Ruská strategie tváři v tvář Anglo-americkému imperialismu – Začátek světového posunu

Anglo-americká agrese proti Rusku nabírá formu finanční a ekonomické války. Ale Moskva se připravuje na nepřátelské ozbrojené akce tím, že rozvíjí svoji zemědělskou soběstačnost a rozšiřuje své aliance. Podle Therry Meyssana, po vytvoření kalifátu v Levantu Washington v září v Sankt Petersburgu položil na stůl novou kartu. Budoucí kurs událostí bude určen schopností Ruska udržet si vnitřní stabilitu.

Organizace šanghajské spolupráce bude po jejím pravděpodobném rozšíření v září 2014 představovat 40% světové populace.

Anglo-sasy vedená ofenzíva (USA, UK a Izrael), jejichž cílem je světová dominance, pokračuje současně po dvou liniích: jednak vytvořením „Velkého středního východu“ zaútočením současně na Irák, Sýrii, Libanon a Palestinu, a jednak odizolováním Ruska od Evropské unie prostřednictvím jimi vyvolané ukrajinské krize.

Jak se zdá, ve finiši chce Washington zavést dolar jako jedinou měnu na trhu s plynem, zdrojem energie 21. století, tak jak to již činí v případě trhu s ropou [1]. Západní média takřka vůbec nepokrývají válku na Donbasu a západní obyvatelstvo nemá potuchy o míře bojů, přítomnosti amerických ozbrojených sil, počtu mrtvých a zraněných civilistů a vlně utečenců. Na druhé straně západní média byť opožděně reagovala na dění v severní Africe a Levantu, prezentujíce je buď jako výsledek tak zvaného „arabského jara“ (čímž se v praxi myslí převzetí moci Muslimským bratrstvem), nebo jako destruktivní efekt civilizace, která je ve své podstatě násilná. A ještě více než kdy předtím je nutno pomoct Arabům kteří jsou, při absenci západních usedlíků, neschopni žít v míru a pokoji.

Rusko je teď přední mocností schopné vést odpor proti anglo-saskému imperialismu. Má k dispozice tři nástroje: BRICS, alianci ekonomických rivalů kteří vědí, že bez spolupráce mezi sebou nemohou růst, Organizaci šanghajské spolupráce (Shanghai Cooperation Organization) a strategickou alianci s Čínou, nutnou ke stabilizaci centrální Asie, a nakonec Smlouvu o organizaci kolektivní bezpečnosti (Organization for Collective Security Treaty), vojenskou alianci bývalých zemí SSSR.

Při summitu ve Fortaleze (Brazílie), který se uskutečnil mezi 14. až 16. červencem, státy BRICKS oznámily vytvoření rezervního měnového fondu (hlavně čínského) a BRICS banky jako alternativu Mezinárodnímu měnovému fondu a Světové bance, tedy dolarovému systému [2].

A dokonce již před tímto oznámením přišli Anglo-sasové s odpovědí: transformováním teroristické sitě Al Kaida tak, aby mohli zinscenovat nepokoje mezi všemi muslimskými národy Ruska a Číny [3]. Pokračovali ve své ofenzivě proti Sýrii a rozšířili jí za hranice Iráku a Libanonu. Ale nepodařilo se jim vyhostit část Palestinců do Egypta a tak destabilizovat region ještě hlouběji než už je. Nakonec se drželi zpět v případě Íránu, aby tak dali šanci presidentu Hassanu Rohanimu zeslabit moc protiimperialistickým Khomeinistům.

Dva dny po oznámení států BRICS Spojené státy obvinily Rusko, že sestřelilo let MH 17 Malaysia Airlines nad Donbasem a zabilo 298 lidí. Na této bázi, naprosto svévolně, přinutily Evropany aby vstoupili do ekonomické války s Ruskem. Ustavujíc se do role soudu, Rada Evropské unie soudila a uznala Rusko vinným aniž by mu dala možnost se bránit. REU uvalila „sankce“ proti jeho finančnímu systému.

