Roste počet cizinců, kteří si jezdí na Ukrajinu zastřílet do války jako na safari

Snímek obrazovky pořízený 2014-09-05 13:23:16Cizinci, převážně z evropských zemí, jezdí za dobrodružstvím do války na Ukrajině. Jsou odděleni ve zvláštním praporu, za příslušný poplatek dostanou výzbroj a výstroj a pak obvykle z bezpečné vzdálenosti jedou střílet po novorossijských povstalcích jako po divoké zvěři – vypráví člen Ukrajinské armády.
35 Komentářů k Roste počet cizinců, kteří si jezdí na Ukrajinu zastřílet do války jako na safari

 1. pavel napsal:

  Pochytat a na uran s nimi.Aby se jim rozsvítilo a něčím prospěli lidstvu.

 2. Aurélia Golianová napsal:

  Od hier na vojnu a zabíjania v nich im asi chýba niečo viac, niečo reálnejšie. Mali by ich tam poustiť bližšie, aby to mali aj s pravou krvou a ich, tak by sa im to asi páčilo?? Čo sa to už robí so svetom, je to už strata ľudskosti. My sme generácia, čo sa narodila po vojne, len sa bojím, či ju z ľudskej chamtivosti nezažijeme. Mám vnukov, tak sa bojím najmä o nich. Pre USA a pre NATO?????

 3. janoš napsal:

  No tak podobné správy boli zverejnené pred 2 rokmi, že táto strelecká turistika sa praktizovala aj Lýbii a Sýrii. Záujemca zaplatil vopred za počet dní, umiestnený v jednotke. Jednalo sa o pouličné boje, kde sa prebehovalo zpoza jedneho rohu domu do druhého rohu a pritom si mohol vystreliť, ak niekoho zbadal.Väčšinou sa im to darilo, ale niektorí sa domov nevrátili, nestihali dobehnúť, a dostali to. Potom ich poverení vojaci nenápadne odtiahli. Nuž čo, kto chce kam, pomôžme mu tam.

 4. Věra napsal:

  Pane Bože lidé jsou horší než divá zvěř.Jak je možné,že to nezajímá OSN,ani Lidskoprávní organizace,kde jsou ti zbabělci.

 5. Contumax napsal:

  O tom se točili debilní emerický filmy, lovy na lidi, předzvěst co se bude dít. Při čistkách se budou lovit všichni odpůrci, ať ve městě anebo v lesích, to budou teprv lovy….
  S technikou, dronů, infrakamer, satelity…
  Jednu poznámku, v Polsku za komunistů, tuším kolem r. 1985 tajni cvičně sebrali v noci 5,000 lidi ,který byli na černý listině.

 6. Jan Jinsky napsal:

  Opět mi to nedá… Odkud víte, že to, co ten člověk říká je pravda?

 7. Contumax napsal:

  Z lovců se stane kořist…

 8. Pája napsal:

  Jan Jinsky: Ovšem, že je to ruská stanice. Chtěl jste tím říct, že ruská stanice dělala rozhovor s tím Švédem? S jediným s kým v té reportáži dělala ta stanice rozhovor byl Vladimír Rogov.

  • Jan Jinsky napsal:

   Musim rict, ze az tak plynule rusky uz neumim. Ale pochopil jsem z toho, ze tam nejaky Sved, co si prijel zastrilet dava rozhovor. To je vse.

   • Pája napsal:

    No, já rusky taky neumím, ale i když neumíte rusky, tak logicky…
    Podívejte se na kvalitu videa rozhovoru s V. Rogovem + mikrofon s označením té stanice – kvalita je HD, a pak se podívejte na ty rozhovory s tou svoločí švédskou, italskou apod. Je to v lame kvalitě okolo 360p, ne-li 240p bez mikrofonu dané stanice. Nepřijde vám to divný? Takový sešup v kvalitě mezi dvěma rozhovory? Rozhovory s těmi safaristy jsou z ukropovských tv a youtubu. Kde jinde by se takovou svoločí chvástali? Dění sleduju vcelku pozorně, možná se mýlím, ale že by ten Švéd dával rozhovor nějaké ruské stanici nebo ruským novinářům? Pokud vím, tak už čtyři zabili. Myslím, že se k nim nepohrnou.

