překroutí…

Lavrov řekl, že nemá žádné informace o nějakém incidentu a obvinil Ukrajinu z šíření „spousty dezinformací o naší invazi.“

Lavrov dále uvedl, že Rusko je jediná země, která usiluje o vyšetření incidentu MH17.

Ti, kdo Rusko obviňují z havárie malajského letounu na Ukrajině, jsou teď ticho, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na briefingu v Moskvě.

„My jsme v podstatě už ti jediní, kdo zkouší udržovat pozornost věnovanou tomuto velice vážnému problému,“ řekl Lavrov.

Ukrajina pořád neposkytuje záznamy řízení letového provozu z Dněpropetrovska, řekl Lavrov.

Ukrajina, jak to tak vypadá, zůstává pořád váznout v problémech … i přesto, že trh do cen promítá de-eskalaci…

President Petro Porošenko promlouvající na slavnostní parádě v Kyjevě oznámil zvýšení vojenských výdajů, když sliboval, že v letech 2015-2017 do toho alokuje 40 miliard hřiven ($3 miliardy).

„Bohužel, pro Ukrajinu budou vždy existovat vojenské hrozby,“ řekl Porošenko. „Válka přišla ze strany, od které to nikdo neočekával.“

Německá kancléřka Angela Merkel, která se s Porošenkem setkala přede dvěma dny v Kyjevě, řekla, že na zítřejších rozhovorech mezi ním a ruským presidentem Vladimirem Putinem není nějaký průlom pravděpodobný.

Tahle schůzka nepřinese „nějaký velký průlom“, ale „když chcete najít řešení, musíte spolu mluvit,“ řekla včera Merkel v interview s německou televizí ARD.

*  *  *

Ale copak akcie nezůstávají v rekordních výšinách?

Vyšlo na Reformy.cz

Submitted by Tyler Durden on 08/25/2014 08:45 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-25/russia-prepares-2nd-humanitarian-convoy-invasion
3 Komentářů k Rusko připravuje “invazi” 2. humanitárním konvojem

 1. Deratizér napsal:

  Nic jiného Merkelová ani říci nemůže, poněvadž pochopila, jaký je Proščenko dement.

 2. megi bun napsal:

  Petice: Pane Porošenko, zastavte prosím už to vraždění civilistů
  http://www.petice24.com/v/23990027/7WEHWR

 3. gojjim naches napsal:

  Mc Cain byl za války ve Vietnamu zajat a strávil nějaký čas na samotce v zablácené díře.Následky jsou TRVALÉ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!