Velitel praporu karatelů: Vražda civilního obyvatelstva je odůvodnitelná

Civilní obyvatelé Donbasu zavraždění ukrajinskými zbraněmi platí svými životy za svou loajalitu k Rusku a národní domobraně. To řekl zcela bez okolků velitel praporu Kyjev-1 Vitalij Satarenko v rozhovoru pro ukrajinské vydání Korrespondent.net.

Naznačil, že permanentní a masívní ostřelování obydlených oblastí Doněcké a Luhanské oblasti je následkem toho, že obyvatelstvo neučinilo žádný pokus vyhnat povstalce z jejich stanovišť v osadách.

„Lidé nyní křičí: Kdy po nás přestanete střílet, kdy to všechno skončí, kdy se zastavíte?“ Ale vzpomeňte si, jak chodili na náměstí a křičeli – Rossija-máťuška!“ – řekl Satarenko v reakci na obvinění z ostřelování civilních čtvrtí.

„Pamatujete to? Když křičeli, že chtějí žít samostatně a „ukry“ že je třeba zabíjet. Lidé, máte svobodnou volbu. Chtěli jste do Ruska? Jeďte. A jestli nechcete – zůstaňte,“ vysvětluje pozadí masových vražd „vlastenec“.

Připustil také, že na územích okupovaných ukrajinskými ozbrojenci k nim chová velká část populace nenávist. V neposlední řadě se to týká i místní policie, které přišlí okupanti v žádném případě nedůvěřují. Používají policisty jako živé štíty při hlídkování v terénu a úmyslně je nevybavují neprůstřelnými vestami. „Pro hlídkování ve Slavjansku například máme takový systém. S našimi kluky jezdí vždy tamní policista. Je potřebný jako navigátor a nemá neprůstřelnou vestu. Pokud se objeví nějaký zádrhel, pak on je na prvním místě v případě, že je to třeba past. Nemá žádnou důvěru.“

Co se týče příměří, o kterém se například nedávno zmínil Porošenko, pak podle něj pro účastníka ATO o žádném příměří nemůže být ani řeč; karatelé žízní po krvi a potlačení obyvatel povstaleckého regionu.

„Já nejsem stratég. Ale řeknu vám jednu věc. Člověk, který ještě někdy špitne o příměří – částečném, půlhodinovém nebo třeba jen půlminutovém – bude nepřítelem číslo jedna několika desítek tisíc dětí, které se nacházejí v zóně ATO,“ – zdůraznil.

Zdroj: http://antifashist.com/item/kombat-karatelej-ubijstvo-mirnogo-naseleniya-opravdano.html
20 Komentářů k Velitel praporu karatelů: Vražda civilního obyvatelstva je odůvodnitelná

 1. pepan napsal:

  Zastřelit bez soudu.

 2. Pája napsal:

  Herr Sataněnko by si neměl plést prohlášení vydaná na Majdanu a po něm s prohlášením obyvatel Donbasu či je zaměňovat. Pokuď vím, právě západní Ukrajinci křičeli, že "Kdo neskáče to Moskal", a že je potřeba je zlikvidovat či na ně shodit atomovku. Fascinuje mě, jak dokáží rychle tito genocidní "osvoboditelé" zapomínat.

 3. Contumax napsal:

  Však trest nikoho nemine, byli jiní před ním, bylo jich mnoho v dávných dobách a všecky chcípli...
  Jako psi, jako škodná jako lidský smetí, jako lidskéj odpad...

  • hel napsal:

   prosím ale, už aby to bylo! putinův mírový plán obsahuje vzájemnou výměnu všech zajatých....normálně se mi příčí, že by tito cyničtí prolhaní zmrdi měli odejít bez dalšího domů a nenést žádnou odpovědnost...to není dobré vůbec pro nikoho, ani pro ně samé ne...budou lidem škodit dál, zvykli si..trvám na tom, že musí být věci nazvány pravdivým jménem od majdanského puče...ale to musí být jasná a převažující vůle ukrajinského národa..

 4. JanJ. napsal:

  Jsem mírumilovný člověk ale pro tyhle hovada nemám slitování. Co s takovým člověk nebo jemu podobnýma? Co s člověkem který v ukrajinské televizi řekne, že je potřeba na východě vyhladit půl druhého milionu lidí a využit zdroje. Přemýšlím nad tím, jestli někdo kdo takhle uvažuje je ještě člověk.

 5. V každé hospodě se jednou platí,až se na UA začne účtovat za různé zvěrstva,věřte,že po tomto vyhlášení ho Kyjev odepíše mezi prvními.To ne my,to on,sám se přiznal.Udělal chlapec velkou chybu

 6. martin bareš napsal:

  Věro: jenže ten soud může nastat tehdy, pokud budou ukrajinští fašisté vyhlazeni. Stalin taky hladil nacisty důsledně, ale západní fronta mu vtom zabránila. Takže jejich pohrobci stále žijí, všude kolem nás.
  Byl asi Stalin netvor, ale zajistil dlouhý mír. Žijem ve světě paradoxu.
  Nevěřím Porošenkovi ohledně příměří ani nos mezi očima - půjde jen o zreorganizování fronty UK armády, oddech, doplnění stavů, tak to na vojně je.
  Čím drtivější porážka všech těch kolomojských, banderovských band atd., tím lépe pro tento svět. Bohužel či bohudík, vyber si.
  Ušlechtilci, co se dívají na svět z nestranné výšky, nemyslím tebe, teď bohužel nejsou k ničemu.
  Trvalejší mír jedině přes porážku nácků. A důslednou.