Byv si vědomo toho, že evropští lídři nepracují v zájmu svých vlastních občanů ale v zájmu Anglo-sasů, Rusko zkouslo nařčení a odolalo pokušení jít do války na Ukrajině. Podporuje povstalce dodávkami zbraní a zpravodajskými službami a hostí více než 500 000 uprchlíků, ale odmítá poslat do konfliktu své vojáky. A pravděpodobně se tak nestane až doby, kdy se velká většina Ukrajinců vzbouří proti presidentu Porošenkovi, i když by to znamenalo, že nevstoupí na území státu dříve než po pádu Donětské lidové republiky.

Tváří v tvář ekonomické válce se Moskva rozhodla odpovědět podobnými opatřeními, ale v zemědělství, ne finančnictví. Přitom byly rozhodující dva spekty: za prvé krátkodobý, kdy ostatní země BRICS mohou zmírnít následky tak zvaných „sankcí“, a za druhé středně and dlouhodobý, kdy se Rusko připravuje na válku a plánuje kompletní přestavbu svého zemědělství k soběstačnosti.

Navíc Anglo-sasové plánují paralyzovat Rusko zevnitř. Nejdřív prostřednictvím Islámských Emirátů (EIS) aktivováním teroristických skupin mezi jeho muslimským obyvatelstvem a organizováním kampaně v médiích při komunálních volbách 14. září. Došlo k distribuci velkých částek peněz všem opozičním kandidátům v třiceti největších městech, přičemž nejméně 50 000 ukrajinských agitátorů promíchaných s uprchlíky se seskupují v Sankt Petersburgu. Většina z nich má podvojné ruské občanství. Cílem je nepochybně reprodukovat na provinční úrovni protesty, které následovaly po moskevských volbách v prosince 2011 – s přídavkem násilí; a dovést zemi do processu barevné revoluce, které jsou jistí příslušníci vládnoucí třídy nakloněni.

Aby toto bylo možné uskutečnit, Washington jmenoval nového velvyslance v Rusku, Johna Teffta, který připravil „růžovovou revoluci“ v Gruzii a převrat na Ukrajině.

Pro presidenta Putina bude důležité, aby mohl důvěřovat svému ministerskému předsedovi Dmitriji Medveděvovi, kterého Washington doufá naverbovat aby Putina svrhnul.

Narendra Modi

Vezmeme-li v úvahu hrozbu bezprostředního nebezpečí, Moskva by měla být schopna přesvědčit Peking aby akceptoval přistoupení Indie výměnou za to, že Írán (ale rovněž Pákistán a Mongolsko) také přistoupí k Organizaci šanghajské spolupráce (SCO). Rozhodnutí by mělo být zveřejněno na summitu v Dušanbe (Tadžikistán) 12. a 13. září. Tím by měl být ukončen staletí starý konflikt mezi Čínou and Indií a obě země zapojeny do vojenské spolupráce. Tento zvrat, pokud se potvrdí, by rovněž ukončil líbánky mezi Dillí a Washingtonem, který doufal, že se mu podaří vrazit klín mezi Indii a Rusko, zejména sliby přístupu k nukleárním technologiím. Členství Dillí je rovněž sázkou na upřímnost nového indického ministerského předsedy Narendry Modiho, navzdory podezření, že v roce 2002 v Gujaratu, když byl vedoucím ministrem, podpořil proti-muslimské násilnosti.

Ayatollah Ali Khamenei

A navíc přistoupením Íránu, což je provokace do tváře Washingtonu, by měla SCO získat přesné informace o hnutích džihádistů and způsobech, jak jím čelit. A opět, pokud se to potvrdí, sníží to ochotu Íránu vyjednat jakési příměří s „Velkým satanem“, které vedlo ke zvolení Sheika Hassana Rohaniho presidentem. Byla by to sázka na autoritu Nejvyššího vůdce islámské revoluce, Ayatollaha Aliho Khameneiho.