    • Jan Jinsky napsal:

     Proste mi prijde divny, ze by takovi lide davali rozhovory. Jinak souhlasim ze jestli nekdo jezdi strilet lidi jako sport, tak si zaslouzi byt uloven.
     Co rikate na zpravu (v mainstreamu), ze na Ukrajine vyfotili nekolik tanku, ktere jsou jednoznacne ruske – myslim tim upravu, kterou pouziva jen ruska armada.

     • Pája napsal:

      Proč divný? Třeba na straně domobrany bojují dobrovolníci, a ti poskytují taky rozhovory. No, u těhlech je pouze ten rozdíl, že si ty akce platí, jsou placeni nebo jsou to i fašistický dobrovolníci, prostě svoloč.
      No, sice jsem nikde nic takovýho ještě nečetla, ale OMG, kolik těch tanků a kolon už vyfotili? Kolik vyfotili BUKů? Víte, kolik „ruské“ techniky vlastně na Ukrajině nebo v Novorossii jezdí? Vždyť spoustu techniky bylo vyrobeno v Rusku. Tak co vlastně ti pisálkové myslí? Ruský tank vyrobený v Rusku, nebo ukrajinský tank vyrobený v Rusku? Já například ještě pořád čekám na fotografie těch předchozích kolon a taky třeba na záznam rozhovoru mezi letovými dispečery a Boeingem 777 a taktéž čekám na vysvětlení, co měly znamenat ty fejkové sestříhané rozhovory mezi domobranci o sestřelení Boeingu, fejkové fotografie BUKů a pseudo-satelitní obrázky z powerpointu od Američanů o pozici umístění BUKů. Jen tak pro zamyšlení… Satelity snímají každý centimetr rusko-ukrajinské hranice, kdyby skutečně nějaká technika projela, satelity by ji určitě nasnímaly a Američani by se mohli přetrhnout, aby z Ruska udělali agresora. Tudíž jsem zvědavá, co to bude zase za „mistrovské“ dílo z kuchyně SBU.

 9. Pája napsal:

  A ještě dovětek… Na co by Rusko vysílalo pár tanků, když domobrana už nemá kam skládat ukořistěnou techniku od ukropů? To nikoho nenapadne? No, mně to přijde vcelku nelogický.

  • Jan Jinsky napsal:

   Jde o tanky, jejichz upravu pouziva jen a pouze ruska armada.
   Vysledky vysetrovani padu letadla maji byt zveřejněny v utery. Uvidime.

   • Pája napsal:

    A čeho přesně se ta úprava týká? V čem jsou jiné? Nikde jsem nic takového ještě nečetla, ani fotky jsem neviděla. Já vám nevím… Opravdu by Rusko posílalo tanky, které mají jen oni? Byli by tak hloupí? Aby to bylo tak do očí bijící? Nebo si myslíte, že by to pár tančíků vytrhlo? Vyhrálo válku?:D Domobranci říkali, že jim ve Starobešovu už praskají sklady ve švech. Oni totiž ti kopři, kteří byli v kotlích pod Doněckem žádnou techniku nezničili, nechali ji buď stát, nebo některou zlikvidovala domobrana. Když jsem viděla, kolik munice ukropové po sobě nechali v Amvrosijivce… Myslím, že Rusko tohle nemá zapotřebí. Rusové jsou vynikající šachisté, ti takové boty nedělají:-)
    Jo, v úterý nebo až za rok… Jsem zvědavá, co zase provedou, aby si to oddálili… Nebo co zase usrajinci vymysleli.

    • Jan Jinsky napsal:

     Pisu pres mobil. Nemohu kopirovat linky. Kouknete na idnes.cz. je to na hlavni strance a je tam i odkaz na stránku, kde je vic informaci. Na utery pockejme :o)

     • Pája napsal:

