Je St. Petěrburg dějištěm Západem sponzorované Barevné revoluce v Rusku?

Oznámení Baracka Obamy z 31. července o jmenování Johna F. Teffta novým US velvyslancem v Rusku je varováním pro ruskou vládu ohledně záměrů Západních zahraničně politických plánovačů. Tefft, který pracoval pro ministerstvo zahraničí a Národní válečnou fakultu ve Washingtonu, je expertem na plánování barevných revolucí ke svržení režimů, proti nimž se zaměřuje Západní elita.

Je to bývalý US velvyslanec ne Ukrajině, kde býval jedním z klíčových architektů přípravy Washingtonem zrežírovaného puče v Kyjevě.

Barevné revoluce se zakládají na sloučení technik „rojení“ vynalezených v 60. letech, a směrnicích pro nenásilný boj od profesora Gena Sharpa z 90. let. Nevládní organizace (NGO) při tom fungují jako prodloužená paže Západních zpravodajských agentur, aby v zemích odporujících anglo-americké hegemonii vytvořily umělá revolucionářská hnutí pomocí sociálních sítí a textových zpráv, což vede ke svržení nežádoucích režimů. Ty se vždy předvádí jako autentické demonstrace lidu proti zkorumpované vládnoucí třídě, což posilují a občas i uměle vyfabrikují korporátní média mainstreamu, ve skutečnosti jsou však organizované zahraničními NGO – jako v případě Centra pro uplatňování nenásilných aktivit a strategií (CANVAS), US podporované, v Srbsku sídlící „konzultační skupiny k vedení revolucí“, která operovala v letech 2013-14 na Ukrajině. Puč v Srbsku v roce 2000, Růžová revoluce v Gruzii v roce 2003 a Oranžová revoluce na Ukrajině v roce 2004 jsou některými nejnotoričtěji známých pučů, při nichž byla tato technika použita.

Nejzkušenější NGO, která byla v posledních dvou desetiletích zapojena do většiny barevných revolucí je všudypřítomná National Endowment for Democracy (NED), jejíž „financování závisí na neustálé podpoře Bílého domu a Kongresu.“ Historik Allen Weinstein, který v 80. letech pomohl koncipovat legislativu k vytvoření NED, během interview s Washington Post v roce 1991 poznamenal: „Spoustu toho, co teď děláme my, dělala před 25 lety vskrytu CIA.“ Carl Gershman, president NED, v září 2013 napsal do Washington Post úvahu, že: „Ukrajina je tou nejvyšší cenou,“ což bylo pár měsíců před tím, co se jeho organizace mohutně zapojila do zrežírování protestů v Kyjevě.

Spolu s kolegy z ostatních organizací pro změny režimů, jako je Open Society Foundation (OSF) George Sorose a U.S. Agency pro International Development (U.S. AID), kontroluje NED různé zástupné organizace po celé planetě. Jednou z organizací sídlících v Rusku je ‚Nadace svobody informací (FIF), kterou založil Ivan Pavlov a sídlí v St. Petěrburgu, a k jejímž hlavním podporovatelům patří NED, OSF a U.S. Aid. 19. srpna ruská vláda vypověděla manželku Pavlova kvůli podezření, že podněcovala ke „svržení ústavního řádu.“ I sám Putin uznal, jakou představují Západní NGO hrozbu ruské bezpečnosti v dubnovém projevu k Federální bezpečnostní službě (FSB) tvrzením, že mnohé NGO slouží „zájmům cizích národů.“ U.S. Aid byla také z Ruska v roce 2012 vypovězena za to, co ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo za „pokus o ovlivňování politického procesu pomocí svých grantů.“

Vztahy mezi Ruskem a Západem jsou nejnapjatější od vrcholu Studené války s tím, že ruský president je terčem neustálých útoků US a EU politiků kvůli Ukrajině – a Hilary Clinton se uchýlila až ke srovnání Putina k Hitlerovi. Je jasné, že Západní elita je odhodlána Putina v Moskvě svrhnout a nahradit ho servilním, poddajným a méně nacionalistickým vůdcem, který bude povolnější sklonit se před diktátem Washingtonu, Londýna a Bruselu.