Tato členství by zajisté představovala žačátek pohybu ve světě směrem od Západu k Východu [4]. Nicméně tento trend musí být ošetřen vojensky. Toto je úkolem Smlouvy o organizaci pro kolektivní bezpečnost (Organization for Collective Security Treaty – CSTO) vytvořené kolem Ruska, jejichž členem ale není Čína. Na rozdíl od NATO, tato organizace je klasickou aliancí v souladu s Chartou Spojených národů, neboť její členové mají právo z organizace vystoupit. A je to právě toto právo, na základě kterého se Washington nedávno pokusil koupit si některé členy, včetně Arménie. Nicméně jak se zdá, chaotická situace na Ukrajině zchladila touhu těch, kteří snili o „ochraně“ USA.

Je pravděpodobné, že v následujících měsících se napětí zvýší.

Thierry Meyssan

Zdroj: http://www.voltairenet.org/article185074.html
29 Komentářů k Ruská strategie tváři v tvář Anglo-americkému imperialismu – Začátek světového posunu

 1. Martin Dukát napsal:

  Dobrý den vážení přátele, kdo by chtěl podpořit naše rádio, Ať se ozve. Svobodný vysílač CS - http://www.svobodny-vysilac.cz informace které se jinde nedozvíte, jelikož je oficiální média tají. Program na neděli 31.8. 2014

  15:00 hod - Hudební mix a informace vážně i nevážně - Studio Kladno - Martin Dukát

  16:00 hod - Jiří Svoboda / Petr Žantovský – propaganda a jiné dovednosti – Debatní klub – Repríza 17:30 hod - Soutěž o nejpitomnější reformu:-)) 18:30 -23:00 hod – Hudební mix – Studio Kladno – Martin Dukát Adresy pro přímý poslech rádia jsou: http://infowars.listen2myradio.com/

  Alternativní server: http://svobodnyvysilac.caster.fm/

 2. Antitroll napsal:

  V tomto Putinovi fandím, jde na to jak se říká od lesa.Když se podívám na ty Swarzenbergerovce,Havlovce,kteří celou svou duší stojí a pracují za původní zkorumpovaný systém vytvořený USA, jen proto, že se upsali, je mi z nich špatně. Navíc jak jim káže jejich zaprodanost, a loajalita jsou ochotni roztáčet kola nenávisti, nejen v našich končinách, tak i ve sv.médiích. Bylo by skvělé, kdyby Swarzenberg a jeho hororová parta táhli tam , odkud přišli, a s nimi celá politická garnitura, která tady smrdí, až je mi z toho špatně!!!

  I když jsem byl vůči Putinovi kdysi skeptický, cítím, že dělá dobře, protože to, co je v USA je potřeba odstranit jak hnisavý vřed, vřed, který se neštítí jakékoliv špínavosti(WWI,WWII, a nyní i WWIII.).USA stojí za všemi válkami, kvůli ideoologiím, které v těch zemích stvořila, posledních 100 let, předtím Velká Británie.
  Věřím, že Rusku se tuto špínu jednou provždy podaří z tváře civilizace odstranit!Má moji podporu...
  !Pevně to sledujeme!

  • Drak napsal:

   Máš pravdu, ale taději to sleduj pozorně, než pevně.

   • Drak napsal:

    Oprava, raději.

    • Antitroll napsal:

     Určitě to sledujme, a je jedno jestli tak, nebo tak:-)
     Dějiny světa jsou pro celý svět stále záhadné, velmoci nám lžou, až tiskne, co se týče pravdy.
     Jestli 95% je pro nás v souč.době neznámé, a z 5% to známe jako oficiální dějiny, tak to vypovídá samo o sobě.
     Možná bude načase, aby tuto změnu začal i Putin, pokud bude mít odvahu, a aby pravdu o historii také nezneužíval, ze strachu ze svět.chaosu, jako USA, a aby si k tomu nepřidával nový matrix, který dosud známe!

     Je potřeba přehodnotit celou lidskou existenci, a pravdu o ní!Jedině tak zkončí moc temných sil, které si uzurpují pravdu pro sebe, kvůli moci a ziskům!!!

     Tohle je hlavní ostří, které hluboce nepřítele smrtelně zraní!!!