      Tak takhle dlouho jsem se zase nezasmála… To mají být důkazy? Nejsem žádný expert na tanky, to není moje doména, ale většina z těch fotek vůbec nic nedokazuje.
      1. fotka – proč má jakože ruský tank na sobě ukrajinskou symboliku? A ne symboliku DNR? Nelze ani určit, kde je vyfocený.
      2. fotka – z toho co vím, v Mnogopolii byli ukrové a nakrývali je z dělostřelectva. Takže, ukrové měli tento tank ve výbavě? Kde se k němu dostali? Je to věž z té první fotky s ukropovskou symbolikou?
      3. fotka – ukořistěný v Ilovajsku? Nebo někde úplně jinde? Proč ho nevyfotili u nějaké budovy nebo panoramatu?
      4. fotka – příšerný rozlišení, nic neříkající.
      5. fotka – příšerný rozlišení, nic neříkající.Pokud je stopáž z RT, proč tam není logo? Od kdy má RT tak příšerný vybavení na focení a natáčení?
      6. fotka – rozlišení je lepší, ale kde to bylo foceno? Důkaz ze soc. sítí – „prý byl vyfocen v Makijevce, kdoví jestli.“
      7. fotka – Kde to bylo foceno? Už tu máme další typ – T-72BM:D Ikona Krista nic nedokazuje, že ne? Kde je symbolika domobrany? Je na SPZ aut ukrajinská vlajka?
      A to video je snad vtip ne? Proč tam alespoň někdo neudělal hlasový komentář nebo nezabral okolí, kde to je točené?
      A ještě něco:D Ta třetí fotka má symboliku ukropů:D
      I kdyby byl ukořistěný, jak to, že na něm není předešlá symbolika domobrany? Takže měli ukropové doopravdy ve výbavě tento tank?

 10. Pája napsal:

  P.S. Iděs je pro mě asi tak věrohodný jako ČT:D Zajímavé, že nikde jinde se o tom ještě nepsalo. Jaký pán jim to nařídil? Kolik jim za to zaplatil?

  • Jan Jinsky napsal:

   Mrknete na zdroj odkud to je. To neni idnes.
   Mne tady stale zarazi ta zarytost, s kterou se veri jen jedne strane. Je to mainstream naruby.

   • Pája napsal:

    Hledání pravdy=zarytost? Většina informací z Novorossie je podložená důkazy, ať už se jedná o fotografie, videa, svědectví obyvatel, svědectví reportérů, kteří tam pracují či prohlášení představitelů OBSE nebo dalších podobných organizací. A kde je podle vás pravda? Mrtví obyvatelé Donbasu vám k pravdě nestačí? Nestačí vám ani rozbombardovaná města? Za to s pár lame fotkama z mainstreamu se spokojíte? Těm věříte? Ty jsou pro vás hodnověrnější nežli fotky mrtvých dětí z Donbasu?
    Vím, že to není z Iděs, nicméně Iděs to publikoval. Většinou vydávají zavádějící články nakloněné ke Kyjevské juntě. Ale články typu kolik tam zemřelo obyvatel, jakými způsoby junta „hrdinsky“ osvobozuje… takové články tam nečekejte. Pro mě je Iděs manipulativní, nevěrohodný bulvár. Podívejte se do diskuze na Iděs… Já nevím, jestli jsou tam ty lidi za to placení nebo tak hloupí… Je to děsivý. Nepoužívají ty lidi mozek? K čemu mají potom hlavu na krku? Nebo jim to vyhovuje hanit ostatní? Ty fotky vůbec nic nedokazují, ale oni tam kydají špínu jak jen mohou. Apropo… Kdo od začátku konfliktu lže? Domobranci nebo junta? Kdo nevyšetřil vraždy policistů na Maidanu? Kdo nevyšetřil upálení lidí v Oděse? To mám věřit prohlášením kyjevských lhářů a řezníků? Ani omylem. Uvědomte si, kdo je agresor v tomto konfliktu a kdo vraždí pro geopolitické zájmy USA a EU.

    • Jan Jinsky napsal:

     A k tomu vysadkari, co zabloudili, rusti vojaci na dovolene. Souhlasim,ze je to silene a ze tam zbytecne umiraji lide. Neobdivuju ukrajinskou armadu ani milice.
     Ale neni to cernobile. Viz dobyvani Mariupolu. Tam utoci povstalci. Lidem ve meste je fakt jedno ci raketa nebo delo strili.
     A jeste jednou k idnes – kouknete na zdroj.