Putinovo Rusko poskytuje protiváhu k anglo-americké hegemonii, ač i ten příležitostně flirtoval se Západní elitou. Nejsem přívržencem Putina nebo Kremlu, ale Západ byl jasně na mezinárodním jevišti od kolapsu Sovětského svazu válkychtivou silou. Expanze Severoatlantické smluvní organizace (NATO) na východ do zemí bývalého Varšavského paktu jako součást širší strategie obkličování Ruska je nesmírně provokativní taktikou.

Neoconský válečný jestřáb a bývalý činitel ministerstva zahraničí David J. Kramer v nedávném článku nadepsaném ‚Nebezpečnost pana Putina‘ jej obviňoval z krize na Ukrajině a tvrdil, že: „To z Putina a teď i z Ruska činí vážnou hrozbu.“ Kramer je presidentem organizace Freedom House, která je provázaná s NED a v minulosti byl už zapojen do četných barevných revolucí po celé planetě.

Barevná revoluce v Rusku

Není žádných pochyb, že Západní stratégové uvažují o podnícení druhé barevné revoluce v Rusku, když první pokus vměšovat se do ruských vnitřních záležitostí při rozběhu presidentských voleb v roce 2012 zkrachoval. V článku od francouzského intelektuála a zakladatele Voltaire Network Thierry Meyssana se zdůrazňovala důležitost vztahů mezi Putinem a ministerským předsedou Dimitrijem Medveděvem při zajištění stability Ruska:

„Bude důležité, aby byl president Vladimir Putin schopen důvěřovat svému ministerskému předsedovi Dimitriji Medveděvovi, kterého Washington doufá, že zrekrutuje k jeho svržení.“ (Nemám písemné svolení Thierryho použít tento citát, ale myslím si, že to bude považovat za férový způsob použití?)

Medveděv by mohl být slabým článkem uvnitř ruského establišmentu, jelikož v roce 2008 býval předsedou představenstva Institutu současného vývoje, tj. organizace, která je součástí programu Výboru pro zahraniční záležitosti (CFR), tedy tohoto ‚Výboru výborů‘. Zda je Medvedět pořád ještě součástí této organizace by se mohlo ukázat být v následujících letech tím rozhodujícím, jelikož CFR je nejpřednějším americkým mozkovým trustem, který je vyplněný činiteli Ministerstva zahraničí a CIA.

Meyssan dal rovněž odkaz na video od ruského politika Jevgenije Fedorova nadepsané: Majdan bude i v St. Petěrburgu. Fedorov konstatuje, že St. Petěrburg se stal pro Západ terčem jako strategicky oslabené místo v Rusku, kde lze rozdmýchat a vyfabrikovat nepokoje, až dojde v září k volbám guvernéra, což bude potenciální příležitost k protestům:

„Před 2-3 týdny uspořádal US velvyslanec uzavřené shromáždění v jednom z moskevských divadel, kde otevřeně řekl, že první úder bude zasazen během zářijových voleb v St. Petěrburgu.“

Uvážíme-li historii takových organizací jako je NED, pak pokud během několika následujících měsíců či let v Rusku vypuknou protesty, budeme muset bedlivě zkoumat zdroj těchto demonstrací a povahu NGO fungujících v tomto regionu.

28.08.2014 Author: Steven MacMillan

Zdroj: http://journal-neo.org/2014/08/28/is-st-petersburg-the-venue-for-a-western-sponsored-colour-revolution-in-russia/
10 Komentářů k Je St. Petěrburg dějištěm Západem sponzorované Barevné revoluce v Rusku?