     Nestačí se jen objevit v něčem gigantickém na nebi, a nahnat hrůzu hrůzoucí!!!

 3. hartakos medved napsal:

  Putinko,drz sa,nebudes to mat lahke,ale v boji z temnotou nakoniec zvitazis! Ver mi, vsetci ktori to chapu a vedia o co ide, ti pomahaju aj na inych urovniach, nie len na tej pozemskej! lasku a vdaku vsetkym...

 4. hartakos medved napsal:

  Antiroll,valka vdaka tebe...!

 5. hartakos medved napsal:

  OPRAVA,VELKA...

 6. stas napsal:

  modlim se aby to dobre dopadlo. Rusko ma ted jedinecnou sanci jit svou vlastni velkou cestou a ukazat druhym podrobenym narodum , hlavne Slovanum, ze je svetlo na konci tunelu!

 7. Krysar napsal:

  PAN Putin je politik, kterého by měl rusku celý svět závidět a já osobně před ním s velkou úctou smekám.

 8. Jan Jinsky napsal:

  To si fakt myslite, ze Putin to dela pro vase krasne modre oci? To uz jste zapomneli jak to bylo v roce 68?
  Co Cecensko? Tam chteli samostatnost a jak to dopadlo? To opravdu chcete opet se Sovetskym svazem (Ruskem) na vecne casy a nikdy jinak?

  • mateju napsal:

   prosim ta co ma Putin spolocne s rokom 68? Nechcem sa ta dotknut ale pretoc si kalendar mame trochu pokrocilejsi cas a ZSSR je minulostou.

   • Jan Jinsky napsal:

    Putin nemá s rokem 1968 společného nic, s tím souhlasím.
    Takže si myslíte, že Rusko je naše naděje?

  • Martin napsal:

   Čečensko? Tak tam najprv islamistickí fanatici vyzbrojení USA a podporovaní Saudskou Arábiou nastolili tvrdý režim á la šaríja, verejné popravy, etnické čistky, totálny rozvrat ekonomiky a tak podobne, ale potom sa ich Čečenci s pomocou Ruska veľmi radi zbavili, pričom si s 90% podporou odhlasovali začlenenie Čečenska do Ruskej federácie.

   • Jan Jinsky napsal:

    Já myslím, že to bylo 110% potom, co je tam Rusové osvobodili od hnusných islamistů. Měříte dvojím metrem :o)

  • Definitiva napsal:

   Ty troll nasprostastý, Sovietsky zväz a socializmus boli výplodom súkromných finančných záujmov hlavne z USA, po Židoboľševickej VOSR Stalin vybočil z línie chazarov, potom boli dosadené do funkcie manipulovateľné beztvaré hmoty ako Brežnev a spol. Gorbačov bol agent USA, zrušil socializmus a Varšavskú zmluvu bez záruk a zmluvných dohôd do budúcnosti. Takto nespráva ani idiot, takto sa správa agent CIA. Rusi chcú Gorbačova súdiť, najlepšie by urobil, keby zomrel pred súdom.

   Putinove Rusko nemá nič spoločné so socializmom a ZSSR, Putinove Rusko je vodcovským štátom, ktorí porazí anglosaso židovskú sociálne parazitickú civilizáciu a obrodí Slovanov, jediných predstaviteľov bielej rasy. Slovano Árijci osídľovali celú Euroáziu a sú predkami civilizácie v Euroázii. Zdôrazňujem CIVILIZÁCIE v Euroázii.

   • Jan Jinsky napsal:

    Bože můj... Vůdcovský stát už jsme v Evropě měli. A taky mleli o Árijcích. jen si neuvědomili, že praví Árijci jsou Slované a proto proti nim bojovali - spletli se kluci...
    Mluvíš jako nácek Definitivo...