     • Pája napsal:

      Výsadkáři… První den to byli pohraničníci chyceni neznámo kde, někde na rusko-ukrajinské hranici v Doněcku. Druhý den to byli výsadkáři, jestli se nepletu chyceni prý v Ilovajsku. Jestliže byli skutečně v Ilovajsku, jak je dopravili do Kyjeva, když ani ukropovská armáda nebyla schopná dostat se z kotle? Nepřijde vám to divné? Jestliže to byli skutečně výsadkáři chyceni na hranicích, proč by proboha výsadkáři přecházeli na hlídaných hraničních přechodech?! Co to bylo za výsadkáře?
      Zdroj iděs, myslíte LostArmour(tečka)info? Vždyť jsem říkala, že je to přejatý článek. Ta ustřelená věž jakože tanku T-72 BZ může být také věž T-72BM. Ty věže jsou skoro stejné. Teď jsem si ten článek přečetla a sám tam ten Visingr říká, že T-72BM ukropové mají ve výbavě. Mimo jiné, znovu se ptám… proč je na těch tancích symbolika ukropů? Takže ukropové dobyjí jakože ruský tank a rovnou místo toho, aby ho přeložili jako důkaz na něj čmárnou vlastní symboliku?

    • Jan Jinsky napsal:

     Asi toho necháme. Mějte se pěkně. Prostě tady mají Rusové a povstalci pravdu a ostatní jen lžou. Bohužel se tu pracuje jen se zdroji informací, které podporují vaši verzi.
     Neříkám, že masmédia jsou lepší, ale tady je to to samé Pájo… jen naruby. Klapky na očích a jdeme za Ruskem.

     • Pája napsal:

      Není to to samé… Neházejte hrušky a jablka do jednoho pytle. Tady to tvoří lidé zadarmo. A mainstream na tom vydělává peníze a zaprodává se zájmům světových velmocí. Úmyslně mate lidi a dělá z nich ovce. Tady na serveru se nepodporuje fašismus, což je u nás trestné. Ani ho nikdo nekryje jako např. ČT. Pro mě osobně je pravda nadevše. Nesnáším lhaní.
      Jde o to kdo je v právu, a kdo dělá zvěrstva…
      Kdo udělal Maidan? Kdo upálil lidi v Oděse? Kdo ostřeluje obytné domy civilistů? Kdo zabíjí civilisty? Kdo nechce dát lidem svobodu poté, co o nich pronesl, že jsou podlidi a je třeba na ně pustit atomovku? Kdo jim prodal půdu pod nohama západním společnostem? Kdo jim zakázal mluvit jejich jazykem? Viděl jste v čem tam lidé na Donbasu žijí? V jakých podmínkách? Vydělávali na Kyjev a západní Ukrajinu, ale Donbas žil v příšerných podmínkách. Často mě napadla slova „100 let za opicema“. Podívejte se na videa s obyčejnými lidmi z Donbasu a bude vám stydno za takové srovnávání. Nebo myslíte, že SSa ví lépe, jak tam lidé žijí?
      První jejich žádost byla federalizace a podívejte, kam až lidi přinutili zajít. Vinní jsou především ti, kteří skrývají pravdu nebo ji překrucují. Kdyby se alespoň tady nepsalo o obyčejných lidech, tak kde tedy? Uslyšel by je někdo? Otevřete oči a sám si určete kdo je viník. Nebo si snad myslíte, že nezákonně zvolená vláda, která poslala armádu na vlastní obyvatelstvo je nevinná? Že se lidi v Oděse upálili sami?
      Ten článek z Iděs… Můžete mi dokázat, že je pravdivý? Z těch fotek? Objektivně… ty fotky nic nedokazují. Je na nich tolik věcí, které nesedí. Tak proč tomu věřit? Nejsem ovce.
      V neposlední řadě, i kdyby Rusko technikou domobrancům pomáhalo, tak co? EU, MMF, Kanada, USA, Norsko, Itálie, Francie a kdoví ještě nepomáhá nezákonně zvolené vládě v genocidě obyvatel? Není to dvojí metr? Proč oni mohou a Rusové ne? V čem je to jiné?
      Lidé, kteří mají svědomí nikdy nebudou souhlasit s tím, co se děje v Novorossii a podporovat juntu.