 1. Marvel napsal:

  Již nějakou dobu platí, že Nevládní organizace musí být označeny - zahraniční agent, pokud dostávají podporu ze zahraničí. Rusko uvažuje o zákonu, kdy mzda bude vyplácena pouze na účet, což znamená absolutní kontrolu nad tokem peněz, jako je v SSA, kdy se vše platí kartou. Existuje zde i spousta nacionalistů, kteří po Ukrajině vyjdou a zbijí zaplacené protestující lidi, případně odstraní organizátora. Tefft je sledován 24/7. SSA ví, Rusko ví, že je jenom volavka, takže jsou sledováni i ostatní podněcovači.

 2. Mila napsal:

  Zločinci BILDERBERG si připravují světovou vládu Židů. Rusko je poslední překážka pro zločince Bilderberg. EU byla zřízena jako pobočka zločinců BILDERBERG na ovládnutí a terorizování Evropy. O plánech zločinců BILDERBERG nemají informace jenom idioti.

  • Zed napsal:

   EU byla zkonstruována Bilderbergy jako první krok k vytvoření NWO. Evropa je takový multikuti projetk a pokud se to podaří udržet v Evropě, tak by to mělo klapnout i celosvětově. Z toho důvodu se do EU přijímá kde kdo, ale odejít nesmí nikdo a to ani z hospodářsko-ekonomických důvodů (viz Řecko) To se budou celou EU brzdící státy za každou cenu dotovat, budou se vymýšlet různé záchranné eurovaly (ESM), jen aby se z EU nido nedostal. To by mohlo spustit lavinu odchodů, jak se před lety hrozila Bidreberg Merkel. Celé to bylo naplánováno již v 60. letech a i naše sametová revoluce byla takto ze západu organizovaná a léta dopředu naplánovaná. Východní blok byl velikou pžekážkou v tomto procesu a tak musel padnout. Šlo to jak po drátkách a dokonce se jeden čas dařilo rozvracet i Rusko. To ale zarazil právě Putin. Pro NWO se zatím vynořila hrozba v podobě BRICS a právě velikou zásluhu na tom má opět Putin, takže odtud ta šílená nenávist od strůjců NWO a jejich přisluhovačů. Proto SSA rozpoutaly to šílenství na Ukrajině, které falešně svádi na Rusko a Putina a proto ty snahy rozvrátit Rusko zevnitř. Nedají si pokoj, dokud bude v Rusku u moci Putin a jsou schopní ve své touze po světovládě a krátkozrakosti rozpoutat cokoliv i když reálně hrozí, že i je samotné to semele taky. Je jim jasné, že pokud NWO nevyjde, tak o všechno přijdou, takže nemají co ztratit a půjdou do čehokoliv.

   • Mila napsal:

    Zed - souhlas. Původci všeho zla je několik rozvětvených židovských klanů zločinců BILDERBERG.Ve všech evropských vládách jsou nasazeni vlastizrádci,nebo idioti.EU je zkáza Evropy.

 3. Pája napsal:

  V St. Petěrburgu?:D Ať si západ myslí co chce, ale krize na Ukrajině Rusy jenom víc semkla:
  https://www.youtube.com/watch?v=FH5SG8TGBGY
  A tady z Rostova: https://www.youtube.com/watch?v=JajtTCXQQww

  • Mila napsal:

   NATO obkličuje Rusko na rozkaz zločinců BILDERBERG. Proto se přes Ukrajinu dobývají ke hranicím Ruska.Vlastizrádcům a špinavcům stačí jen královsky zaplatit a takovou maličkost zařídí FED - soukromá židovská tiskárna dolarů.

 4. hlok napsal:

  usa nevladne organizacie musia byt pod kontrolov, a v pripade informacii musia byt deaktivovane vsetkymi prostriedkami.

 5. Contumax napsal:

  Rusové se nedají, mají informace, mají se líp než my...

 6. Zed napsal:

  Zatknout SSA velvyslance v Rusko po vzuru přátel SSA v Kyjevě, kde tak učinila kyjevská prozápadní junta Rusku.

 7. dežo bangladežo napsal:

  Větším problémem je spousta uprchlíků mezi kterými můžou být infiltrovány osoby napojené na CIA, ale rusové o tomto problému moc dobře vědí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!