  • PAVEL napsal:

   PEKNE NAPSANO!!!

  • jik napsal:

   Stalin byl jedním z největších lidí celých lidských dějin. Za Stalinem je gigantická práce a sjednocení a záchrana veliké země. Zločiny, které se mu obvykle přisuzují, mají na triku jeho oponenti - kteří také Stalina a jeho lidi (Berija, Vozněsenskij ad.) povraždili.

   • krysar napsal:

    Tak nenalhávejme si, že za Stalina nepadali hlavy, ale byli to hlavy jeho oponentů a nebo těch, kteří nesouhlasily (přeci jen nebyla to doba svobodného projevu, ale diktatury), nicméně je fakt, že se o mnohé postaral vcelku adekvátně a je nesporným faktem, že každý "velikán" má i jistou temnou minulost. Ale co je horší tuto temnou minulost mají i tací nuly jako byl Havel, Clinton, Merklová, Obama a další.
    Myslím si, že mnohem horší než "postoj" Stalina, který nikde nevykřikoval, že jeho systém je demokratický a svobodný je "postoj" Clintona, Obamy, Bushe ap.- kteří lživě vykřikují, že oni jsou představitelé demokracie a svobody, ač vraždí neviné (nejen na cizím území, ale také na vlastním území) a rázně potlačují jakýkoli projev svobody vlastních občanů.

  • zdena napsal:

   jo, P"orošenko znedůvěryhodnil příměří ještě ten samý den... to už asi chystal další lumpárnu... ten samý den se nechal slyšet, že tomu nevěří....jneže povstalci prohlásili, že pokud se tohle nepovede, půjdou do toho znova a zastaví se až v Kyjevě.

 7. Miroslav Balaz napsal:

  veriť porošenkovi???? po koľký krát!!!!Dúfam, že ten satarenko sa dostane do rúk povstalcov - obrancov Mieru nielen na UK, ale i celého sveta a dopadne tak ako iní vrahovia pred ním." bez akejkoľvek milosti" ja osobne by som ich tvrdo zapojil do obnovy miest a dedín, ktoré zničili s Nápisom na chrbte " Som Vrah a ničiteľ Vášho národa,detí,matiek,otcov dedov, babičiek, celých Vašich rodín" a aby nielen jeho pri obnove domov mohli ľudia minimálne opľuť.
  Najhoršie však na tom je,že všetci tkzv.demokrati: merkel,obama,cameron,holland,trusk,rasmus,českí,slovenskí a mnohí iní neprítomní rozumom a duchom mierotvorcovia - dychtiaci po
  vojne si nikdy nepriznajú svoju debilitu a úbohosť ich samých.PREČO? - veď podľa charty OSN ak sa nemýlim,by všetci Tí, ktorí priamo vykonávajú GENOCÍDU na ľuďoch a všetci Tí ktorí ju podporujú, by mali byť postavení pred medzinárodný SÚD. Aj pre toto sa to na UK a inde vo svete len tak ľahko neskončí!!!! TO by muselo byť obrovské vystúpenie ľudí MIERU po celom svete, ktoré by poslalo túto zvrátenú demokraciu do hlbokého vesmíru zabudnutia.Je to HNUS čo nám v priamom prenose predvádzajú predstavitelia tak-zvanej vyspelej západnej demokracie na čele s usa. A nakoniec stačí si len preložiť na drobné obamov prejav pred samitom nato v pobaltských krajinách- mier,spolupráca,čo všetko ponúkli Rusom,čo všetko odmietli.... a preto budete musieť zbrojiť našimi- usa- zbraňami Vašimi peniazmi, HNUS!!!

  • fronty22 napsal:

   To bude zase otvoreny a ferovy tender.USA a EU by tam mali mat dozor aby tam nahodou nebola korupcia....a v ramci narodnej bezpecnosti,a bezpecnosti NATO nezverejnime vysledky kolko ,coho a za kolko...zaplatime my.

 8. Contumax napsal:

  Vsadím se, že všichni tihle náckové jsou BUZNY !!!

 9. Zdeněk Svoboda napsal:

  Pravý -
  přímý zdroj jsem dohledal tady v Ukrajinštině:
  http://korrespondent.net/ukraine/events/3413338-korrespondent-yntervui-s-kombatom-kyeva-1-vytalyem-satarenko

  Chtelo by to pro plné pochopení udělat "doslovný překlad a ne jen výběr"!
  Je to "teror" a "státní terorizmus" v praxi
  (Podle základní definice pojmů - a ne těch různě účelově modifikovaných!)

 10. zdena napsal:

  Neručím, jestli je tohle fakt nebo vtip, nepoznala jsem to v té ruštině, ale cituji:
  Ptali se Putina, jestli ho neznervózňuje, když noviny pořád píší, že napadl Ukrajinu, ža tam zase poslal tanky, že tentokrát poslal obrněné vozy a parašitisty, že porušuje státní hranice atd. A Putin odpověděl: Znáte tu o pasáčkovi Péťovi, co pořád volal Vlk! Vlk! Vlci mě napadli... A když ho pak opravdu napadli, nikdo mu na pomoc už nepřišel. Tak jen ať si píší..... :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!