    • Jan Jinsky napsal:

     Souhlasím s tím, že to celé zašlo příliš daleko a že vláda v Kyjevě to vzala za velmi špatný konec. a že pro lidi na východě Ukrajiny je to hrůza.
     V čem se lišíme je to, že si nemyslím, že by RUsové byli beránci míroví – jde jim taky o to, aby měli Ukrajinu ve své zéně vlivu. Takže to není tak, že povstalci jsou ti jediní dobří.
     Zrovna tak nejsou všichni v Kyjevě fašisti a banderovci.
     Svinstvo se děje na obou stranách a na obou stranách jede propaganda na plné pecky.

    • Jan Jinsky napsal:

     A ještě dodatek. Je dobře, že tato stránka existuje, i když s velkou částí informací tady mám problém (ani ne tak s tím co se píše o Ukrajině, protože tam je to opravdu svinstvo ze všech stran, ale články o chemtrails, Madonně která v klipech řeší NWO atd – to mně přijde uhozené).
     Ale je fajn, že takov stránka může existovat. Že lidi můžou jít a protestovat proti postupu vlády ohledně Ukrajiny atd.
     A tohle je v Rusku problém, tam lidi seberou, web zruší. A z tohoto pohledu si myslím, že přece jen žijeme v lepším systému. I když má spoustu chzb a je orientován na mamon.

 11. Pája napsal:

  Ta „vláda“ neměla právo brát něco do rukou, protože je nezákonná. Kdo od začátku volá po tom, aby se zasedlo k jednacímu stolu? Aby se nestřílelo do domů a civilistů? Zklamu vás, nebylo to USA ani EU, bylo to a je jen Rusko. A co by Rusko mělo z 25 let rozkrádané země? Vy děláte, jako kdyby Ukrajina byla zlatý poklad. Myslím, že do toho má hodně daleko. USA ji využívají jako prostitutku stejně jen kvůli tomu, že má hranice s Ruskem, jinak by po nějaké Ukrajině ani neštěkli.
  Propaganda jede z Kyjeva, lidé na východu nemají důvod lhát a zastírat.
  V Rusku se obsahy webů nemažou ani neruší pokud neobsahují podle jejich legislativy zakázaný obsah. Nicméně takové postupy se dějí i u nas.
  Že bychom žili v lepším systému pochybuju. V Rusku jsou ve vládě patrioti, no my máme zaprodance a vlastizrádce a patolízali.

  • Jan Jinsky napsal:

   A v tom je zakopaný pes „pokud podle jejich legislativy neobsahují zakázaný obsah“.
   A nezákonná vláda – po každém převratu, uchopení moci – jakkoli to nazveme, dojde k přesunu moci k jiné skupině lidí. Takhle by bylz nezákonné veškeré vlády, které vznikly převratem. A převrat zažila v posledních 200 letech téměř každá země v Evropě. To bychom jinak byli ještě v Rakousku-Uhersku a v Rusku by vládnul car…

  • Jan Jinsky napsal:

   A k té Ukrajině a zájmům Rusů. Psal jsem, že jim jde o to, aby měli Ukrajinu ve své zóně vlivu. Ne o tom, že chtějí jejich ekonomiku.
   Jde jim o to, aby NATO nemělo základnu zase blíž k Rusku – v čemž je celkem chápu.

   • Pája napsal:

    Ono totiž Obamovci nemažou hanlivé protiobamovské komentáře a nezavírají lidi kvůli tomu do blázinců…
    Jak se mohla taková vláda dostat k moci, když tu situaci sledoval celý tzv. demokratický svět? V 21. století? Navíc v kulturní a vzdělané společnosti? Legitimní prezident nemohl na tu zvěř použít zbraně a sílu,ale junta, která je teď u moci může beztrestně vraždit civilisty? Nejde o Ukrajinu a zónu vlivu… NATO slíbilo, že se nebude rozšiřovat do vých. Evropy, takže kdo je opět na vině? Kdo za celou situaci může? Rusko nebo západ? Kdo chce na Ukrajině vystavět základny, vydrancovat nerostné bohatství, zlikvidovat průmysl? Rusko nebo západ? Proč tzv. demokratická EU nezastavila vraždění civilních obyvatel a ani se o to nepokouší?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!