  • JKM napsal:

   Cecensko.Stale se tato pripominka objevuje.Jak to asi bylo lze odhadnout z dnesni pozice Stetiny a P.Prochazkove

  • Zed napsal:

   V roce 68 nás okupovasly armády SSSR, tedy kromě dnešní RF také armády Litvy, Lotyšska, Estonska, Ukrajiny (mimochodem otec Klička byl u nás jako důstojník RA počátkem 80.let a sám boxer Kličko na roky strávené v ČSSR vzpomíná a taky sám Brežněv byl Ukrajinec), Moldávie, Kazachtánu, Turkmenistánu, Azerbajdžánu, NDR, PLR, MLR a BLR. Z těch strach nemáte? Vy chcete s SSA a EU NWO na věčné časy? Já tedy rozhodně ne, právě proto, že ona na věčné časy pamatuji! Dnes je to však opačně a ještě horší propaganda!

   • Jan Jinsky napsal:

    Snad budete souhlasit, že Lotyšsko, Ukrajina atd byly součástí SSSR. Takže ti lidé si moc vybírat nemohli - to je z vaší strany dost demagogické. A NDR, MLR a spol - vazalské státy.
    Myslím si, že současné Rusko není stát s holubičí povahou. Takže vše z USA a EU není čeerné a vše z Ruska není bílé.

 9. Contumax napsal:

  Vivat V. V. Putinovi a sláva Ruské federaci !!!

 10. komtesa napsal:

  Dejiny pise vzdy vitez. Pevne verim, ze v tomhle svete lzi, podvodu a podrazu nechutneho Zapadu, zvitezi Rusko. Nakonec jako vzdycky!

  • Contumax napsal:

   Komtesa
   Ano nakonec zvítězí dobro nad zlem, i já doufám, že nás Bůh neopustí i když jsme se zachovali celonárodně neprozíravě a zrádně a uvedli jsme svou zemi do náruče západu, a podnes nejsme schopni pochopit, že anglosasové nás vždy měli a mají za méněcenný národy....
   Mají strach z pravdy....

   • Jan Jinsky napsal:

    A jaké řešení by bylo lepší?

    • Zed napsal:

     Jít svou cestou. Kolik je Švícarů a dokáží to. Právě toto čecháčství, že jsme malý, musíme být v něčí područí, že si neumíme vládnout, že nám tu musí někdo udělat pořádek, atd. Proč by nám měl vládnout nějaký nevolený byrokrat odněkud z druhého konce planety? Souhlaíte snad se zavedením totalizně-otrokářského nového světového řádu, kde bude každý očipován, kontrolován a nebude moci sám o sobě rozhodovat? I o to se dnes na Ukrajině bojuje. Již se objevil komentář v NYT, že pokud nechá západ padnout kyjevskou vládu, prohrává i boj o tzv. západní hodnoty, tedy NWO. Podle těchto demagogů je nutné za NWO bojovat ať to stojí, co to stojí. I za cenu rozpoutání 3. světové války. O takové vůdce opravdu nestojím a bojovat za jejich ideály rozhodně nepůjdu. To ať si tam jdou Schwarzenbergové, Kalouskové, Štětinové, Zadolárci, Barrosové, atd a taky redaktoři a presstitutky z našich i zahraničních médií.

     • Contumax napsal:

      Jít svoji cestou znamená mít vlastní banky, tisknout si měnu bez MMF, obnova domácí armády, soběstačnost v potravinách, změnit policii, zrušit zbytečný úřady a instituce, z výhodňovat řemesla neboť tím zkvéta kultura bydlení měst a obcí, změnit školství místo dnešních převýchovných táborů dnešních škol, změnit zdravotnictví, znárodnit železnice, elektrárny, vodárny, plynárny aj. aj.

     • Jan Jinsky napsal:

      Švýcarsko na tom pracuje už 500 let. A není až tak nezávislé. Taky musí koukat na svět, protože je na něm závislé.
      Očípovat se nenechám a zatím nás nikdo nečipuje, teda aspoň co vím.
      A ta strašná a zlá EU - co strašného nám doposud provedli?

   • Jan Jinsky napsal:

    Pro Contumaxe: Kde na to vzít? To co píšte je fajn (až na to znárodňování - hlavně na to aj. aj. - kde byste znárodňování zastavil?)
    Ale jak to financovat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!